Slušní lidé

Slušní lidé
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471404/bmid_slusni-lide-V7j-471404.png 4 875 875

Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě… Zatím poslední psychologický thriller bestsellerové autora Té přede mnou nebo Dokonalé manželky se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Playing Nice , 2020

Barca_1988
15.03.2022

Opravdu povedený psychotriller. Celý přiběh jsem prožívala, současně s postavama, napnutá jako struna.

zuzana2599
13.03.2022 5 z 5

Dočetla jsem svůj první thriller od autora s pseudonymem J.P. Delaney. A zajisté ne poslední. Byl to jistě slušný thriller, čtení odsýpalo, bavilo mě, napínalo a závěr knihy pak zvýšil můj celkový dojem. Závěr vskutku thrillerový, nečekaný, šokující, i když do jisté míry uspokojivý ! Téma výměny novorozeňat je velmi atraktivní a jen stěží se dokáži vžít do pocitů Maddie a Peteho ! Já sama se stanu za chvíli babičkou a i proto jsem ráda, že jsem výměnu dětí prožila jen knižně. Tedy doufám...
Ale opravdu to byli nejdříve slušní lidé, že ? Miles a Lucy. Kdo komu může věřit ?

zuzana4291
13.03.2022 5 z 5

Neuvěřitelný příběh, který nejen chytí za srdce, ale i se skvěle čte. Nemohla jsme se od knihy odtrhnout, dokud jsem ji celou nepřečetla.
Tento příběh si najde každého čtenáře, je zde trocha napětí, lásky a dobrého konce.

Mayaotzin
12.03.2022 4 z 5

Tak tohle byla jízda. Maddie jsem tedy nesnášela od první řádky, takovej studenej psí čumák, co se ní týče, tak mě závěr vůbec nepřekvapil. A Miles.... uáá to bylo něco. Od poloviny se to nedalo odložit, člověk prostě musel jít zjistit, jak to dopadne.

Barbora.M
06.03.2022 5 z 5

Po prvních pár stránkách jsem si říkala, jak je hezké, že rodiny spolu tak dobře vycházejí. Ale kvůli tomu by to autor nepsal že. Už po prvním incidentu s kolem jsem mi bylo jasný, že pan M je šmejd každým coulem, ale že až takový se mi nechtělo věřit. Nekteří zde knihu přirovnávají ke Kukačkám. Neviděla jsem, tudíž nemohu soudit. Kniha mě bavila a přečetla jsem ji za víkend.

kristyna3919
06.03.2022 5 z 5

Wow! Tahle kniha mě hoodně bavila! Nemohla jsem přestat číst. Skvělá zápletka a za mě super konec!

tittanie
06.03.2022

Prvních 150 stran byly stejné jak seriál Kukačky. Bylo to zajímavé, ale jenom takové povídání. Pak se to změnilo a já jsem nemohla přestat číst, protože jsem nutně potřebovala vědět jak to celé dopadne. Možná konec by trochu uspěchanější než by si kniha zasloužila.

Allla9
05.03.2022 5 z 5

Strhující čtení, které vás přesvědčí, že ne každý slušný člověk se zaslouží toto oslovení.

Vik40
04.03.2022 3 z 5

Nevím, jak zhodnotit - první půlka knihy mne moc nebavila a četla se (mně) těžko. V druhé polovině se přitažlivost knihy zlepšovala a závěrečná cca čtvrtina mne nutila sedět u knihy a číst. Téma je zvláštní zejména svým řešení,.
Není to kniha, ke které se budu vracet.

Jessica007
03.03.2022 5 z 5

Čtvrtá autorova kniha, která u nás vyšla a zároveň čtvrtá kniha, kterou jsem od něj četla. A líbila se mi jednoznačně nejvíc. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Rodinný psychothriller o záměně dětí. Bylo to napínavé, čtivé, prostě výborné.

Katulinka69
27.02.2022 4 z 5

Jedním dechem, jak je psáno níže ČESKÉ KUKAČKY.

