Chlapec, který viděl

Chlapec, který viděl https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419863/bmid_chlapec-ktery-videl-5yM-419863.jpg 4 29 9

Solomon Creed série

< 2. díl

Solomon Creed netuší, kdo je a odkud pochází. Jediná stopa je štítek v saku, na němž je zmíněno jméno krejčího a adresa v jižní Francii. Solomon se rozhodne tohoto muže vyhledat v naději, že o sobě zjistí víc. Místo odpovědí najde mrtvolu, která má na hrudi vyrytou Davidovu hvězdu, a krvavý nápis na zdi. Policie Solomona najde na místě činu a zavře ho. Musí uniknout, aby očistil své jméno a zjistil pravdu o vraždách, ale i o sobě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Boy Who Saw , 2017

Vlaďkaa4
18.11.2023 4 z 5

V jednu chvíli mi došlo o co jde. Ale kdo je Solomon je stále v mlze.

kalache
09.07.2023 4 z 5

...nemám rád "nácky"...

Dandulka
19.06.2022 5 z 5

Skvělé čtení! Moc hezky se zde snoubí přítomnost s minulostí, Retrospektivní pohled je mistrně vsazen do sepsaných vzpomínek. Jsem moc zvědavá na další díly.

pydla
05.12.2021 3 z 5

Druhý díl o Solomonu Creedovi, nám trochu přibližuje, kdo onen Creed asi může být, a zároveň nás zavádí příběhem k střípku, leč fiktivnímu, odhalení naší temné historie, která nikdy nespí a nebývá zapomenuta. A protože jsme lidé, rádi se povyšujeme a nadřazujeme nad druhé a máme rádi peníze a moc, tak i stále dokola se opakující, ačkoli už ne, v takové rozsáhlosti.
Jenže, ačkoliv je příběh hezký, ačkoliv- hlavně konec- je napínavý a ačkoliv je v něm poselství, je místy zbytečně natahován a tím kniha trpí. Kdyby byla o sto, stodvacet stran útlejší, nijak by ji to neuškodilo. I proto hvězdičky dolů.

Jamra
21.11.2020 3 z 5

Až téma není zrovna můj šálek čaje, děj byl zajímavý, zajímavé zápletky. Bohužel zklamání, že jde o fikci a konec to teda úplně dorazil, bohužel k horšímu.

Arev122
19.07.2020 5 z 5

Román se mi líbil, byl zajímavě, skoro detektivně napsaný s trochou tajuplnosti. Děj měl spád, napětí a zajímavé rozuzlení.

gad
12.07.2020 5 z 5

Pokračování příběhu Solomona Creeda bylo snad ještě lepší než jednička. Solomon se tentokrát ocitá ve Francii, aby odhalil další pravdy o své identitě.
Ač se jedná o fikci, jak na konci knihy uvádí autor, tak se děj odehrává v reálných místech. Toyne však navíc ještě na pozadí otevírá otázku holocaustu a je znepokojen současnými nacionalistickými náladami, které ovládají mnoho lidí napříč celou Evropou. Nebezpečí, že by se historie mohla opakovat je až příliš veliké. V tom je příběh velice aktuální. Těším se na další díl.

Peťk@
17.04.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla napínavá, postavy se pěkně proplétaly.. Zajímavý konec..

POZOR SPOILER : čtyři můži známí jako "ostatní" přežili v krejčovském koncentračním táboře. Byl vytvořen seznam s jejich jmény po němž pátrá nemálo osob. Dva z nich jsou již mrtvi a dalším dvoum hrozí nebezpečí.. Kdo je vrah, kdo je Solomon, najde vnučka odpovědi na Své otázky a co její maličký syn a jeho schopnost vidět "barvy lidí"

blanche11
29.12.2019 5 z 5

První díl série nebyl nic moc,ale druhý díl byl skvělý! Doporučuji přečíst!

Židé druhá světová válka (1939–1945) thrillery holokaust, holocaust

Simon Toyne
britská, 1968
2011  81%Sanctus
2018  72%Neznámý
2013  81%Klíč
2015  78%Věž - vzestup předchází pádu
2019  82%Chlapec, který viděl

Kniha Chlapec, který viděl je v