Múza nočních můr

Múza nočních můr https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403594/bmid_muza-nocnich-mur-C3O-403594.jpeg 5 194 194

Sarai vysílala každou noc své můry a myslela si, že už zná všechny hrůzy světa. Mýlila se. Po tragédii ani Lazlo, ani Sarai nejsou tím, čím byli dříve. Jeden bůh, druhý duch. Lazlo čelí nemyslitelné volbě – zachránit dívku, kterou miluje, nebo zachránit všechny ostatní a ji ztratit. A Sarai se cítí bezmocnější než kdy předtím. Na obzoru se objevují noví nepřátelé, ti staří znovu získávají sílu… Ale nejdůležitější ze všeho je otázka: Musí hrdinové vždy zabíjet nestvůry, nebo je místo toho mohou chránit?... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Muse of Nightmares , 2018

rajcatko
06.08.2020 4 z 5

Těžko jsem se začetla, ale když už se to stalo, nedokázala jsem přestat. Příběh byl krásný, stejně jako v prvním díle. Nezapomenutelný. S klidným srdcem mohu doporučit.

Luccinda
31.07.2020 5 z 5

Múza nočních můr byla stejně kouzelná a nádherná jako předchozí díl, přesto ale byla v něčem jiná. Ne horší, prostě jiná. Myslím si, že pokud vám Snílek nesednul z důvodu poetičtějšího stylu psaní a pomalejšího tempa vyprávění, měli byste dát Múze určitě šanci, protože zrovna v tomhle ohledu se Múza od Snílka liší nejvíce.

Na začátku se v knížce objevuje úplně nová dějová linka, která se ale s původním příběhem začne postupně prolínat a vysvětluje různé historické souvislosti a původ některých postav. Právě díky této nové dějové lince se příběh rozjíždí o trochu rychleji než ve Snílkovi, knížka je o dost akčnější, ale přesto si zachovává tu tajemnou pohádkovou atmosféru, díky které jsem si tuhle sérii tak zamilovala.

Vývoj postav tu byl úplně neuvěřitelný! Hrozně se mi líbilo, že tentokrát dostaly v knížce kromě Lazla a Sarai hodně prostoru i vedlejší postavy a mohla jsem se tak dozvědět více o jejich minulosti a sledovat vývoj jejich charakterů. S novou dějovou linkou samozřejmě přišly také nové postavy, které jsem si oblíbila úplně stejně, jako všechny ostatní! A když se pak osudy všech hrdinů propojily, všechno do sebe krásně zapadlo.

S blížícím se koncem přišla spousta akce a napětí, což bylo něco, na co jsem po zkušenostech se Snílkem rozhodně nebyla připravená. V jednom bodě jsem měla takový strach o životy postav, až se mi nechtělo věřit, že vážně ještě čtu tu pomalou pohádkovou fantasy. Závěr příběhu byl naprosto skvělý a dokonce mi přišlo, jakoby si autorka nechala pootevřená vrátka pro případné pokračování. Já jsem rozhodně pro!!!

DreamerX9
16.07.2020 4 z 5

Málo která kniha mě dokázala takhle okouzlit. Druhý díl bývá občas zklamáním a zkazí celou sérii ale u této knihy nic takového neohrozí. Nádherné, hvězdné a snové. Děj celkem klasický ale způsob jakým autorka píše je skutečně pohádkový. Jedinečný svět plný fantazie a krásy rozhodně doporučují bylo to nádherné počtení ke kterému se ráda vrátím :)))

anavi2009
07.04.2020 5 z 5

Kdybych mohla, dam i víc hvezdicek, po dlouhé době nádherná fantasy, kde se sny stavaly skutečností. Chci víc! Autorka krásně popisovala nejen snové svety, ale i vsechny ostatní, příběh měl spád i napětí, jsem nadšená a smutná, že mám dočteno..

MayaBu
07.03.2020 4 z 5

Druhý díl jsem zhltla i přes nabitý program rychleji než první ve snaze zjistit, co všechno ještě Laini Taylor do příběhu zamotá a jak to celé skončí. Nezklamala - bylo to zběsile ubíhající, šílené a kouzelnou fantazií přetékající, takže přesně takové, jaké to člověk po dočtení Snílka očekává.

Postavy se vyvíjejí, autorka se víc věnuje i těm vedlejším (můj tajný oblíbenec Thyon se taky dočkal :), ztrácejí se a občas znovu nacházejí, do příběhu se připlétá zbrusu nová dějová linka, takže žádná nuda nehrozí. Ke konci mě lehce začala štvát Saraina genialita a inovativnost, protože už začínala být lehce přespříliš dokonalá. Toť však detail.

Přestože jsem s Múzou spokojená a tato série (duologie vypadají jako skvělý nápad!) se zařadila mezi širší výběr mých oblíbených, možná jsem přeci jen čekala nějaký pořádný wow moment, u něhož by mi spadla brada, nebo prostě něco...víc. Jestli to tedy bude na 4 nebo 5* si ještě nechám projít hlavou...

verulik196
02.02.2020 4 z 5

Pěkné pokračování Snílka. Doporučuji!

jennefer
19.01.2020 3 z 5

Čekala jsem velký závěr - a ono to vlastně žádný velký závěr nemá.. Aj. Komentář píši po čase a takhle zpětně mi přijde, že celá série měla parádní potenciál, který se ale v průběhu někam vytratil. Pro mě byl tento díl nejslabší. Škoda.

