Čierna ruža

Čierna ruža
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536374/bmid_slzotvorca-cierna-ruza-661ab92ee8ac9.jpg 4 110 110

Slzotvůrce / Slzotvorca série

1. díl

Medzi múrmi sirotinca Hrob, kde Nica vyrastá, sa pri plameňoch sviečok mali vo zvyku rozprávať tajuplné príbehy a legendy. Najznámejšou je tá o Slzotvorcovi, tajomnom remeselníkovi s očami čistými ako krištáľ, ktorý dokázal prebudiť emócie a priviesť ľudí k slzám. Lenže teraz má Nika sedemnásť a na jej vlastné prekvapenie sa ocitá v starostlivosti manželov Miliganovcov. Nevybrali si však len ju, a ak sa nechce vrátiť do domova, musí nájsť svoju silu a zabojovať o šťastie, po ktorom túži. Dokáže aj napriek traume nájsť svoj skutočný domov? A dá sa vôbec bojovať s láskou a pocitmi, ktoré ju privádzajú do šialenstva, alebo by mala skôr bojovať o túto lásku? Ako sa Nika postupne zoznamuje so svojím okolím, nachádza priateľstvá a silu postaviť sa za to, po čom túži.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Cosmopolis

Fabbricante di lacrime , 2020

Bryel
01.01.2024 5 z 5

„Řekli mu, že opravdová láska trvá navždy. Říkali pravdu. Bylo úplně zbytečné se jí snažit zbavit.
Jenže mu neřekli, že člověka vysaje až do morku kostí, ta opravdová láska, když v něm zakoření a už ho nepustí.“

Úvodem bych zmínila, že se nejedná o fantasy, k čemuž anotace trochu navádí, ale o contemporary román.
Slzotvůrce je o nalezení cesty dvou mladých lidí, o čisté a trpké lásce, o traumatech fyzických a především psychických, o hledání vlastní identity, domova, o vyrovnání se s bolestivou minulostí, na které lze vystavit lepší zítřky.
Děj plyne velice pozvolna, není tu žádná velkolepá akce ani překvapivé zvraty, ale ta psychologická rovina příběhu je natolik silná, bolestivá a krásná zároveň, že převálcuje cokoliv jiného.
Je to dojemný melancholický příběh se spoustou životní moudrosti, který nutí k zamyšlení. Silně mě pohádka dvou utrápených duši z dětského domova Niky a Rigera zasáhla.. Určitě to nesedne každému, ale já si tento příběh budu dlouho pamatovat! Doporučuju.

„Mýty vyprávějí minulost. Legendy nám ukazují pravdu o naší přítomnosti. A pohádky... Ty jsou pro budoucnost. Pohádky existují, ale jsou jen pro několik málo vyvolených. Pro ty nejšťastnější. Pohádky jsou pro ty, co si to zaslouží. Ostatní jsou odsouzeni doufat ve šťastný konec, který nikdy nepřijde.“

RosMeggie
10.12.2023 5 z 5

Nádherná kniha plná smutných a bolestivých pravd a ztrát, ale také pohádek, lásky a nadějí. Příběh Niky a Rigela mi připomíná jeden vlastní příběh a možná proto mi kniha tak moc přirostla k srdci a nenechala mě ani na chvíli chladnou. Vím, že tento příběh není pro každého, ale pokud si někdy připadáte zvláštní, pokud si někdy připadáte sami, pokud rádi cítíte všechny pocity, které svět nabízí, věřím, že se Vám příběh bude líbit. Už od první věty jsem věděla, že mě kniha vezme za srdce a že mě jen tak nepustí, a to se také stalo. Pokud věříte na lásku a chcete znát příběh slzotvůrce, vyzývám vás k přečtení.

S láskou,

Rose

Vorlovar
23.11.2023 5 z 5

Dojemná kniha, u které mi nejednou ukápla slza. Představa, že se tohle někde v domovech děje, mě děsí.

traceybeegee
03.10.2023 5 z 5

Kniha, která Vás donutí zamyslet se sami nad sebou.
Jsme všichni opravdu takoví, jak na venek vypadáme?
Umíme si vytvořit pouto k druhému a neublizovat mu nebo sobě samému??

