Sladké pokušení

Sladké pokušení https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529549/bmid_sladke-pokuseni-65988cf99dd31.jpg 4 252 252

Cassio přišel o ženu a musí se teď starat o dvě malé děti a zároveň si udržet moc nad Philadelphií. Potřebuje matku pro svoje děti a taky někoho, kdo mu v noci zahřeje postel. Ale ve světě, který dbá na tradice tak, jako ten jeho, je výběr manželky povinností, nikoliv slastí. Pravidla se musí dodržovat a tradice ctít. A kvůli tomu nakonec skončí se ženou – dívkou –, která je sotva plnoletá. To není zrovna to, co by jeho děti a on potřebovali, ale je laskavá a představuje pro něj sladké pokušení, kterému nemůže odolat. Giulia věděla, že se jednoho dne provdá za muže, kterého jí vybere její otec, ale nečekala, že jí dá někomu o tolik staršímu. Najednou se z ní má stát matka dvou dětí, a to dítě ještě nikdy ani nedržela. Giulia rychle zjišťuje, že Cassio nemá o rovnocenný vztah zájem. Matka ji varovala, že mocní muži, jako je Cassio, nebudou drzost tolerovat. Giulia už má svojí role chůvy ale bezradné dětské nevěsty dost a rozhodne se za svoji představu šťastné rodiny bojovat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Sweet Temptation , 2020

zuzana2599
01.02.2024 5 z 5

I já bohužel dosti často propadnu sladkému pokušení, prostě neodolám, a stejně jsem podlehla vábení románu s názvem Sladké pokušení. Tolik pochvalných komentářů, doporučení od kamarádky a tak jsem začala číst. Tento knižní žánr až tak nevyhledávám, i když neuškodí občas změna. Mám tu pestrost ráda a je to fajn. Příběh je to moc hezký, zcela odpočinkový, nenáročný, zamilovaný a také dojemný. I mě okouzlila láska mladičké Giulie ke Cassiovým dětem. Ta samozřejmost, laskavost i obětavost. A pak ta žhavá láska mezi oběma hlavními hrdiny. To už až tak nemusím, ale budiž, četla jsem mafiánskou romanci a k tomu to patří. Možná zase někdy zavítám do tohoto žánru. Změna je život !

Ketfl
30.01.2024 5 z 5

Na Coru Reilly jsem četla v poslední době samé pozitivní ohlasy, jenže než jsem si stihla přečíst nějakou knihu v angličtině, přišly KD v rámci své edice Red s překladem. Plus pro mě!

Cora Reilly je známá svými mafiánskými romancemi a já prostě čtení o mafiánech můžu, takže bylo jasné, že tato kniha mě nemine.

Giulia odjakživa ví, že si svého budoucího manžela nebude moci vybrat sama, a je se svým osudem smířená. Šok přijde ve chvíli, kdy zjistí, že jí otec domluvil sňatek s nedávno ovdovělým Cassiem, který zůstal sám na dvě malé děti. Giulia sama je ale sotva plnoletá. Zvládne tedy vztah s o dost starším mužem a zároveň bude schopná stát se ze dne na den matkou jeho dětí?

Když Cassio poprvé spatří Giuliu, je v šoku. Giulia mu přijde velice mladá a on si vůbec nedovede představit, jak by jim vztah mohl fungovat. Je ale jisté, že jiná možnost není, protože struktury mafiánských rodin mají pevně daná pravidla a boss se rozhodně nemůže sám starat o děti. Cassio netuší, jak houževnatá Giulia je a jakou snahu dovede vynaložit, aby jim společný vztah fungoval a ona navíc zvládla péči o děti.

Brzy je nad slunce jasné, že mezi sluníčkovou Giulií a drsným a bručounským Cassiem to pořádně jiskří. Může ale Cassio po předchozích zkušenostech vůbec věřit v lásku?

Musím uznat, že Cora Reilly má skvělý styl psaní. Příběh sám o sobě mě moc bavil. Životní příběhy obou hlavních postav byly zajímavé, zvláště ten Cassiův, a chemie mezi oběma byla neskutečně žhavá. Přeci jen mě ale mrzelo, že i když kniha skvěle vykresluje život v mafiánské rodině, tak příliš nezabředla do dalších detailů tohoto světa. Pokud tedy chcete nějakou drsnější četbu, tak tohle nebude úplně ta správná volba. Já si ale určitě nenechám další tvorbu této autorky ujít.

