Smrt se učí létat

Smrt se učí létat https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60635/bmid_smrt-se-uci-letat-3jo-60635.jpg 4 12 5

Zajímavá knížka vyprávějící poutavě o vývoji raketové techniky v Německu a o jejích konstruktérech. Popisuje vývoj některých raket od jejich prvopočátku až po bojové nasazení.

milan.krimsky
milan.krimsky
25.03.2021 5 z 5

O vývoji raket v Německu pro válečné účely, ale později i pro výzkum v USA; v popředí jsou zahrnuty osoby, zabývající se výzkumem pohonu raket

Česneksmedem
Česneksmedem
27.11.2018 4 z 5

Neskoncujeme-li s válkami,
války skoncují s námi.
Herbert George Wells

Literatura faktu zaměřená na raketovou historii v německé armádě během druhé světové války.
Spoiler! Snad každý někdy slyšel zkratku V-1. Bylo to označení rakety, ale nebylo původní. To znělo Fi-103. Až na základě Goebbelsova osobního přání se začalo ke zbrani přidávat adjektivum „odvetná“, německy „Vergeltung“. A tak z Fi-103 vzniklo V-1. Dále se v knize například dozvíte o jednom našem všeumělovi, který se jmenoval Jan Chaloupka. Byl to opravdu borec a je škoda, že své znalosti nesepsal.
Je zde i mnoho faktických dat, takže snad jen toto: „Mezi 13. červnem – 5. září 1944 odpálili Němci na Londýn 9 017 letounových bomb. Z katapultů odstartovalo 8 647 střel V-1, zbytek z paluby letadel He-111 (Heinkel). 2 340 střel dopadlo na území Londýna.
Závěrečný politický dovětek knihy se netýká raketové techniky. Poukazuje na střet dvou světových politických ideologií a ukazuje, která z těch dvou je ta jediná hodná a užitečná pro svět.
Přes ten závěr je to kniha čtivá a poučná, takže ji doporučuji.

hnatlubo
hnatlubo
03.11.2018 3 z 5

Velmi zajímavé téma o raketových pionýrech. Věnuje se válečnému i poválečnému raketovému výzkumu. Občas se bohužel hůře čte.

pavel80
pavel80
26.07.2018 5 z 5

Bez nadsázky vynikající dílo, literatura faktu zabalená do opravdu čtivé a akční podoby, vyvážený mix historicko-vojensko-technických údajů s poutavou akcí. Opravdu vtáhne do děje.

Ikkju
Ikkju
12.12.2013 5 z 5

Vzpomenu si na tuhle knihu vždy, když je řeč o Von Braunovi nebo Peenemunde...