Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr

Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365034/bmid_skoro-uplny-seznam-tech-nejhorsich--FAs-365034.jpg 4 204 57

Sedmnáctiletá Ester nežije zrovna v ukázkové rodině. Solarovi jsou totiž pronásledování Velkým strachem – její otec už šest let nevyšel ze sklepa, matka se chorobně obává smůly a bratr nedokáže žít bez světla. Sama Ester zatím svůj Velký strach nenašla, i když si pilně píše seznam všeho, co by se jím mohlo stát. A pak jednou potká Jonaha, mladíka s filmařskými ambicemi. Společně začnou proti Esteřinu strachu bojovat. Proti všem z padesáti známých. Jeden týden, jeden strach, jedno video. Společně vyzvou samotnou Smrt, aby zlomili prokletí na rodině Solarů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

A Semi-definitive List of Worst Nightmares , 2017

LilianaFalcon
30.06.2018 2 z 5

Začátek byl super, Ester hezky vymyšlená postava s její zálibou pro kostýmy a láskou k Harry Potterovi bylo jasné, že si ji hned oblíbím. A celkově úvod na scénu nebyl špatný.
Bohužel ten spád, co to mělo na začátku, se vytratil. A postupně všechny ty obavy a fóbie přestaly být zajímavé. Stala se z toho nuda se spoustou okecávání.

Rinoa18
29.06.2018 5 z 5

Konečně kniha, která se Yoli (a samozřejmě autorce) povedla! Příběh jsem zhltla i s navijákem. :) Má hluboká poklona patří taktéž panu překladateli. Vřele doporučuji všem, kteří občas musí zápasit se svými vnitřními démony, stejně jako hlavní protagonisté.

kalinkacz
24.06.2018 4 z 5

Musím se přiznat, že autorčina první kniha mě opravdu moc neoslovila... Byla pro mě nudná a průhledná.. Právě z tohoto důvodu jsem k její nové knize přistupovala s malým očekáváním.. A byla jsem mile překvapená! Kniha není pěkná a milá jen svou obálkou, ale i tím krásným příběhem uvnitř... Děj je neskutečně originální a pokud se do knihy začte člověk, který taká trpí strachem z různých důvodů, tak mu může i pomoci... Jo, tohle bylo super!

SknihouVrukách
17.06.2018 4 z 5

Na prvý pohľad sa kniha zdá ako klasická presladená YA pritom je to úplne niečo iné. Autorka napísala niečo, čo medzi YA nenájdeme. Na prvý pohľad kniha vyznie ako kniha o bláznoch, ale ako ju človek dlhšie číta uvedomí si to jej posolstvo. Kniha má veľmi bavila a myslela som si, že to skončí inak. Autorka píše skvelým štýlom. Veľmi odporúčam.

warca
15.06.2018 3 z 5

Takový typ knihy, který je psán lehce a vtipně. Bohužel jsem se do čtení musela z neznámých důvodů nutit. Ani jsem ji nedočetla.
Jen jsem si pak přečetla konec, který byl skvělý.
No... mám smíšené pocity. Určitě to byla dobrá kniha, jen mi prostě nesedla.

Dáduše
13.06.2018

Jsem na ni stará, ale ještě více mě motivovala pokračovat v překonávání svých nočních můr a ty nemusí být z pavouků:-)

SarahRoyalAss
25.05.2018 4 z 5

Tohle bylo super. Mám z toho hodně smíšené pocity, ale prostě nejde říct, že by byla knížka špatná. Ba naopak.
Člověk když začne číst, říká si: Divný. Divný. Humři. Divný. Co to sakra je??? Divný.
Ale postupně se to začne vyvíjet v něco víc.
Začátek jako by popisoval normální pošuky, prostě ujetou rodinu co jsou extra pověrčiví. Postupně se ale začne děj rozvíjet a ukáže se nám něco víc, než jen zvláštně humorný příběh. Odhalují se ty temné kouty deprese a psychických poruch, tak že z vtipné knížky jsme se dostali skoro ke srdcervoucí knížce. Bylo to smutné, když se situace celé rodiny Sollarových uvedla na pravou míru.
Stojí to za přečtení. I když jsem nedala 5*, tohle je prostě důležitý. Každý se něčeho bojí, i když je to sebevětší prkotina. (A humři jsou děsivý)

Veronicess
16.05.2018 4 z 5

Super kniha o čelení svojmu strachu. Bolo to milé, citlivé, vtipné a zároveň to niekde hlbšie vo mne zabrnkalo presne na tie správne strunky. Čítanie ma bavilo.

KaileyBlot
13.05.2018 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že je to fakt divná kniha a moc mě ani nebavila, ale od té půlky mě celkem chytla a nakonec to nebyl takový propadák, s plno dobrými myšlenky a posláním celé knihy, které se mi líbilo. Takže pro ty, které zajímá vypořádání se se strachy a depresí to může být přínosné.