Hodnotím 4,5/5*

valika0302
29.01.2024 5 z 5

Všetky mafiánske série od Cory milujem, čítala som ich už asi miliónkrát a stále ma neskutočne bavia.

Keď som uvidela, že bude preklad, samozrejme som si ho musela zadovážiť a aj prečítať. Úprimne, niektoré pasáže v preklade nemajú ten "šmrnc" ako keď si ich čítam v angličtine, ale celkovo hodnotím aj preklad ako podarený.

Obálka ma prekvapila, nakoľko RED vie zanechávať pôvodné obálky kníh, kde tu sa mi pôvodná rozhodne páči o niečo viac.

Je to mafiánska romanca, čo znamená, že v knihe okrem romantiky (a samozrejme aj erotiky) možno nájsť mnoho akčných a nebezpečných scén. Vytvorený svet autorka vymyslela podľa mňa skvelo, to ako si jednotlivé časti ameriky podelili "hlavné" mafiánske klany.

Konkrétne táto kniha v sebe obsahuje príbeh Cassia, nižšieho bossa, ktorý sa po tragickej smrti jeho manželky musí opäť oženiť. Dohodnutému manželstvu najviac vyhovuje Guilia, mladá, skoro 18-ročná dcéra iného nižšieho bossa.

Guilia od svojho narodenia vie a počíta s tým, že si nebude vedieť vybrať svojho manžela. Čo však nečaká, že jej otec pristane na dohode s jej budúcim manželom, ktorý je o niečo starší od nej a zároveň aj otec dvoch malých detičiek. Je však odhodlaná urobiť všetko preto, aby manželstvo fungovalo.

Osobne sa mi páčili obe hlavné postavy, Guilia, jemná, no s láskavým srdcom, ktoré si získa aj chladného Cassia a Cassio, ktorý si musel preskákať veľa a preto je skeptický a nedôverčivý voči nikomu, dokonca ani voči vlastnej žene.

Knihu úplne milujem a odporúčam. Ja si rozhodne po čase dám (už asi po 100-krát) rereading.

Hodnotenie: 5/5

Syma149
29.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Kniha se sice docela dobře četla, ale nemůžu říct, že by mě mrzelo, kdyby mě minula... Hlavní hrdinka poslušná jako ovečka, vždy ke všemu svolná. Mám pocit, že pokud by si dupla, Cassio by po ní ani neštěkl. Syn Daniel na svůj věk vyspělejší.
No, nebylo to nejhorší, ale nejsem si jistá, jestli si ji ještě někdy přečtu znovu.

Terezzie
24.01.2024 1 z 5

(SPOILER) Kniha nebyla úplně špatná . Pro mě to bylo spíš takové oddechové čtení , které neurazí ani nenadchne .

Nic složitého , hodně jednoduše popsány vztahy mezi hlavními postavami . Za mě to postrádalo hlubší děj.

Gulia sice mladá coby puberťačka ale ve finále oddaná a poslušná. Ano dokázala si prosadit svou ale až moc se tomu všemu podvolila.

Cassio byl takový za mě nemastný neslaný, jsem zvyklá na takový ty nadržený psychopatický a majetnický šílence v tomto žánru . Asi jsem divná :D

Bylo to asi taky tím jak to vše hrozne rychle plynulo, moc postav kolem a nic moc o tich hlavních . Čekala jsem třeba nějakou zajímavou minulost nebo tajemství ze strany Gulie ale nic. U Cassia se to zachránilo trochu tou aférou s jeho zesnulou ženou ale také mi to přišlo vše hrozne rychle hotové a vyřízené.

Mě vadilo jak ten děj až příliš rychle plyne, začátek celkem ušel ale potom byl najednou skok o několik měsíců později , poté dokonce o několik let a další kapitola byla opět o několik měsíců později a vlastně se nic nestalo.Kapitol byly pak takové nijaké, žádné drama,jen běžný život v manželství. Děj byl více než předvídatelný, z mafie tam toho bylo minimum a vlastně jen rodinné vztahy nic víc a hlavní zápletka byla spíš takové klišé. Chyběla mi tam ta prvopočáteční chemie , sice bylo super , že se tam střídali pohledy obou postav ale ty city nebyly nijak významně popsány, začátek vypadal trochu slibně ale potom ty skoky na mě byly až moc . Jako takový rychlý romantický film.

