Skutečné zločiny po Česku

Skutečné zločiny po Česku https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507170/bmid_skutecne-zlociny-po-cesku-R7R-507170.jpg 4 57 21

Mrazivý průvodce českým zločinem za posledních 100 let. Strhující průřez historií českého zločinu od dvojice známých policistů. Elitní vyšetřovatel, který sbírá nejzajímavější české policejní případy, a ředitel Muzea Policie ČR. Kdo jiný by mohl znát zločin lépe? Miloš Vaněček a Radek Galaš pro vás přichystali mrazivou jízdu světem české kriminalistiky 20. století. Sériové vraždy, útěky z vězení, vyšetřování v neobvyklých lokacích – to vše vás čeká v doprovodu autentických fotografií, dobových dokumentů, přepsaných výslechů i detailních náčrtků z místa činu.... celý text

lena.o.knihach
07.02.2023 3 z 5

12 mrazivých případů české kriminalistiky z 20. století popisují Miloš Vaněček (policejní rada, policejní historik a publicista) a Radek Galaš (policista, historik, kurátor a publicista) v knize Skutečné zločiny po česku.

Je tam spoustu odborných termínů (vysvětlivky pod čarou), různé paragrafy nebo podbody pitevních protokolů. Myslím si, že kdyby to bylo trochu beletrizované, víc by mě to bavilo číst, ale věřím, že fajnšmekři z toho budou nadšení. Já mám doteď v hlavě případy Žena ve Vltavě, Promlčení nebo Zabila jsem Josefa Kajetána Tyla.

Na konci je necelých 30 stran plných fotek a dokumentů k jednotlivým případům. Fotografie rozhodně nejsou pro slabší povahy - vidět rozřezané části těla všem nemusí dělat úplně dobře a to samé platí i pro velmi detailní popisy zabíjení.

Mrazivý průvodce českým zločinem za posledních 100 let doporučuji čtenářům, kteří rádi čtou o skutečných případech.

#spoluprace @albatrosmedia