Smrt bývá nehezká

Smrt bývá nehezká https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451317/bmid_smrt-byva-nehezka-GQb-451317.jpg 4 75 75

VY ZNÁTE PŘÍBĚH SVÉHO AUTA? Spisovatel Daniel Hejtman se vyrovnává s životní ztrátou. Po smrti dcery se rozpadá i jeho manželství. Ale zůstává ještě jeden stín. Stín uvnitř jeho starého vozu. Stín na starých fotografiích… Je temná postava přítel? Cesta, jak se spojit s mrtvými? S milovanou dcerkou? Anebo se Dan chystá na cestu krvavé temnoty?... celý text

Mickhesh
23.03.2021 4 z 5

Rozhodně dobrý start pro tohoto zřejmě čtenáře Kinga. Kupodivu je první polovina taková pomalejší a druhá má spád. Napsat něco podobného tak, aby to nebylo trapné, netrpělo to až příliš barvitými popisky hnusu a zároveň vyvolalo strach a zájem číst dál není jednoduché. Rozhodně piš Jiří dál a ovoce se dostaví samo. Já si další tvé knihy s radostí koupím. 80%.

soupik2012
13.03.2021 3 z 5

Téma příběhu mě zaujalo, ale napsané je to příliš povrchně a předvídatelně. Spousta krve, málo děsu. Jednotlivé postavy jsou příliš ploché. Na povídku by to bylo docela dobré, ale v tomto rozsahu si příběh zasloužil mnohem detailnější zpracování. Často se snažím jedním slovem vyjádřit pocity z právě poslechnutého díla. A zde se mi nekompromisně do úst dere slovo: Odfláknuto. Audiokniha přispěla k mé celkové nespokojenosti. Je znát, že pochází z amatérské dílny od vydavatelství Čti mi. Audioknihu načetl pan Vojtěch Hamerský. Barva hlasu se mi líbila a tak jsem po této audioknize sáhla. Nicméně absence režiséra je více nežli citelná. Krátké kapitoly neustále přerušované monotónní hudbou. To se pravdu moc nepovedlo.

robin9739
06.03.2021 4 z 5

Dílo popisuje několik menších příběhu, které spojuje několik věci tou hlavní je smrt. V jakékoliv podobě dále duchové/přízraky, které můžeme vidět v různých formách a to nejzásadnější v tomhle příběhu jedno prokleté auto (Bazárová kráska).

Líbí se mi jak autor spojil několik různých kratších příběhu do jednoho velmi celistvého dobře fungujícího celku. Kniha je dost hororová je v ní vícero hlavních postav i když to tak nemusí vypadat, ale každá zde má svůj příběh, svého démona. Chválím reálnost a uvěřitelnost charakterů, které zde vystupují. Kniha se četla dobře je schopná navodit tu správnou psycho atmosféru. Není co bych vypíchl jen jedna věc a to slovní spojení " bazárová kráska" Po 30 přečtení už mi to trochu vadilo a lezlo na nervy. Třeba to byl záměr autora nám v sugerovat odpor k tomu vozidlu, jenž je tu hlavním hybatelem většiny události. Tahle kniha není pro slabší nátury, sám jsem při několika stránkách, měl velmi chmurné pocity až depresivní. Jelikož se zde často jedná o děti. Tohle ale k hororům patří a zde se to povedlo, takhle by psycho/hororová kniha měla na čtenáře působit, ani jsem si nechtěl představovat jak bych se v takové situaci choval já sám.

Malarkey
19.02.2021 5 z 5

Na to, že tu vlastně svojí délkou mluvíme spíš o novele, než o románu, kterou jsem opravdu za jedno odpoledne měl přečtenou, tak musím konstatovat, že jsem se od knihy za to inkriminované odpoledne nedokázal odtrhnout. Hned od první stránky se rozjížděl výborný námět z oblasti Českobudějovicka, ve kterém autor Jiří Sivok čerpal z tamních historicky-tajuplných míst, a převedl jej do jednoho zakletého auta. A i když to zní jako béčko, napsáno to bylo jednoznačně áčkově. Navíc je znát, že distributor si s knihou hodně vyhrál. Střídání kapitol, navkládaná vkusná obrázková příloha, ale i dovětek nejen od autora knihy je perfektní tečkou za perfektně odvedenou knihou.