Ale to člověk musí čekat když je to vše v jedné knize o 300 stránkách a také díky tomu , že se příběh nevztahuje jen na hlavní postavy ale také na jejich děti . Vlastně mi přišlo že celá kniha je založena spíše na tich dětech. Romantika a sex okrajově. Jsem zvyklá na větší dobývání, emoce, lásku, nenávist a na nějaký zajímavější zvrat . Urcite bych po knize podruhé nesáhla tak ji pošlu dál do světa . Ale každý máme své oblíbené žánry, každému vyhovuje jiný způsob psaní a tak to proste je .:)

Příběh je takový klasický, předvídatelný , ze života . Čekala jsem úplně něco jiného .

Zomy
21.01.2024 5 z 5

Tak tady prostě musím dát 5 hvězd.

Ne proto, že by knížka byla něčím překvapivá nebo originální, ale proto, jak plyne v klasických kolejích. Máme tu všechno z poctivé červené knihovny - první noc, dívku, která se pere s osudem a chladného chlápka, co nikomu nevěří.

Všechno je tu dost naivní, jak mafie, tak i třeba rychlost zotavování malého Daniela, ale je to tak sladké, že to bylo jako balzám.

Books_by_Dee
17.01.2024 4 z 5

Já zrovna mafiány nemusím, ale tohle bylo skvělé. Překlad by ušel, až na ty závojíčky kdo ví, ten ví. Cassia miluju, Giuliu jakbysmet. Rozhodně doporučuji

V prosinci loňského roku vyšla tahle stand alonka od Cory Reilly, mafináská romance, Sladké pokušení, ve které mafián Cassio potřebuje novou manželku a také matku pro své dvě malé ratolesti. Jeho manželkou se stává čerstvě plnoletá Giulia, která rozhodně nečekala, že se stane manželkou o 14let staršího Cassia a rovnou i matkou dvou dětí, obzvlášť když dítě ještě ani nedržela v rukou.

Tenhle mafiánský příběh mě skvěle sedl, protože ho tam dle mě až zas tolik nebylo nebo jsem neměla pocit, že nějak ohrožuje Cassiovo a Giuliany love story. Líbila se mi hlavně hlavní hrdinka, která si i přes svůj mladý věk nebála zhostit role matky a hlavně manželky. Spicy scény stály za to, a že jich nebylo málo. Ozvlášť jsem si zamilovala tu scénu, ve které si Cassio uvědomí, že ji prostě k životu potřebuje. Mám v poznámkách naspané, že to bylo roztomilé – což je slovo, které bych netipovala, že jím budu popisovat mafiánskou romanci, ale je to tak.

Ke konci mě to přišlo už takové zbytečně dlouhé a natahované, ale 4,5 si knížka rozhodně zaslouží a hot to bylo dost, takže 4 plamínky

Andrejka91
17.01.2024 4 z 5

Za mě je to lepší průměr. Přijde mi, že knihy z mafiánského prostředí jsou jako přes kopírák a mám dojem, že jsem četla lepší. Tady jediné co odlišovalo, byly dvě malé děti a toho mafiánství tam moc nebylo.
Hezká oddechovka, kde nemáte moc velká očekávání.

Ewe291
15.01.2024 3 z 5

Znova sklamanie. Cakala som mafiu, tvrdost, nekompromisneho alfa samca a tvrdohlavu hlavnu hrdinku. A namiesto toho som dostala "slabu telenovelu" ako fajn bolo to prijemne ako si k sebe nachadzali cestu, to tajomstvo ale ... Chcela som aj akciu a nie slabu mafiansku story ktora skor pripominala telenovelu. Bud som toho precitala prilis alebo mam prilis velke ocakavania, ktore nevie nik naplnit. Takze ano je to skor to, ze mam velke ocakavania. Uz mi pride, ze ospevovane knihy na socialnych sietach asi niesu pre mna lebo vzdy najdem nejaku chybu a som sklamana potom. Takze za mna tato kniha je jedno velke nie

Hatshepsut
14.01.2024 5 z 5

Romantický příběh z mafiánského prostředí, velmi čtivé, plné vášně, přiměřeného napětí a zajímavých postav. Těším se na další tvorbu této autorky, snad u nás brzy něco vyjde.

