Smrtelná infekce

Smrtelná infekce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2767/bmid_smrtelna-infekce-hM2-2767.jpg 4 60 14

Matthew Rutledge, privátní a pohotovostní lékař v menším městě Belinda v západní Virginii pátrá po nelegálním toxickém uložišti, které by mohlo vysvětlit výskyt pacientů s různými a častokrát velmi zvláštními projevy onemocnění a vede kvůli tomu kampaň proti místní společnosti DUS, kterou viní zároveň za rakovinu, na kterou před krátkým časem zemřela jeho milovaná žena a kde také při důlním neštěstí zemřel jeho otec. V jižním Bostonu se snaží mladá patoložka Nikki Solariová za pomocí policie najít svou kamarádku, velmi nadanou hudebnici Kathy, která náhle zmizela ve stavu zmatené mysli. Při posledním telefonickém hovoru Kathy tvrdila, že ji někdo pronásleduje... Když se po týdnu objeví mrtvá na patologii, kde Nikki pracuje, snaží se přijít na podivné okolnosti její smrti. Ellen Kroftová, bývalá učitelka a babička osmiletého děvčátka s těžkou formou autismu, z města Alexandrie, státu Virginie, věnuje svůj čas napůl péči o svou milovanou vnučku a napůl práci ve Výboru za vzdělávání rodičů ohledně vakcinace. Když je tímto výborem delegována za laickou veřejnost do Federálního výboru pro hodnocení vakcíny Omnivax, o jejíž schválení se zasazuje samotná manželka prezidenta Spojených států a jenž má po schválení před televizními kamerami sama rozjet celonárodní očkování, Ellen ještě netuší, jak nebezpečné okamžiky ji čekají... Čas se nemilosrdně krátí, zlo je třeba porazit...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Aktuell

Fatal , 2002

zimka.r
14.09.2023 4 z 5

1. Přes mrtvoly 2. Diagnóza: k smrti odsouzen 3. Vedlejší účenky 4. Lék na život 5. Druhý názor 6. Smrtelná infekce.....jednou za čas přečtu knížku tohoto autora. Vždy je čtivá, vždy nerozumím části lékařských odborností a vždy mne zaujme a vždy se čte rychle. Určitě zas někdy příště vyhledám další :)

aliza
18.10.2022 5 z 5

Moc hezký a čtivý lékařský thriller. A v dnešní době dost zajímavé a aktuální téma, které se týká očkování.

Stanas513
02.03.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, skutečně aktuální téma. A navíc mám splněnou "Výzvu 2022".

martisko3
07.01.2022 5 z 5

Napínavé, až nečekaně aktuální, plná zvratů.

pch1976
12.05.2021 1 z 5

Podle anotace se zdálo, že kniha bude čtivá. Bohužel jsem se nějak nemohla začíst, knihu jsem sice dočetla, ale dost často jsem i přeskakovala. Asi to nejslabší, co jsem od tohoto spisovatele četla.

Ava365
09.12.2019 5 z 5

Napínavé, čte se jedním dechem.

tuldas
28.02.2017 3 z 5

četlo se samo

tuldas
04.09.2016 3 z 5

misty jsem se ztrácel ve spleti jmen,ale jinak dobrý

Irika
21.01.2015 4 z 5

Typicky americký thriller, zápletky a postavy zajímavé, nechybí milostný románek, vztahové propletence a sladký happy end. Ale čte se to dobře, příjemná oddychovka, jen bych se k tomu asi již nevracela.
Mimochodem - co s tím vším měla společného ta těhotná nemocná kuchařka na začátku a jak to s ní dopadlo??? Trochu zbytečné stránky, asi jen pro naladění čtenáře...

ovpana
23.12.2014 5 z 5

Začátek byl trochu nezáživný,ale pak to stálo za to. Kniha se čte jedním dechem ,napínavý příběh,nečekané zvraty,nedá se od ní odejít.

jirka4179
27.10.2014

Výborná kniha do tramvaje. Děj upoutá vaši pozornost a rychle se do něj položíte. Místy až moc přímočaré a jednoduché, ale dobré k odpočinutí a odreagování.

aluskacz
21.10.2013 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Časem ji určitě přečtu znovu. :-)

Jelka
08.12.2012 5 z 5

Je to několikátá kniha od něj co jsem přečetla a musím říct, že asi ta nejlepší moc mě bavila již jsem jí četla po druhé a jistě ji do ruky vezmu za čas znovu:-)

Ellis
23.12.2011 5 z 5

Tak po delší době mě tento lékařský triller velmi bavil. Od Palmera jsem už dříve přečetla několik knih, ale moc si je nepamatuju, protože lék.tr. jsem přečetla hromady. Některé jsou velmi dobré a jiné průměrné. Toto se četlo výborně, bylo to napínavé, děj strhující a závěr velmi nečekaný:-). Určitě doporučuji!