Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204011/mid_sochar-smrti-Wg1-204011.jpg 5 2551 2551

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

pavčape
08.03.2017 5 z 5

Moje první kniha pana Cartera. Byla jsem více než spokojená. Kniha mě pohltila, nechtěla jsem přestat číst. Já sama, když čtu tenhle žánr, nespekuluju o pachateli, nechávám se nést dějem a postupně přivádět na tu správnou stopu. Plně důvěřuju autorovi a možná o to víc jsem překvapená konečným rozuzlením. Tady to bylo také tak. Nezdálo se mi, že by prvoplánově viníka odhalil tak záhy. Rozuzlení bylo překvapivé, i když pro mě trochu přitažené "za vlasy". Nicméně to vůbec neubíralo napětí a nervozitu, zda opravdu vrah dokoná své dílo... Kniha se mi líbila, těším se na další příběhy Huntera a Garcii.

dikobraz
06.03.2017 3 z 5

No, opat spat k trom hviezdickam. Tretia cast bola fajn, tu to zas preslo do toho, ze najdolezitejsie boli zas pre autora asi opisy zavrazdenych, zas isiel do toho, aby maximalne sokoval. Skoda, zapletka vyzerala dobre, ale co ked sa to zas utopilo v zbytocnej brutalite. A uz ma hneva, ako sa v kazdej casti dozviem, ako Hunterovi zomreli rodicia, ako sa Garcia zoznamil so zenou a podobne. Opakovat to v kazdej casti je po case unavne. A na skodu je aj to, ze spravil z Huntera prakticky dokonale inteligentneho superpolicajta, ktoremu staci pohlad na cloveka a vsetko vie. Takze miesto toho, aby rozvijal v kazdej casti jeho postavu, dozvieme sa len to, ze bol genius a absolvoval skolu o par rokov skorej... Myslel som, ze autor sa trochu pohra s hlavnou postavou, ale jedine, co Chrisa vzrusuje, su brutalne opisy vrazd. Opakujem, skoda, velka skoda. Tu bol obrovsky potencial.

KaiShun
18.02.2017 5 z 5

Carter je jednim slovem Genius. Knihu jsem si dal 2x a casem po ni sahnu jeste nekolikrat

JiříM
15.02.2017 4 z 5

Dobré čtení, závěr překvapivý ale ne úplně vysvětlený.

JessyPitt
07.02.2017 5 z 5

Tento díl se mi opravdu líbil, hlavně ten nečekaný konec byl napínavý. Málo kdy detektivka tak překvapí. I když bez toho vysvětlení na konci by čtenář jen těžko mohl vraha tušit...

Gracian1964
05.02.2017 4 z 5

V rámci žánru výborné. Taká ľahká oddychová literatúra s cieľom upútať, pobaviť, šokovať. Nechcem prezrádzať nič z deja, ale po prečítaní som sa vrátil v spomienkach k druhej vražde, na lodi...nesekol sa tam trošku autor v opise vraha? Mňa aspoň poriadne zmiatol, hm...ale to nič, veď sa nejedná o žiadneho Dostojevského...neviem, či ešte po Carterovi siahnem, určite sa po ňom nebudem nejak hystericky zháňať...je to z radu kníh rýchlo prečítať, rýchlo pustiť z hlavy...

čef
01.02.2017 5 z 5

S chutí si přečtu každou další knihu od tohoto autora. Vždy se jistě dočkám, jako v tomto románu, napínavého děje vyprávěného přehledně s mnoha vodítky, které mne nutí hledat s detektivy pachatele různých hrůzných činů. Příběh tak hladce vtáhne do děje a nepustí do poslední stránky bez ohledu na to, jak je děj reálný nebo ne. A o to nám čtenářům detektivní krimi především jde, že.

PetraBery
28.01.2017 5 z 5

Drsné, nechutné, krvavé a brutální. A přesto neuvěřitelně čtivé, takové jsou knihy tohoto autora a tato není výjimkou. Oba vyšetřovatelé jsou skvělí a výborně se doplňují. Co bych knize vytkla, je stejně jako v některých předchozích komentářích - mechanik... To jako opravdu? Ale jinak výborná detektivka.

ArwenAragorn
25.01.2017 4 z 5

Tak takovéhle \"sochy\" bych nesesmolila ani z plastelíny, i kdyby mně za každou nabízeli meloun. Ale je to opět napínavé, drsné, čte se to dobře, tak proč ne. Přece jen po úvaze ubírám jednu * za pro mě dost nepravděpodobné sestavování soch vrahem a objasňování jejich skryté symboliky osvědčeným týmem detektivů. A taky vrah mě u toho nějak nesedí. Až si knížku přečtete, snad pochopíte, co jsem tím myslela.

