Soněčka a jiné povídky (9 povídek)

Soněčka a jiné povídky (9 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177542/bmid_sonecka-a-jine-povidky-YFr-177542.jpg 5 10 2

Kniha povídek ruské autorky líčí zvláštní osudy lidí, kteří statečně zápasí s chudobou a nepříznivými společenskými podmínkami 30. let 20. století v SSSR.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Bonguard

Сонечка , 1992

deirdre
28.05.2023 5 z 5

Málo je poviedkových knižiek, v ktorých by nebolo slabších poviedok, vo väčšine je naozaj dobrých poviedok iba zopár. Táto kniha je výnimka. L. Ulická mi občas pripomína M. Atwoodovú, síce nepitvá do hĺbky ženskú psychiku ako ona, nie sú tu vnútorné monológy ani popisy vnútorných stavov, ale oni sa prejavujú v konaní a dialógoch, vo vykreslení atmosféry doby, v ktorej sa odohrávajú jednotlivé príbehy, majúce hlavu a pätu. Pekné, dobre sa to čítalo.

Šárka_D
23.07.2016 5 z 5

Ruská literatura mě baví a nezklamala ani tahle tenká knížečka. Ve výběru snad nebyla jediná slabší povídka, autorka se zaměřuje na ženy a jejich sílu procházet nástrahami života. Obraz totalitního Ruska poskládaný ze střípků životů "běžných" lidí působí civilně, nikoli tragicky. Autorka píše lehce a čtivě.