Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr

Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365034/bmid_skoro-uplny-seznam-tech-nejhorsich--FAs-365034.jpg 4 204 57

Sedmnáctiletá Ester nežije zrovna v ukázkové rodině. Solarovi jsou totiž pronásledování Velkým strachem – její otec už šest let nevyšel ze sklepa, matka se chorobně obává smůly a bratr nedokáže žít bez světla. Sama Ester zatím svůj Velký strach nenašla, i když si pilně píše seznam všeho, co by se jím mohlo stát. A pak jednou potká Jonaha, mladíka s filmařskými ambicemi. Společně začnou proti Esteřinu strachu bojovat. Proti všem z padesáti známých. Jeden týden, jeden strach, jedno video. Společně vyzvou samotnou Smrt, aby zlomili prokletí na rodině Solarů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

A Semi-definitive List of Worst Nightmares , 2017

Cometka
09.09.2019 3 z 5

Není to špatná kniha a strachy jsou vynikající nápad na zpracování. Ale knížka se nečte vůbec dobře, styl psaní je "divný", několikrát jsem četla odstavec víckrát, protože jsem nedokázala vstřebat jeho obsah. Hlavní hrdiny nelze nemilovat a lze se s nimi i ztotožnit, což je super, ale tak hrozně tomu škodí ta plynulost děje, že ubírám hvězdy. Dala bych i 4, protože nápad je vážně skvělý, ale četla jsem lepší knížky k zamyšlení a tato se jim bohužel nevyrovná. Autorku rozhodně doporučuji, protože třeba je chyba v překladu, co já vím.

PetraBery
01.09.2019 4 z 5

Hlavní hrdinka Ester se během celé knihy snaží potýkat se svými strachy. S pomocí bratra Eugena, kamarádky Heph a kluka Johana vyškrtává svůj seznam a odhaluje „prokletí“ své rodiny. Citlivě a originálně napsaný příběh nejen o duševních poruchách a nejen pro mladé.

Aghatte
24.08.2019 1 z 5

Nápad dobrý, vynikající, ale přišlo mi, že se do toho autorka sama zapletla, příliš překombinovala a už nevěděla, jak z toho ven. První kniha byla výborná,nadšeně jsem skočila po druhé.... Ale toto jsem po nadšení z prvních stránek, kdy to vypadalo opravdu slibně, prolistovala a odložila, nebavilo mě to. Škoda, myslím si, že psát umí a dokáže vyplodit neotřelé myšlenky... Proto dávám hvězdy dvě.

Jasomknihomolka
25.07.2019 4 z 5

Originálny nápad na vážnejšiu tému. Veľmi sa mi páčila. Bolo v nej zopár krásnych myšlienok.

Nicoletta1681
20.06.2019 5 z 5

Úžasný nápad, úžasné zpracování. Líbilo se mi jak jste museli přemýšlet jak to skončí nejen v jednom směru, ale ve více, protože vše jste chtěli nějak uzavřít. Nejdřív jsem si musela zvyknout na styl psaní autorky, ale pak už to šlo jako po másle. Líbí se mi jak postavy berou jejich špatnosti tak nějak s nadsázkou a dokážou si z nich dělat srandu (i když byste to někdy nečekali).
Jonah je úplně ten nejlepší a nejhorší kluk, který má hlavu plnou nápadů, které se nebojí ukázat a za to si vysloužil mé srdce. Krásná kniha, doporučuji. Nemůžu zaručit, že se bude líbit každém, ale já pevně doufám, že ano a že jsi z toho každý něco vezme...

DracoMalfoy
24.04.2019 5 z 5

Neměla jsem naprosto žádná očekávání, ale i přesto se tahle kniha zařadila mezi nejlepší, které jsem kdy četla. Vyzdvihnout bych chtěla nejen velmi reálné ztvárnění mentálních chorob, ale také úžasný styl psaní a skvělé postavy. Tleskám.

Damonka12
19.02.2019 3 z 5

Kniha mě do stany 100 skoro vůbec nebavila, ale poté už se to dalo a byl to celkem zajímavý příběh. A i konec byl celkem hezký.

eliska2106
17.01.2019 4 z 5

A pokud nezemřeli, čelí svým strachům dodnes ❤

anet8843
07.01.2019 2 z 5

Kniha mě vůbec nedokázala vtáhnout do děje. Moc jsem nepochopila, co je pravda, a co jsou psychické poruchy postav. Nečetla jsem pozorně, chtěla jsem to mít rychle za sebou, takže mi možná i něco uniklo.

roman9276
13.11.2018 2 z 5

Nějak jsem od knížky čekal úplně něco jinýho. Některý pasáže byly zajímavý, zvlášť ty o prokletí a hledání smrtky. Ale nemohl jsem se pořádně začíst, páč když už překonáte 200 stran a ono to pořád nefunguje, tak vás to vlastně baví o to míň. Konec celkem ušel, ale byl dost předvídatelnej. Nápad skvělej, ale autorka ho nedokázala, dle mýho, dostatečně využít.