Knižní střípky
25.02.2022 5 z 5

Poslech audioknihy

Tak to byla fakt po čertech hustá jízda. Knihu jsem poslouchala v podání Matouše Rumla a Marie Štípkové a oba dva interpreti odvedli výbornou práci. Já se prostě nemohla odtrhnout. To, co autor vymyslel, mě neuvěřitelně bavilo, hltala jsem každé slovo, musela jsem vědět, jsou-li má podezření pravdivá či jsem vedle jak ta jedle. V podstatě nikdo mi tam nebyl sympatický, ale u psychothrillerů to nevnímám jako vadu, spíše naopak. Líbilo se mi autorovo uchopení příběhu - děj nám vyprávěli střídavě Maddie a Pete, rodiče Thea, takže jsem sledovala události jejich očima, vracela se s nimi do minulosti a někdy jsem se nestačila divit. Vlastně pořád jsem se nestačila divit. Bylo to prostě skvělé, bez hluchých míst, rodinné psychodrama se vším všudy.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

katst
21.02.2022 5 z 5

(audiokniha) Kniha se šokující zápletkou, od které jsem se nemohla odtrhnout. Skvělý děj, skvěle popsané všechny situace, pocity i myšlenkové pochody postav. Možná trochu uspěchaný závěr, ale to nic nemění na tom, že kniha je skvělá a člověk by nikdy nic takového nechtěl zažít.

veronika3141
21.02.2022 4 z 5

Zajimavy dej pripomonajici mi Kukacky,obcas se mi pletly osoby v ramci kapitol,ale jinak zajimava kniha.

natynka21
17.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Dávám čtyři hvězdy, čtyři, kvůli tomu konci, přijde mi tak trochu přitažený za vlasy. Jinak se mi kniha četla jedním dechem, pro mě také díky krátkým kapitolám, od knih s krátkými kapitolami se mi špatně odtrhává :) Příběh jsem hltala asi stejně, jako seriál Kukačky. Nepřestávala jsem kroutit hlavou nad Milesem, ale také nad chováním Thea, ale takové už děti jsou, náchylné k prodejnosti.

Pavlina50
16.02.2022 5 z 5

Takové “kukačky po anglicku“…narážím pochopitelně na název českého seriálu, který jsem hltala na začátku minulého roku v televizi. Stejným způsobem jsem ale hltala i tuto knihu. Samotné téma je pochopitelně velice silné a bohužel i reálné. Myslím, že málokdo v minulosti nezaznamenal kauzu dvou zaměněných holčiček na Třebíčsku. Ostatně - zaujalo mě, že se zmínka o tomto skutečném „našem“ případu objevila i v knize.

Příběh je docela slušně zpracován. Na začátku působí spíš jen jako běžný rodinný příběh ve světle nešťastně dramatické události, postupně ale dramatičnosti přibývá a mění se až v klasický psychothriller.
Líbilo se mi i střídání vypravěčů příběhu, dvojí pohled (střídavě manželů jedné z postižených rodin) na nastalou situaci určitě knize dodal ještě větší přidanou hodnotu, protože ačkoliv se jednalo o jednu rodinu, vnímání, pohnutky a myšlenky otce a matky byly častokrát dost rozdílné.
Za nesporný klad knihy považuju také docela malý počet postav, takže odpadla složitá orientace v osobách, se kterou mívám často v jiných knihách problém.
Konec celého příběhu byl k mé spokojenosti překvapivější, než jsem čekala…ale současně byl také rychlejší, než jsem si přála. Škoda, že autor nepřidal ještě aspoň nějakou kapitolu navíc, detailnější pocity jednotlivých postav po vyřešení případu bych určitě uvítala…

Na začátku to vypadalo, že se potkali samí slušní lidé, ale na konci???

Za mě – zatím nejlepší kniha od tohoto autora.

BlueTer
15.02.2022 5 z 5

Opravdu výborně napsáno! Autor prostě umí. Čte se díky krátkým kapitolám skvěle a celou dobu mě udržovala v napětí.
Můžu jen doporučit a těším se na další autorův počin.

Renatecka
13.02.2022 3 z 5

Zase až taková bomba to pro mě nebyla, ale dobře se to četlo. Malému Theovi jsem několikrát měla chuť zakroutit krkem :-D

Zorka
12.02.2022 4 z 5

Knížka byla z 90 % výborná. Skvělé téma, které musí zaujmout každého rodiče. Jen ten závěr už byl jako ze špatného komerčního filmu.

amelie.m
12.02.2022 2 z 5

.. já nevím, no.. takových pochvalných komentářů..

silně jsem absentovala pocity rodičů vůči dětem, což bych považovala v podobné knize za stěžejní.. neuvěřitelné chování téměř všech zúčastněných, hmm.. dávala jsem to tak do poloviny, pak jsem to prolítla docela rychle, abych se aspoň dozvěděla, jak to dopadne a.. konec je fakt slušná slátanina :) za mě tedy fakt zklamání..