Slohovník aneb Paříž má šarm

Slohovník aneb Paříž má šarm https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381341/bmid_slohovnik-aneb-pariz-ma-sarm-ezf-381341.jpg 5 6 2

Vydejte se s námi do Paříže, prozkoumejte její nejznámější památky a zjistěte, v čem spočívá její neopakovatelné kouzlo! Poznejte zblízka Eiffelovu věž, skleněnou pyramidu v Louvru, Vítězný oblouk, baziliku Sacré-Coeur, chrám Notre-Dame, Pompiduovo centrum, Montmartre a staňte se na chvíli staviteli a architekty! Hravý interaktivní průvodce Evy Chupíkové je plný tvořivých úkolů, takže můžete kreslit, stříhat, lepit… a dokonce si složit 3D model přímo v knize! Anebo si odstřihnout plakát Eiffelovy věže!... celý text

ddkk
17.12.2021 5 z 5

Úžasná publikace - je to vlastně sešit s kroužkovou vazbou, v němž si můžete leccos vystřihnout a postavit nebo dolepit a dovybavit - třeba trojrozměrnou Monu Lisu nebo katedrálu Notre Dame (pravda, před požárem!), La Grande Arche nebo Elysejská pole či dokonce Moulin Rouge. Je tu spousta informací z historie města, jeho architektury a stavební struktury i o jednotlivých budovách a stavbách a některých slavných pařížských pojmech, třeba o madame Chanel nebo o pařížské bagetě. A je tu ještě spousta dalších zajímavostí. Knížka, vlastně obrázková, je moc hezky ilustrovaná, obsahuje mnoho koláží a mapek a když se úplně rozloží, objeví se krásný, asi metrový, obrázek Eifelovky.

Moc hezká knížka, kterou s nadšením doporučuji dětem i rodičům. A jdu se kouknout po pražském Slohovníku.

tildasusane
13.06.2018

Skvělé - nejen pro děti, ale všechny ty, kteří se do Paříže teprve chystají. Podle plánků pochopíte rozložení Paříže, propojení městských čtvrtí, jak se dostanete k památkám a k tomu spousta zajímavostí a perliček.

pro děti architektura Paříž průvodce interaktivní publikace

Eva Chupíková
slovenská, 1974