Slušní lidé

Slušní lidé
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471404/bmid_slusni-lide-V7j-471404.png 4 875 875

Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě… Zatím poslední psychologický thriller bestsellerové autora Té přede mnou nebo Dokonalé manželky se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Playing Nice , 2020

anebar
17.01.2022 4 z 5

Téma je takové, že bych si to nevybrala, kdyby záruku kvality nezaručovalo jméno autora na obalu. Pokud jste četli jiné knihy od stejného autora, tuto knihu si zamilujete. Děj se odehrává rozumně, uvěřitelně a neustále vás drží napjaté.

evask
17.01.2022 5 z 5

Doporučuji! Svižný čtivý děj a zajímavě vymyšlený byl i závěr.

Kaja1
16.01.2022 5 z 5

Tak jsem to slupka jako malinu. Jsou to takové Kukačky po anglicku, ale mnohem, mnohem drsnější. Pořád jsem čekala, jak s tím psychopatem vypořádají, konec překvapil. Kniha se četla dobře i díky krátkým kapitolám.

The_Kim
15.01.2022 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, ze všech dosavadních čtyř ale asi nejméně, protože jsem měla problém si oblíbit nějakou hlavní postavu :). Nicméně skvělé čtivé, bravurně popsané a J.P. Delaney nezklamal. Moc se těším a doufám, že bude autor ve stejném tempu pokračovat.

PepkazDepka
12.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Ako všetky o tohto autora, aj táto sa veľmi dobre čítala, tažko sa od nej dalo odtrhnúť. Zúfalosť rodičov som cítila aj ja a to napriek tomu, že deti nemám a nemám k nim ani extra vzťah. Koniec sa mi páčil, mám rada keď takto ťažký príbeh skončí happyendom. Odporúčam.

rumova_kulicka
10.01.2022 4 z 5

Do knihy se mi kvůli tématu nechtělo, ale vysoké hodnocení mě pořád nahlodávalo. Z první třetiny mi bylo až nevolno a to nemám děti. To musí být fakt šílené. Ať už prožívat stres z předčasného narození nebo pak po zjištění záměny. Pak mi byly hlavní postavy nesympatické tak, že jsem přemýšlela o tom, knihu nedočíst. Nakonec jsem se přemohla a konec to vylepšil, takže nakonec 4*. Téma je to velmi zajímavé a bohužel ne nereálné.

VIVINKAR
10.01.2022 4 z 5

Ano, přečetla jsem, jak nejrychleji se dalo, na knihu jsem se velmi těšila! Nechci říct, že mě zklamala, ale asi jsem čekala větší zápletku. Od půlky jsem tušila a závěr mě velmi zklamal! Opravdu jsem myslela, že bude velké překvapení, gradace, napínání, až do úplného závěru!
Téma bylo opravdu velké, žádný rodič si nedokáže představit takové trauma, zároveň si dle mého, nedokáže představit takovou “pohodičku” ve vztahu k tě druhým, kteří mají “moje” dítě.
Kniha byla čtivá, jako vždy od tohoto autora, ale zároveň mi chybělo právě to velké prozření. Dávám 4*. Pokud máte rádi tohoto autora, tak stojí za přečtení, ale jestli je to vaše první kniha, tak bych volila něco jiného :)

Šárkaxx
09.01.2022 5 z 5

Kniha se výborně čte, napínavá, krátké kapitoly. Trochu jsem se toho obávala, protože nemám ráda kruťárny, ale takových scén je tam jen hrstka. Výborný popis antisociální osobnosti.

LenDa70
08.01.2022 5 z 5

Dlouho jsem váhala, zda mám knížku s tímto tématem číst. Záměna děti je natolik šokující, že ji opravdu nikdo z nás nechce ve svém životě zažít. Postavy v knize jsou věrohodně popsány a poctivě vylíčeny, že vás to nutí se do jejich prožitků vcítit. Kniha se četla dobře. Konec byl opravdu překvapivý.

P4vlin4
08.01.2022 4 z 5

Napínavé čtení, zajímavé téma

novina
06.01.2022 5 z 5

Opět skvělá zápletka s nečekaným koncem. Četla jsem jedním dechem.