Kolik je dnes opuštěných dětí, které čekají na tu OSUDNOU CHVÍLI??

Co se všechno za zdmi těchto domů odehrává?
Ve všech těchto institucích se očekává péče, láska a starost o odložené děti nebo o ty, které se tu ocitly díky krutým osudům v jejich životě.
Mnohdy tyto děti potřebují po traumatickych zážitcích odbornou pomoc...
A ne každému se jí dostane, protože se bojí a neřeknou si o ni.
Vždyť dětská dušička je tak křehká a zranitelná...

SLZOTVŮRCE

autorka ERIN DOOM

516 stran

Je to young adult román, který ne jedno oko nenechá suché...

Příběh o mladých lidech, kteří konečně po několika letech strávených v dětském domově, dostávají šanci na nový život.
Život v rodině, kde láska, ohleduplnost a náklonnost jeden druhému je samozřejmostí.
Nika, křehká, sedmnáctiletá dívka se konečně dočkala, bude mít nový domov a spolu s ním novou rodinu, přátele a ještě někoho...

Spolu s ní se rozhodli manželé adoptovat ještě jednoho chlapce - Rigela. Jeho osoba je ale zahalená tajemstvím a nepouští si Niku k tělu a to doslova. Jeho život je naplněn jen samou bolesti a on to ostatním také oplácí svou krutosti a nevyzpytatelnym chováním. Nezvládá své emoce a připlést se mu do cesty má mnohdy i katastrofální důsledky.
Soužití s takovým člověkem pod jednou střechou nebude vůbec pro Niku jednoduché, ba naopak...

A jak čas plyne, vyplouvaji na povrch staré rány a noční můry, které oba zasáhly před tímto vysněným domovem.
Jak se oba naučí spolu žít pod jednou střechou???
Můžou respektovat jeden druhého, když nenávist je jejich největší kamarádka???
Mohou vůbec k sobě najít cestu???

Je zde vyobrazení téma adopce, přátelství, nenávisti, zneužívání dětí, ale také lásky a porozumění.
Dávám 5 5 i za to, že se autorka nebála lehce nastínit i homosexualitu lidi.
Mne se kniha moc líbila a ještě jednou děkuji za možnost si knihu přečíst v rámci #spoluprace #KNIHY DOBROVSKÝ, # Káča Svobodová, že mne vybrala.
Knihu si můžete zakoupit na # eshopu KNIHY DOBROVSKÝ
a o dalších mých přečtenych knihách na mém IGhttps://instagram.com/traceybeegee?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

Mortemiss
29.09.2023 5 z 5

Krásný a dojemný příběh dvou mladých lidí, který začne nabírat na obrátkách po příjezdu do nového domova. Rigel je na pohled nebezpečný a okouzlující mladík, který si nepustí nikoho k tělu. Dívky okouzluje půvabným zevnějškem a dokonalou hrou na klavír. Nika je křehká dívka, která se snaží pomoci každému živému tvorečkovi.
Rigel je pro ni záhada, které se snaží přijít na kloub. Z nějakého důvodu se k ní chová jinak než k ostatním dívkám. Je k ní hrubější a bezohlednější. Nika, ač má nespočet důvodů ho nenávidět, se mu snaží porozumět. Nemůže se totiž zbavit pocitu, že se pod slupkou hrubiána skrývá citlivá duše, která potřebuje její pomoc.

- Poetický příběh lásky, která ničí a zároveň uzdravuje.
Rigela jsem si okamžitě zamilovala. U Niky to trvalo trošičku déle, ale nakonec jsem si ji taktéž oblíbila.
Velké plus dávám za to, že nám autorka naservírovala několik kapitol, které jsou psány z pohledu Rigela.

P.S. Už se nemůžu dočkat, až vyjde druhý díl!