Pampalini
13.02.2021 5 z 5

Novela nedává prostor pro zbytečnou vatu, také nabízí jenom omezený rámec pro vykreslení postav, zápletky, motivací a pointy. Všechno tady sedí. Pan Sivok výborně zvládl to, v čem jiní zlyhávají a tím je atmosféra. Psaný projev je ideální na vykreslení pocitů, zvláště u tohoto žánru. Vnitřní prožívání je tím, s čím se vytváří spojení mezi autorem a čtenářem. A to se povedlo k maximální spokojenosti.

eraserhead
09.02.2021 5 z 5

Ohó... Tak tohle sedlo jako prásknutí bičem, nebo (příhodněji) říznutí žiletkou. Přímočaré béčko skvěle mixující psychologický horror všední hrůzy s duchařským horrorem temného nadpřirozena. Jednoduché ve své obsažnosti, mnohovýmluvné ve své prostotě. Sivokův příběh mě vtáhl nejen tím, že se odehrával na místech, které znám či jsem jimi projížděl, ale i sympaticky vykreslenými charaktery postav a neskrývanou syrovostí. A taky tím, že jsem otec (byť syna). Žádné kudrlinky, žádné okecávání, prostě hrůza, tak, jak přichází, v celé své nahotě. Ilustrace parádně vystihují jednotlivé scény, jejich temnotu, mrazivost a děsivost. Doprovodná povídka román přesahuje ještě minimálně o useknutý loket. Závěrečný esej je pomyslnou třešní na dortu. Jedním slovem lahůdka, dvěma slovy skvělá lahůdka, třemi slovy výborná horrorová lahůdka. Horrorové paperbackové béčko ve své nejlepší podobě. Tohle můžu třikrát denně a k večeři nášup. Pane Sivok, smekám, klekám.

MisaSutcliff
02.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Jižní Čechy jsou děsivější kraj, než byste na první, druhý i třetí pohled řekli. Jenže stačí se podívat na domácí hororovou tvorbu za posledních pár let a třeba změníte názor. Ale co vlastně víte o historii svého auta?
Daniel Hejtman je poměrně úspěšný spisovatel thrillerů a otec malé Markétky. Tedy sedm let jím byl, Markétka byla zastřelena. Danielovi se rozpadne celý svět, včetně manželství. Ale pak si vzpomene na tajemný stín postavy zachycený na fotkách jeho starého auta. Kdo to vlastně je a co dělá v jeho autě? Je to duch? A dokázal by ho spojit s Markétkou?
Novela Smrt bývá nehezká je prvním delším prozaickým dílem Jiřího Sivoka. Poměrně zdařilým! Může se zdát, že jde jen o další duchařinu, jakých tu bylo už spousta, ovšem tenhle přízrak je znatelně živější a stále má co říci. Příběh je čtivý, bez výrazně hluchých míst a zbytečných postav. Jak se Daniel blíží k vyřešení tajemství Bazarové krásky, mrazivá atmosféra houstne jak podzimní mlha a upřímně, mi po dočtení nebylo v autě úplně příjemně.
V průběhu textu lze najít odkazy (třeba samotný název knihy) na jiné autory a díla či inspirace jinými hororovými autory. Smrt bývá nehezká je však i přesto solidním hororem, ideální pro pozdní podzimní odpoledne. A já doufám, že Jiří Sivok bude v psaní pokračovat.

Zuzaček22
25.11.2020 5 z 5

Přečteno jednim dechem.od začátku do konce super čtení,žádné nudné pasáže.kniha se odehrává v Českých Budějovicích kde také bydlím,takže mě doslova vtahla do děje a chvílemi jsem si připadala úplně jako bych v tom autě seděla,kdyz projížděli pro mě známých místech. Konec sice trochu rychlý ale opravdu nečekaný.

LukBook
17.11.2020 5 z 5

Za mě sympatická jednohubka. Je poměrně krátká, takže jejím přečtením nic moc neztratíte. Naopak vás mohou mile překvapit zajímavé postavy, dostatečně depresivní a temný děj nebo nějaká ta duchařina

pkweb.eu
13.11.2020 5 z 5

Na popis míst a osob se moc nedá, ale za to emoce stříkají proudem..

KadetJaina
07.11.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla za tři hodiny, protože jsem ji prostě nemohla odložit. Je to fajn duchařina, s otcem, který přišel o dceru a jak to tak bývá, snaží se ji dostat zpátky. Běžný příběh, který má oproti běžnému hororu ale příjemné postavy, nikdo není černobílý hajzl. Hvězdičku ubírám jen za to, že mi některé scény přišly zkratkovité a konec dost rychlý. Příběhu by neuškodilo trochu nafouknout.
Budu se těšit na další knihy autora.

Dalibor85
04.11.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zaujala od samého začátku až do konce.

horory české horory

Jiří Sivok