Brambu
25.09.2018 3 z 5

Dle názvu jsem od knihy očekávala úplně něco jiného, ale samotný příběh rozhodně nebyl špatný. Taková trošku zvláštní rodinka, která se pomalu utváří, bojuje se svými démony a snaží se všechno to ustát a najít svoji rovnováhu. Do toho neustálý boj se strachem a nesmí chybět ani láska. Jak tohle všechno dopadne, to se dozvíte v této knize...

rarášek
05.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha o strachu, jeho překonávání a hledání Smrti. Sama se potýkám se svými strachy (tma, pavouci, výšky), proto jsem se dokázala dostat do děje knížky
Velmi se mi líbil společný projekt Ester a Jonaha, příběh jejich dědečka, vyprávění Ester o životě její rodiny... Děj postupně gradoval a postavy se postupně vyvíjely. Ten konec působí nádherně, až skoro pohádkově.
Je to prostě skvělá oddechovka, jejímž hlavním tématem je převážně strach. :)

tteerriinnaa
17.08.2018 5 z 5

Kniha je chvilkami, obzvláště na začátku jeden velký chaos. Chvilku mi trvalo než jsem pochopila uvažování celé této rodiny. Postupně se ale dopracujeme k (v něčem trochu předvídatelnému) emocionálnímu konci. Tedy aspoň pro mě. Jsem moc ráda, že aspoň někteří autoři dokážou mluvit o psychických poruchách a dalších problémech. Kniha v sobě skrývá několik mouder a situací, které vás za to srdíčko prostě chytnou. Jasně, není to Orwell, Kafka, Dostojevskij, ale je to Krystal. A Krystal ukazuje hlavně mladým čtenářům (převážně čtenářkám), že si mají věřit, že mají překonat strach a obavy, sebevražda, různé závislosti se dají přežít a vyléčit. A to je to důležité. Obzvlášť v dnešní době plné šikany. Pro mě jednoznačné velké překvapení.

Ivka14
11.08.2018 3 z 5

Čekala jsem od té knihy víc, bylo to oddychové čtení

okeey
05.08.2018 5 z 5

,,VŠECHNO, CO CHCEŠ, JE NA DRUHÉ STRANĚ STRACHU."
Nejen, že jsem si u této knihy vyzkoušela faktor strachu v podobě: ,,přečti tuhle knihu za jeden den, brácha si ji odveze do Prahy, i když ji budeš mít rozečtenou". Dobrá zpráva: Dala jsem to! A víte co? Kniha byla skvělá, zjistila jsem, že nejsem zas až takovej posera, že jsou lidi, který se bojej i ,,vlastního stínu" nebo toho, že to vtělesněný zlo zvaný můra, veme svoje kámoše a kámošky a sežerou ho. Každopádně tohle bylo fantastický čtení, místy jsem se smála i nahlas, což se mi jen tak u knížek nestává. Perfektní.

romi94
31.07.2018 2 z 5

Předvídatelný konec, ale rozhodně k zamyšlení pro zmatené puberťáky

leny.wood
19.07.2018 4 z 5

Originální, neotřelé - jak příběh, tak jednotlivé postavy. Líbily se mi slovní obraty a především pak synonymum pro Smrt, za což bych měla děkovat překladateli, myslím. Kniha má v sobě víc než jen příběh a prokletí Velkým strachem.

Hania932
18.07.2018 5 z 5

Musím říct že tahle knížka byla hodně zajímavá, a hodně taková na zamýšlení. Příběh byl velice zajímavý z pohledu hlavní hrdinky, líbilo se mi jak ona vidí smrt, úzkost, deprese. Líbilo se mi jak hledali samotnou Smrt. Příběh byl sám o sobě velice poutavý, zajímavý a docela i strašidelný. Knížka se hezky četla a myslím si, že vás knížka určitě přakvapí tak jako mě.

Torino
11.07.2018 4 z 5

Nejen že to byla kniha s nejdelším názvem, kterou jsem kdy četla, navíc to byla kniha s nejzvláštnější hlavní hrdinkou a celkem dost podivným dějem. Hlavní hrdinku jsem si celkem oblíbila i její zvláštní rodinu. S nadšením jsem sledovala její transformaci a touhu překonat své strachy, ale později jsem si začala říkat, že o tom ta kniha není... Mě osobně nejvíc zaujaly kapitoly o Smrti, vlastně mi bylo líto, že těch kapitol nebylo více. Pak také, že alespoň v této knize a rodině neexistuje žádné prokletí ale nastavení mysli všech zúčastněných. Přesvědčilo mě to, že strachy jsou o hlavě a že každý strach lze překonat. Ale já svým strachům zatím čelit nechci, natolik mě kniha neovlivnila...

Karola17
01.07.2018 4 z 5

Příběh byl zajímavý, krásný. Ikdyž postupně tajemno z příběho ubývalo tak se autorka snažila aspoň trochu zachovat.

fobie pro dospívající mládež (young adult) fantasy

Krystal Sutherland
australská, 1990