Odehnalka
09.05.2018 3 z 5

Pro mě kniha mírné zklamání a jsem mírně nejistá, co si o ní vlastně celkově myslet. Čekala jsem něco trochu jiného. Navíc jsem se cítila strašně dospěle, protože mi některé věci přišly prostě ulítlé a nereálné.
Kniha se ale dobře čte, párkrát jsem se i zasmála, ale asi tahle kniha nebyla napsána pro moji čtenářskou duši.

lumiluvi
20.04.2018 5 z 5

Skvěle napsaná knížka se skvělou zápletkou, dějem a nápadem :) Za mne jedna z nejlepších novinek letošního roku

Ditules
12.04.2018 4 z 5

Hodné zvláštní kniha, která mě po dlouhé době donutila číst pořádně a hltat každé slovo...Zvláštní rodinka Ester, několik divných přátel s vlastními problémy a hlavně všudypřítomný Smrťák, o kterém vlastně nevíme...

Efeméra
26.03.2018 3 z 5

Při čtení Skoro úplného seznamu těch nejhorších nočních můr jsem si připadala jako příšerný realista. Vadilo mi, jak bylo všechno v knížce divné. Esteřini rodiče, bratr, Ester samotná i její kamarádka Hephziba, která téměř nemluvila, i když němá nebyla. I to, jak se hlavní hrdinka každý den místo do normálního oblečení oblékala do kostýmů, aby se na ni nikdo nedíval (ten paradox mi prostě přišel na hlavu). Ester mi k srdci příliš nepřirostla, vlastně bych mohla říct, že mi nebyla moc sympatická. Nechápala jsem, jak někdo může v sedmnácti tolik věřit pověrám, být tak nevnímavý k reálným problémům (obzvlášť k těm jejího bratra) a tolik se všeho bát. Kdo si proboha na seznam fobií, které člověku mohou zničit život, napíše humry? Na můj vkus byla příliš hysterická, jejích úzkostí bylo až moc. Po většinu času, kdy Ester čelila svým strachům, jsem měla pocit, že jednoduchým řešením by bylo, kdyby se prostě přestala dívat na hororové filmy. Velké množství věcí, kterých se bála, pocházelo odtud. V takových případech na mě působila až trošičku hloupě. Lituju, že celá knížka nebyla jako první kapitola, která mě naprosto uchvátila a na jejím konci i rozesmála. Sutherlandová v knížce používá er-formu, minulý čas a opravdu krásný jazyk. Všechny tyto prvky ve čtenáři vyvolají dojem, že čte pohádku. Na Skoro úplném seznamu těch nejhorších nočních můr se mi líbilo také mystično, které celý příběh halilo. Stejně tak pasáže o tom, jak se Esteřin dědeček potkával se Smrtí, byly kouzelné, originální a jejich čtení jsem si opravdu užívala. Za mě však bohužel s přivřenýma očima 3 hvězdičky.

martina5069
26.03.2018 3 z 5

Nemůžu se rozhodnout co ke knize napsat jelikož z ní mám rozporuplné myšlenky :-( Na jednu stranu jsem se na knihu strašně těšila a jakmile ji měli v dobrovským tak sem pro ni šla na druhou stranu sem se začetla a kniha mě zas tak moc nebavila - je hodně těžká na čtení, ty popisy a tak docela sem se ztrácela. A na třetí stranu obdivuji spisovatelku že se otevřela jak píše v doslovu a tuhle knihu napsala jelikož je plná strachu a bolesti, ten příběh o tom, že se tomuhle všemu postavíte a vyhrajete je super. Knihu bych rozhodně doporučovala spíš starším než mladším čtenářům. Za mě osobně mi fakt nesedla a nebyla to zrovna taková ta top kniha ke které se rádi vracíte i tak svoje příznivce si určitě najde.

"Každý koho pustíme do svého života , má moc nám ublížit. Někdy nám ublíží , a jindy ne, ale to není odraz nás nebo naší síly. Milovat někoho, kdo tě zraní, z tebe neudělá slabocha. "
" Zůstat s někým, kdo ti ubližuje ale udělá. "

Attia
18.03.2018 5 z 5

Kniha působí nejprve jako vytržená z reality, ale jakmile ukáže svoji pravou tvář, pochopíte její silné poselství. Zároveň oceňujii velkou originalitu a čtivost.

Josefie
07.03.2018 5 z 5

Mám ráda spíše kratší knihy, ale tato knížka mohla být klidně o sto stran delší. Byla velice pěkná, nejvíce se mi líbilo téma se Smrtí, to bylo vážně zajímavé.

Fallen
23.02.2018 4 z 5

Moc povedená novinka roku 2018, která mne mile překvapila, protože jsem spíše čekala nasládlý příběh pro puberťáky, ale vylezl z toho smysluplný příběh, v jehož části se najde asi každý z nás. Doporučuji!
(Jen, co mi opravdu rvalo oči z důlků, jsou chyby napáchané vydavatelem.)

fobie pro dospívající mládež (young adult) fantasy

Krystal Sutherland
australská, 1990