"Slabochy mafie sežere zaživa."

Misa_ctenarka
12.01.2024 3 z 5

Tak já jsem od knížky už jen podle hodnocení a komentářů čekala víc. Neříkám, že to bylo špatné,ale něco mi tam chybělo. Nebyla tam žádná akce, žádné drama... Prostě postupné sbližování jak Giulie a Cassia,tak i dětí. Jediné trochu napínavé tam bylo,jak šla prosit tatika a pak Luccu,ať neprozradí tajemství a o otcovství dětí. Prostě tomu chyběl nějaký zvrat a nemělo to moc šťávu. I když sladarna to byla pěkná.

Njangu
10.01.2024 5 z 5

Dobře napsaný příběh. Po delší době mě příběh bavil a neměla jsem pocit, že je všechno stejný.

alzbeta4340
08.01.2024 5 z 5

Mafiánská pohádka o smluveném manželství bosse v nejlepších letech a mladé dívky. Děj osvěžují dvě roztomilé dětičky a nevychovaný psík, to vše samozřejmě v kulisách a vztahových propletencích mafiánské "rodiny". Dobře napsaná oddechovka.

LilianaFalcon
07.01.2024 5 z 5

Musím říct, že tahle knížka mě vážně bavila.
Bylo zajímavé sledovat, jak si k sobě najdou cestu. A děti příběhu daly taky trochu jiný rozměr. Takže za mě spokojenost :-) Příjemná oddechovka.

PS: A výtka nevýtka. Proč ta holka na obálce nemá ofinu? :D

terezaterka2000
06.01.2024 5 z 5

Super příběh z mafiánského prostředí.
Bylo zajímavé sledovat i ostatní postavy než jen hlavní hrdiny.
Krásné je i to, jak si Cassio a Giulia k sobě najdou cestu a pak nějaká ta minulost.
Doporučuji všemi deseti

Kudík
06.01.2024 5 z 5

Nečekala jsem, že to bude tak příjemný a relativně málo násilný příběh z mafiánského prostředí. Cassio (31) ztratil svojí manželku Gaiu, naštěstí zůstaly v pořádku děti, bezmála tříletý Daniel a půlroční Simona. Protože potřebuje manželku (hlavně jako chůvu) a sňatky jsou v této grupě domluvené, smíří se s vidinou čerstvě osmnáctileté Giulie. Musím říct, že některé tradice, i když dodržované po staletí, mi přijdou na dnešní dobu za zenitem. Giuliin příchod do její nové domácnosti, i když byla tak mladá, měl blahodárné účinky jak na obě dvě děti, personál a hlavně Lulu, která za to, od koho a komu byla darována, nemohla. A Cassio, i když muž dvou tváří a vyššího věkového rozdílu, měl na mafiánského nižšího bosse jistý charakter. Autorka píše velmi čtivě a určitě si ráda přečtu něco z její další tvorby.

KajinaH722
06.01.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Mám ráda prostředí, kde je domluvený sňatek a mafie k tomu. Na toto téma jsem četla i jine knihy a musím říct, že tato patří mezi ty lepší. Moc mě to bavilo, při čtení jsem často cítila motýlky v břiše a čtení si užívala. Překvapilo mě, že tak mladá Giulia si hezky poradí s dětmi Cassia a to vím,jak je to s dětmi náročné. Sama mám dvě děti :D Jinak budu ráda,když od autorky se přeloží další její knihy,protože moc hezky píše. Určitě jsem si ji oblíbila :)

keiko33
05.01.2024 5 z 5

Autorkinu sériu Mafia Chronicles mám rada, takže túto knihu beriem ako pokračovanie, inak by sa mi ťažšie orientovalo. Takéto preskakované preklady nechápem, aj keď táto kniha je vydávaná samostatne. Milo ma prekvapilo, že autorka sa viac zamerala na rodinné vzťahy a nie mafiu. Ta ostala na vedľajšej koľaji.

EliM
04.01.2024 4 z 5

Děj je fajn, kniha napsaná čtivě, jen mě zrušily ty gramatické hrubky v překladu

lusitta05
03.01.2024 4 z 5

Nebolo to špatné,bavilo ma to, dej má spád, takže za mňa fajn. Taká rýchlovka.