Sochař smrti

Sochař smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204011/mid_sochar-smrti-Wg1-204011.jpg 5 2560 2560

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

Didi15
27.11.2017 5 z 5

Carterovi nejde nic vytknout, kniha vás nepustí:)

Irika
22.11.2017 5 z 5

Stejně jako doposud všechny knihy série hodnotím plným počtem. Napínavé, krvavé čtení, od kterého se neodtrhnete. Přesně můj žánr, originální nápady, pátrání vyústí v zajímavou a logickou pointu.

marwinmh
21.11.2017 5 z 5

Výborná kniha - svižná, žádná vleklá místa, napínavá až do konce.

karantena
19.11.2017 5 z 5

Nespala jsem,nejedla jsem, jen četla.Naprosto dokonalé,jako všechny knihy od tohoto autora.

March
17.11.2017 5 z 5

Knížku jsem hltala jedním dechem, pachatele bych neuhodla, stejně jako někteří. "Akce mechanik" nepovedená čast knihy, nicméně zápletka skvělá a "kluci"mě moc baví.
I když v tomto díle na mě moc krve a brutality.

MilanCFC
16.11.2017 4 z 5

Hvězda dolů za část s mechanikem na lodi, pravděpodobně velice špatný překlad, kdy si překladatel předem knihu nepřečetl. Schválně si tuto pasáž najdu v originálním znění.

aneta.giraffe
10.11.2017 5 z 5

Opět nezklamal. :-)

Janinho
05.11.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, velmi dobře se čte jako ostatní Carterovy knihy. Dávám 4*, protože mě stejně jako další čtenáře zmátla událost s mechanikem. Sice to bylo na konci dobře vysvětleno, motiv dobrý, ale čtenář nemá šanci vraha uhádnout.

marketa1933
20.10.2017 5 z 5

Opět nezklamal.

ivana1975
27.09.2017 5 z 5

Paaaaaaani... Neviem co dodat. Zase jedna uzasna, napinava a velmi velmi zvratena kniha. Milujem Cartera. Skoda ze ma tak malo knih...

nickol
11.09.2017 5 z 5

Carter opět nezklamal úžasný příběh.

Vesina
05.09.2017 5 z 5

Opět další úžasný příběh !! Top !!

keiko33
26.08.2017 4 z 5

Tak kde zacat. No opat napinave od zaciatku az do konca, hlavne ten koniec. Vrazdy boli znovu brutalne, az privelmi. A tie sochy? To uz bolo dost z cesty. Vraha som neuhadla, a ani som nemohla, kvoli tomu "mechanikovi", by ma to ani nenapadlo. A aj ked bol znovu malo uveritelny, nakonci vsetko davalo zmysel. Garcia bol znovu utlacany a vsetok potlesk zozal Robert. No a co mi vadi uz od druhej casti, ze hoci su detektivi simpaticki, vobec sa nevyvijaju, okrem sem tam spomenutej Garciovej zeny, ktora vsetko chape a na nic sa nepyta. Aj napriek tomu sa tesim na pokracovanie.

cetriolo
21.08.2017 5 z 5

Komentář obsahuje SPOILERY!!!

Velice dobrá kniha. Líbil se mi i konec, kde do jisté míry lze pochopit proč dělá to co dělá (stejně tak jako v popravčím). Mám ale docela výhrady k překladu. Nevím zda to u jiných dílů nebylo, nebo jsem to jenom nevnímal. Jakoby překladatelce jednou za pár stran přeskočilo a použila strašně zvláštní výraz "hřadovala na okraji židle", "ruka byla k neužitku", "vina za sběř", "makrobózní vzpomínka" atd.

Ale co si myslím že je velká chyba, je překlad ve scéně s mechanikem. Chápu že o mechanikovi mluvila jako o muži (přeci jenom "mechanik šel" se dá pochopit, protože slovo mechanik je rodu mužského). Ale když mechanik říká "Neměl jsem dovolenou" tak to přeci jenom zpětně nedává smysl když tuhle větu pronášela žena. Při troše práce by se to dalo přeložit tak, aby překladatelka nemusela použít mužský rod v minulém čase.

Ale to jsou víceméně drobnosti :)

marek7167
17.08.2017 5 z 5

Musim uznat, ze treti ze serie knih od Chrise Cartera me i tentokrat velmi bavila! Dej utika rychle, ctenar hlta kazdou stranku, kazdou kapitolu. Opet forma kratkych kapitol zafungovala a vse melo spad. Konec me prekvapil, necekal jsem za Socharem je prave tato osobu, byt me myslenkove pochody tentokrat byly velmi podobne jako u R.H, a vlastne jsem i chapal, proc vsechny ty vrazdy... by the way, Mr. Hunter je borec :) .... PS: omlouvam se za diakritiku, pisu z mobilu.

martina2704
17.08.2017 5 z 5

Carter opět nezklamal a potvrzuje, že lepší detektivky jsem zatím nečetla. Děj má spád, neřeší se zbytečnosti, Hunter s Garciou jsou velcí sympaťáci.

pavlinka0250
07.08.2017 5 z 5

Sochaře smrti jsem si užila, opět to byla jízda.
Pan Carter svými knihami nasadil dost velkou laťku a já mám po dočtení problém, přesedlat na něco jiného.
Doporučuji :-)

Lenyaa
04.08.2017 5 z 5

Opět musím dát plný počet, jinak to prostě nejde :-)

ERIK 2
03.08.2017 5 z 5

Chris Carter je můj oblíbenec,nedám na jeho knihy dopustit.Co se týče tohoto příběhu,zde je možnost vidět že pokud vezme člověk spravedlnost do vlastních rukou může to mít i katastrofální následky i když se spravedlnosti nedočká od vyšších míst.Klaním se pane Cartere.

ivana1975
29.07.2017 5 z 5

Neda sa dat viac ako 5hviezdiciek? Hned by som dala 10 ... Zboznujem jeho knihy. Su krute a zaroven tak rafinovane...