Lenka40
23.01.2017 5 z 5

Tak moje čtvrtá kniha od chartera a opět mě nezklamala.Opět řádně vymyšlené vraždy a do konce nemáte tušení kdo to je.
Napětí , které provází celou knihu vás nutí číst co nejrychleji ,aby jste se dozvěděli , kdo je pachatel a jak to celé dopadne.

konicekbily
23.01.2017 3 z 5

Normálně dobré čtení, jak jsem na autora zvyklý, ale připadalo mi trochu nadbytečné natahování dialogů při meditacích nad sochařovými výtvory.

kulatina
18.01.2017 4 z 5

Další díl Carterovi detektivky, v hlavní roli opět detektiv Hunter a jeho kolega Garcia. Moje čtvrtá kniha od tohoto autora, velmi dobře se čte, ale člověk se už začíná divit, proč se postava Garcieho nevyvíjí, ačkoliv oba pracují na pozici nejschopnějších detektivů, tak Garcia se staví k problémům naivně, pořád stejné začátečnického chování, proto aby se vypíchly nadstandardní povahové rysy hlavního hrdiny Huntera. Garcia nikdy nedostane žádný nápad, vše jen hrdina Hunter. V prvních dílech to beru, ale dalších dílů to vadí. Jinak kniha je opět plna napětí, a v konečné fázi jako vrah osoba, kterou člověk prostě nikdy nemůže čekat. Napětí, spádový děj a překvapivý konec - pro mě za čtyři hvězdičky. :-)

Ivanka0070
08.01.2017 5 z 5

On je prostě famózní! Nemám slov napínavé od prvních stran pan Carter je pro mě pan Spisovatel! Naprosto si mě získal od první knížky a jsem hrdá, že zaplňuje moji knihovnu :) Sochař smrti je strhující šokující, plný zvratů a šokujících odhalení. Už se těším az z poličky vytáhnou Jeden za druhým a věřím, ze to bude opět "umělecké dílo " :)

mynamail
08.01.2017 5 z 5

Vý-bor-né! Fakt se mi knížka zalíbila, i když vraždy byly docela nechutné. Je zvláštní, že první podezření na šíleného vraha mě napadlo hned na začátku, ale zdálo se mi tak nepravděpodobné, že jsem pak od svého podezření upustila. Ze mě prostě detektiv nebude. Takže ani nápovědy mi nepomáhaly....
Nicméně: napínavé, super psané, žádné psychologické zdlouhavé rozbory postav ( i když i ty tam samozřejmě jsou), fandila jsem páru detektivů a určitě od autora ještě něco přečtu.
Doporučuji, nudit se nebudete.

Arsi
19.12.2016 5 z 5

Další skvělá kniha. Napínavá od začátku až do konce. Carter umí tak perfektně vše zkombinovat, že těžko někdo uhádne, kdo je vrah. Jako vždy dost morbidní, ale od knihy se nedá odtrhnout. 5 hvězdiček si rozhodně zaslouží.

iris861
18.12.2016 5 z 5

Další úžasný díl. Tentokrát jsem vraha vůbec neodhadla. Napínavé od záčátku až do konce.

Whobey
15.12.2016 4 z 5

Sochař smrti byla pro mě první kniha od tohoto autora a věřím, že ne poslední. Četla se opravdu skvěle, autor píše čtivě a poutavě, knížka mi připadala jako rychlá jízda. Dost tomu pomáhá i rozčlenění kapitol, jsou krátké, a tak to člověku před spaním zas tolik nevadí, když si řekne "ještě jednu kapitolu".
Myslím si, že to asi není úplně knížka pro slabší povahy, přece jen kreativita místního vraha je dost nechutná. Osobně mi to nevadí, byla jsem ráda i za nový nápad, líbilo se mi uvažování detektivů, závěr byl rovněž zajímavý. Doporučila bych to jako oddechovou četbu lidem, kteří rádi čtou detektivky, thrillery, napínavé příběhy.
4/5 - Knížka dobrá, ale zase takové veledílo na pět hvězd to nebylo. :)

Christl
21.11.2016 5 z 5

Super kniha o tom źádná,jen nechapu popis ve kterém se píše že vraha odhalíte zároveň s detektivy,nevím jestli jsem blbá nebo co,ale já byla vrahem totalně zaskočená:-D Chris Carter dokáže zaujmout hned prvními slovy v knize a zaujima jimi az do poslednich slov. Vtahne vas do děje a nepusti. No a my ženy si příjdeme na své díky sympatickemu Robertu Huntrovi:-D

janinkahh
09.11.2016 5 z 5

Napínavá od začátku do konce.Člověk se pomalu bojí potom za tmy ven,když si vzpomene na tuto knihu.

Hanaa
05.11.2016 5 z 5

Skvela detektivka. Ale jak ctu komentare, zrejme nikoho nenapadlo, ze je docela dobry napad prestrojit se za osobu jineho pohlavi. Proc ten udiv? Carter to ma promyslene dokonale.