Veve721
15.01.2020 5 z 5

Přestože mojí největší láskou navždy zůstane "Dcera kostí a dýmu", druhý díl "Snílka" obstál ve velmi nelehkém boji na výbornou. Často se stává, že mě některý autor nadchne jednou sérií a druhou zklame, tady se to ale nestalo. "Snílek Neznámý" je dokonalá série a druhý díl této duologie byl ještě o drobek lepší než jeho předchůdce. Rozhodně důstojné zakončení s dramatickými zvraty a epickým závěrem! Líbilo se mi, že se autorka rozhodla příběh ústřední dvojice stáhnout do pozadí a mnohem více prostoru věnovat Minye, která byla úžasně napsaná - její vzpomínky mě úplně rozsekaly! Laini Taylor to s komplikovanými charaktery prostě umí. Jediným drobným mínusem je úvod knížky, který byl trochu rozvláčný. Naopak závěr by klidně snesl pár kapitol navíc. Nebo další díl. Nebo rovnou další sérii ze stejného multiverza. Prosíííím! Nutně potřebuju nášup! :D

julythreemosen
10.09.2019 4 z 5

Sláva dualogiím! To je tedy vynález.... Tahle je tedy hodně specifická a a v určitém ohledu bude pro mne srdcovou záležitostí. Nepopírám, že jsem cca v půlce knihy měla velkou krizi - faktem totiž zůstává, že tento příběh je zkrátka hodně, hoodně pomalý a ne každému to může sednout... A já jsem knihu asi nečetla v úplně nejlepší čas, po kratší pauze jsem se ale k Můze vrátila a zbytek příběhu dočetla se zatajeným dechem. Je to totiž taková nádhera. Ta fantazie, ten jazyk, smekám! Druhá půlka knihy už je o poznání akčnější, vše se zaplétá a zase rozplétá - celá ta myšlenka, rozuzlení příběhu, závěr, to všechno bylo tak dokonalé... Tohle prostě opravdu, ale opravdu stojí za to. Už teď vím, že se ke knihám ještě někdy vrátím...

Kira128
31.08.2019 4 z 5

Čtyři hvězdičky za to, že se děj v jednom momentě tak nějak zastavil a mě na pár stránek přestalo čtení bavit. Nevím, jak se to stalo, ale došlo k tomu a to zkrátka nemohu přehlížet.
Čtyři hvězdičky za to, že bych chtěla, aby se o trošku více rozvinuly i vztahové linie ostatních, protože ačkoli byly zmíněny a nějaký prostor dostaly, klidně bych jim toho prostoru dala víc. Autorka s tím mohla ještě trochu čarovat.
Jinak to bylo ale opět nádherné. Krásně se to četlo, Lazlo a Sarai jsou neuvěřitelní a celé je to prostě sladké a skvělé a úžasné a já ten svět miluji, takže... ano, děkuji za to, že jsem si mohla přečíst i tento díl.

Karou90
10.08.2019 4 z 5

Opět jsem unesená z toho jaký svět nám Laini Taylor představila. I když musím říct,že místy se kniha neskutečně vlekla a několikrát jsem ji odložila. Ale pokaždé jsem se k ní vrátila a nelituji toho. Teď je mi líto,že jsem knihu dočetla. Přála bych si aby Laini zavedla Sarai a Lazla do světa Karou aby pro Sarai mohla vytvořit nové tělo.

ChSleepwalker
08.08.2019 5 z 5

Nepředvídatelná snová duologie plná bohů, prastarých příběhů, lásky a přání. Snílek Neznámý i Múza nočních můr jsou perfektní od začátku do konce.

eŠ
23.07.2019 3 z 5

*Obsahuje spoilery*
Druhý díl mi připadal trochu překombinovaný tím, jak postavy umíraly a znovu vstávaly z mrtvých, neustále hrozila bezvýchodná situace, při níž jakýkoliv agresivní akt znamenal smrt buďto Lazla nebo Sarai..
Ačkoliv mám básnické a pestře rozvětvené věty autorky moc ráda, tentokrát mi to přišlo moc. Příběh se delší dobu táhl na stejném místě a poté, když se dal zase do pohybu, kniha byla pomalu u konce.
Osobně by se mi více líbilo, kdyby se ve druhé polovině knihy autorka zaměřila na samotné cestování mezi světy s Astrálem a jeho posádkou.
Přála bych si, aby se Sarai v budoucnosti setkala s Karou, aby mohla Karou udělat Sarai nové tělo pro její duši.

Toomas12
03.07.2019 5 z 5

Tuhle duologii miluji a Múza mě nezklamala. Měla opět své kouzlo a čtení bylo jako sen. Magický zážitek.

Lara16
19.05.2019 5 z 5

Jeden z nejúžasnějších příběhů od autorky. Krásně popsané světy a scenérie. Hezká práce s postavami. Vždy je možné odpustit, obrátit své srdce a být lepším člověkem.

lilites
18.05.2019 4 z 5

Těšila jsem se na tento díl a dočkala se, dvě noci čtení a je dokonáno.
Možná jsem čekala trochu jiný konec, ale jinak musím říci, že příběh plynul, rozvíjel se, dokázal i překvapit a byl opět krásný a plný fantasie. Konec je opět trochu pootevřený, ale třeba nás autorka překvapí dalším dílem s dobrým nápadem na pokračování. A nebo nás nechá snít?!

Vřele doporučuji všem snílkům!

Barik05
04.05.2019 5 z 5

Skvělé, ale konec mě trochu zklamal.

Phical
14.04.2019 5 z 5

Není tak okouzlující jako Snílek, ale pořád je stejně krásně zasněná a číst jí je dost kouzelné samo o sobě. :-)

magie

Laini Taylor