Sebepoznání, souvislosti, sebeproměna

Sebepoznání, souvislosti, sebeproměna https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219746/bmid_sebepoznani-souvislosti-sebepromena-2AO-219746.jpg 4 16 2

Slabikář štěstí série

Na čo sa zameriava druhý diel Hiraxovho Šlabikára šťastia?: ■na sebapozorovanie ako spôsob spoznania a čistenia sa vnímanie súvislostí pri veciach, ktoré sa nám neustále opakujú začatie vnútorného dialógu, zbavenie sa zlozvykov a programov, ktoré nám škodia ■Šlabikár šťastia 2 opisuje: model a vznik "obete", tichého energetického upíra dôvody nízkeho sebavedomia a narodenie strachov v človeku model agresívneho energetického upíra, zrod opičej lásky ■V kapitolách zameraných na vzťahy sa Baričák upriamil na: dôležitosť komunikácie eliminovanie sporov a hádok pochopenie, prečo si človek priťahuje "zlého" partnera Kniha chce pozitívne motivovať k vykročeniu cesty sebapremeny a roztopenia duševných bôľov. ■Pavel Hirax Baričák sa bude snažiť odpovedať: prečo sa človeku neplní to, po čom túži ako urýchliť zámer (obetou a pokorou) prízvukuje dôležitosť vďačnosti, sebaodpustenia zastavenia prehnaného ospravedlňovania a sebaobviňovania Príde na riešenie následkov ohovárania, závisti, vzniku chorôb, skrytého pocitu viny s následkom karavany bolestí... celý text

Jituš8
09.07.2018

Knižka je napísaná s prehľadom o metódach sebapoznania, doložená vlastnými skúsenosťami autora a podnetmi k sebapremene. Odporúčam najmä čitateľom v strednom veku, ešte môžu veľa stihnúť, podporí ich v práci na sebe. Kniha je napísaná veľmi výstižne a človek si veľa vecí uvedomí. Mne osobne dala veľmi veľa a vždy sa k nej rada vrátim :) ja osobne odporúčam najmä tým, ktorí chcú na sebe zapracovať a niečo zmeniť.

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Knižka je super, každému dá čo treba. Pre mňa bol osobne silnejší diel prvý, ale keď som túto čítala spätne znovu, pomohla mi urobiť rozhodnutia, nad ktorými som dlho váhala a vedela som, že mi daná situácia nepomáha. Za mňa pekné čítanie, môžete listovať medzi kapitolami a hľadať aj medzi riadkami.