Smolař

Smolař https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93810/bmid_smolar-IUI-93810.jpg 4 12 3

Román známého amerického spisovatele, zachycující na pozadí amerického sportovního prostředí lidský osud profesionálního hráče baseballu a jeho psychologický portrét. Hlavní hrdina románu, prostý chlapec z venkova, má smůlu v tom, že jeho přirozený talent se souhrou nepříznivých náhod uplatní až příliš pozdě, tj. ve věku, který znamená konec závodní činnosti, a tak má možnost vyniknout jen nakrátce a jeho úspěch rychle končí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Olympia

The Natural , 1952

mysimas
26.12.2021 2 z 5

Ale jakejpak smolař, tenhle fouňa si za všechno mohl sám. Název originálu “The Natural” (přirozený talent) sedí knížce mnohem líp.

PetrCepek
18.12.2019 5 z 5

O mnoho lepší než relativně solidní filmové zpracování s Robertem Redfordem, u nás promítané jako "Přirozený talent".

učtese
20.02.2015 5 z 5

Po Příručím další výborná kniha od tohoto autora. Po pár stranách jsem si vzpomněl na film s R.Redfordem, který jsem jako dítě viděl a opravdu byl natočen podle této knihy. Malamud se asi vyžívá v osudech outsiderů, nebo obecně lidí, kteří se tvrdě škrábou za svým cílem a mě se to dobře čte.