Šokující smrt Marilyn Monroe

Šokující smrt Marilyn Monroe https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470090/bmid_sokujici-smrt-marilyn-monroe-CbJ-470090.png 3 12 5

Poslední měsíce života slavné hvězdy. Na veřejnost se poprvé dostávají záznamy z deníku, který si vedla. Konec života Marilyn Monroe se přiblížil ve chvíli, kdy slunce zalilo kapotu luxusního Lincolnu Continental, který vyjel z letiště v Los Angeles a zamířil přes Santa Moniku dál na sever. Důležití muži v jejím životě, ona klika báječných a slavných mužů, kdysi jí tak bezmezně oddaných a zcela okouzlených, zatím prošla zlověstnou proměnou. Když naleštěný lincoln zpomalil, aby zabočil doprava na bulvár San Vicente a pak do centra Los Angeles, byl ten nejvyděšenější z Marilyniných milenců už skálopevně přesvědčen o nutnosti provést plán, který situaci vyřeší. To, co uslyšel v prvních minutách krátké cesty, ho přesvědčilo, že jediným řešením je Marilynina smrt. Její neochota mlčet byla pro jednoho z nejmocnějších mužů světa mimořádně nebezpečná. Marilyn už pro něj nepředstavovala mámivý sen ani opojnou fantazii, ale jen noční můru. V sobotu 4. srpna 1962 odpoledne, kdy nad pobřežím svištěl „ďábelský vichr“ z kalifornských hor, pohlíželi jistí odhodlaní jedinci na nejzářivější hollywoodskou hvězdu a nejkrásnější ženu světa, novodobou Helenu Trójskou, se zlověstným odporem…... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Leda

Bombshell: The Night Bobby Kennedy Killed Marilyn Monroe , 2021

cleopatra11
23.09.2023 3 z 5

Pro milovníky MM je kniha ta pravá. Pár nových informací jsem se dozvěděla.

Daniela777
11.04.2023 1 z 5

Chtěla jsem si přečíst něco o životě Marilyn Monroe, ale tato kniha k tomu není vhodná. Píše se tady mnohem více o životě tehdejších politiků, o jejich intrikách, o jejich střídání milenek, že se člověk diví, že jim ještě zbyl čas na politiku. O propojení politiky s mafií. Asi nejmenší část knihy se věnuje životu Marilyn Monroe. Kniha je zbytečně dlouhá, protože se informace opakují. A chyběly mi tam fotografie

chaotic
09.02.2023 odpad!

Příšerná kniha bez jediné fotografie.

Dominika_a
20.01.2022 3 z 5

Asi jsem z knihy trochu více zklamaná. MM a její život doslova " hltám ", ale v této knize je o ní všehovšudy čtvrtka. Mnoho informací se opakuje, a řekla bych , že kniha je více o bratrech Kennedyových , než o samotné MM.

Lucina88
07.01.2022 5 z 5

Pro mě velmi zajímavé téma. Hodně se mluví i o mafii, která s tím má spojitost. Bohužel o jménech lidí z mafie vím málo, ale velmi poutavé téma. O MM se zajímám velmi dlouho a kniha mi potvrzuje to, co jsem si dlouhou dobu myslela. Kniha mohla být kratší, mnoho věcí se opakuje.

„Politikům se nevěří, politikové se kontrolují. Věří se v Boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!“ Karel Kryl