Kekik
06.01.2022 5 z 5

Další pecka od autora J.P. Delaney. S každou novou knihou je lepší a lepší. A to jsem si myslela, že to snad ani není možné. Autor mě vyvedl z omylu. Jsem moc zvědavá, s jakým příběhem přijde příště. Již teď se těším.
Zvolené téma je noční můrou všech rodičů. A když se k tomu přidá postava s asociální poruchou osobnosti... Wow. Vážně jsem si čtení užila. Kdo je ten zlý, je jasné celkem brzy, ale to nic neubírá na čtivosti. Příběh je napsán úžasně. Promyšleně.
Maličko jsem měla problém u konce. Tedy přesněji hned po dočtení. Teď, po pár minutách si říkám, že jinak by to zakončit zřejmě nešlo.
Doporučuji ke čtení.

Knihou jsou odstartovala svou první Čtenářskou výzvu na Databázi knih. Lepší knihu pro start jsem si vybrat nemohla. (10. Kniha, jejíž název neobsahuje písmeno "a")

andulka1406
05.01.2022 5 z 5

Před dvěma dny jsem přečetla Dokonalou manželku, která se mi moc líbila. Slušní lidé jsou opravdu ještě lepší. Dokonalý psychothriller. Nechybí zde napětí, akce, překvapení i soucit. Velmi dobře napsaná kniha bez hluchých míst. Knihu jsem přečetla během dvou dnů.

JanuldaN
05.01.2022 5 z 5

Nic lepšího jsem si na začátek roku nemohla přát! Opravdu skvělý psychothriller. Od poklidného začátku, přes napínavý a "krve drásající" střed, až k uspokojivému konci. Musím přiznat, že prvních sto stran není až tak návykových, to jsem knihu dokázala i odložit. Druhou půlku jsem zhltla najednou, četla jsem do noci. Zatím nejlepší román od autora. Opravdu doporučuji.

monulam
02.01.2022 4 z 5

Kniha má moc zajímavé téma, konec mě sice nepřekvapil, ale to mi nevadí

Šánka
30.12.2021 5 z 5

Bez váhání 5*, za mě dokonalý psychothriller! To jsem si myslela, že autorovu ,,Ta přede mnou" nic nepřekoná, omyl! Už samotné téma záměny novorozenců je nepředstavitelně děsivé a vzpomínám si, jak jsem před lety sledovala skutečný příběh podobné záměny, který se u nás v roce 2006 stal v třebíčské nemocnici.
Dva manželské páry, všichni zkraje působí jako velmi slušní lidé, kterým se stalo něco šíleného. Po dvou letech se dozvídají, že jim někdo vyměnil novorozené chlapečky. Zdá se, že celou hrůzu by ale mohli ustát, jsou to přece slušní, rozumní lidé! Jenže....
Perfektně vygradovaný napínavý děj, psychologie postav dokonalá, krátké kapitoly, žádná hluchá místa, to vše vás nutí končit v nočních (ranních) hodinách, abyste se konečně dozvěděli, jak tato kauza skončí, zda mohou u ní být pouze vítězové.

Zrzavá_Tereza
28.12.2021 4 z 5

Neobvyklý, thrillerově laděný, příběh o záměně dvou dětí, ve kterém se autor věnuje tomu, jak se s tím dotyční popasují, a nechává celý příběh gradovat hlavně díky jedné z nejnesympatičtějších postav, s jakou jsem se kdy v knižním světě setkala.

happy-smile
25.12.2021 5 z 5

Trochu jiné téma, než jsem od autora zvyklá. Byla jsem z toho docela v rozpacích, protože přece jenom záměna dítěte je něco, z čeho se dá udělat pořádná emocionální ždímačka, a nevěděla jsem, jestli jsem na to připravená. Nakonec z toho autor udělal pořádný thriller, který byl tak napínavý, že jsem knihu musela co nejdříve dočíst. Takže standardní autorova kvalita, doporučuju.

4xbabča
22.12.2021 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Příběh záměny dětí, kdy dvě rodiny po zjištění skutečných souvislostí se děje něco zcela nečekaného a pokračuje k překvapivému závěru. Super čtení.

Miro67
20.12.2021 5 z 5

Síla lásky k vlastnímu dítěti versus zlo. Jenže tady vlastní dítě není vlastní. Přesto jsou oba chlapci milováni nadevše. Naproti tomu zlo (Miles) nemiluje nikoho, proto se zdá neporazitelné.
Velmi zdařilý psychothiller, napínavý od samého začátku.