Sodoma Gomora

Sodoma Gomora https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41941/sodoma-gomora-41941.jpg 4 11 5

Dětství může být plné poezie, i když je okolní prostředí poněkud nepoetické. O tom ví své Jaruška - způsobná holčička, která právě nastoupila do první třídy. Píší se 70. léta minulého století a ona si hopsá životem, zároveň se však pozorně dívá okolo a nic jí neuteče. Věcně, přiléhavě glosuje každodenní události i lidi kolem sebe - tatínka s jeho vášní pro lepidla a krasojízdu, maminku milující višně v čokoládě a kočky, babičku, kterou neodbytně přitahuje oheň, strýce Jiřího hýčkajícího své četné hrábě a tetu Hanu, která baží po kapitalistických výrobcích. A samozřejmě objekt svého nekonečného obdivu - krasojezdkyni Helenku. Od první kapitoly je jasné, že na středočeské zahrádce nebo v kuchyni se mohou odehrávat scénky, na které se nezapomíná. Možná budete slzet smíchy, jindy vás zamrazí, ale určitě si toto drsně hebké čtení užijete! ... celý text

Pechule
31.10.2023 4 z 5

Fajn kniha na odreagování s nenásilným humorem.

Doubravka1975
18.06.2021 5 z 5

Skvělá, úsměvná vzpomínka na 70. léta minulého století

Vladus9
13.07.2017 5 z 5

Je to už pár let, co jsem tuhle knížku četla a moc se mi líbila. Pamatuji si, jak měla malá Jaruška trápení, že má příliš velké a odstáté uši, tak si je přilepila lepidlem k hlavě.

lenkaabooks
30.05.2017 4 z 5

Pobavila jsem se stejně jako u druhého dílu - Třešňový kompot. Šestiletá Jaruška vyrůstá někdy v sedmdesátých letech s tatínkem trénujícím krasojezdkyni, vášnivým zahrádkářem, jehož zelenina sice trochu smrdí, ale zato je krásně veliká a maminkou, jejíž neřestí jsou višně v čokoládě a kočky. No a babička - pyromanka. Jestli babička zapálí barák a maminka se dočká vysněné koupelny s teplou vodou, se dočtete v této vtipné a milé knížce.

Marčullkas
20.07.2013 4 z 5

Po přečtení první stránky až do poslední přečtené stránky, jsem se nepřestala smát :) Milá knížka groteskně popisující nelehkou dobu 70. let

Jarka Kovaříková
česká, 1964
2008  76%Sodoma Gomora
2013  81%Třešňový kompot
2006  80%Jak zhubnout
2016  0%Interní komunikace je nutnost!