Vykoupená

Vykoupená https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220477/bmid_skola-noci-vykoupena-06M-220477.jpg 4 451 60

Škola noci série

< 12. díl

Oblíbená fantasy série Škola noci míří do finále! Neferet konečně dosáhla svého a jako nesmrtelná bohyně Temnoty se chce ujmout vlády nad Tulsou a poté nad celou pozemskou říší. Boj proti ní se zdá marný. Jedinou nadějí je Zoey a její vidoucí kámen, který jí propůjčuje moc nad starou magií. Jenomže to by Zoey musela nejprve přijít na to, jak s kamenem správně zacházet – když ho naposledy použila, ublížila svým přátelům a několik nevinných lidí to stálo život. Čas se ale krátí, a dokonce ani sami nesmrtelní nedokážou Neferet vzdorovat. Zachrání Zoey svět?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Redeemed , 2014

janebeauty9860
12.04.2018 4 z 5

Skvělé zakončení série. Víceméně happyend. Bylo mi líto, že pár postav zemřelo, ale kdyby ne, bylo to vše až moc v pohodě a happy.

Gynger
25.03.2018 5 z 5

Posledni díly. Co na to říct. Sakra bude se mi stýskat. Celá série mě neskutečně bavila. Hodně se zasmála hlavně u Afroditinych hláškách, ale i si poplakala. Nakonec vše dobře dopadlo. Akorát my je lito zbylých kraklounů. Když se Kalona vrátil v Nyx mohlo jim být odpuštěno a proměnily se v kluky. A Afrodita mohla dostat zpátky své znamení. Tuto sérii určitě doporučuji.

Ivulka90
18.03.2018 3 z 5

Celá série dočtená - a já si říkám: KONEČNĚ JE KONEC... Nápad nebyl špatný, první díly byly i zajímavě zpracovány, zaujalo mě i vyprávění z pohledů více postav v pozdějších dílech..... ALE bylo to mooooooc dlouhé!! Měla jsem takový ten pocit, že už na začátku víte, že to bude dlouhé, ale stejně vám to nedá a knížky začnete číst,
a pak si říkáte, že jste se na to možná měli vykašlat (nebo si počkat na "film" - bylo by to kratší čekání na konec)... Od nějakého třetího dílu jsem měla pocit, že je to jenom zbytečně nastavované, chápu, že kdyby se celá série smrskla do cca 4 až 5 knih, tak by to bylo rychleji napsané, rychleji přečtené a případná sláva a zájem médií by byl rychleji pryč, ale já bych se alespoň netrápila až do 12. dílu, abych se dozvěděla, jak to jednou dopadne (vím, mohla jsem knihu odložit, ale - jak už jsem tu několikrát psala - ze zásady rozečtené knihy a knižní dérie neodkládám).

V některých chvílích mi hlavní hrdinka připomínala malé dítě, které chce všechno, pak zase neví, co chce, ale nepřestane, dokud to nedostane.... A to bylo otravné...

Szekynka
06.03.2018 4 z 5

V knize bylo pár dramatických okamžiků, a snaha autorky o gradování finálního dílu byla znatelná. Nevím, možná méně je někdy více. Dobrý námět, dobré zápletky ale zbytečně natažené do x dílů.

PetraVamp
23.01.2018 4 z 5

Byla to dlouhá cesta plná rozporů, zda pokračovat v dalších dílech, ale nakonec jsem se sérií víceméně spokojená. Na re-reading už jsem ale asi přece jen zestárla.

devildeny
28.12.2017 5 z 5

Celou sérii jsem četla již před několika lety a nyní na ni náhodou narazila. Pamatuji si, že jsem Školou noci byla v té době úplně pohlcená. Mladší generaci milovníků fantasy mohu jen doporučit, nevylučuji, že se k ní ještě někdy vrátím :)

len85hor
24.10.2017 2 z 5

tak jsem konečně dočetla celou sérii, ale musím říct, že poslední díly už mne vůbec nebavili, knihy mi přijdou pořád na jedno a to samé "brdo", ke konci už i Zoey lezla krkem, jak psala NIkiMedy, chování dítěte

NikiMedy
22.10.2017 4 z 5

Pozor obsahuje SPOILERY

Na celé sérii mě nejvíce štvalo, že se Zoey pořád chová tak nedospěle (podle mě se i její přátelé mnohdy chovají dospěleji než ona). Zvláště když to má být velekněžka a nejmocnější mládě na světě. Celou sérii se chová jak děcko a pak najednou ze stránky na stránku změna a je z ní ta dospělá rozvážná velekněžka. Bohužel ale až na konci knihy.
Dále mě také naštvala smrt mé nejoblíbenější postavy - Kalony...Co to bylo za smrt? Když pochopil, že ho Neferet vlákala do pasti, proč tam i přesto letěl? Sice říkal, že chce zachránit lidi ale místo toho se nechal trefit ještě dříve než tam vůbec doletěl. Navíc přeci nemohl vědět, že je Neferet nebude z terasy házet dál - pak by se nechal zabít úplně zbytečně. Také jsem moc nepochopila...když měl být nesmrtelný...
Sice vím že svou nesmrtelnost daroval na onom světě Starkovi, ale tomu přeci daroval jen část své nesmrtelnosti. Byla to prostě podle mě nedomyšlená a naprosto ''blbá'' smrt trochu postrádající smysl.
Celá série byla také moc natahovaná, v posledním dílu hlavně dlouhé popisy okolí, které zrovna nikoho až tak nezajímají atd.

verulik196
11.08.2017 5 z 5

Poslední díl... Kdo by řekl, že to přijde tak rychle? Knížka mě jako obvykle bavila, děj rychle plynul a za pár dní jsem byla na konci - úplném konci. Vše dopadlo, jak má, takže mi nezbývá než se s celou sérií rozloučit a najít si ke čtení něco jiného :P

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Naprostá pohodovka k večerům pod lampou. Červená knihovna pro náctileté s kapkou fantasy. Přečteno během chvilky. Hlavní hrdinka mi sice chvílema "pila krev", ale budiž.

CiaKawlone
28.06.2017 4 z 5

Kniha mě hrozně bavila. Začátek byl sice trochu zdlouhavý a taky trochu nudný, ale pak se to rozjelo a celá série je prostě skvělá.

BarBarBar
12.01.2017 4 z 5

Příjemné zakončení nekonečné série :)

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, napínavá a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

Vendulik
04.11.2016 3 z 5

Za mě jen tři hvězdičky. Kniha mě moc nebavila. čekala jsem od této knihy vyvrcholení celé serie, ale ten bohužel nepřišel. Místy to bylo tlachání puberťaček.

Lossosska
11.08.2016

Osobně nechápu čtenáře,kteří si stěžují,že je už konec.Já jsem skončila u čtvrtého dílu a bohatě mi to stačilo.Tohle už není série,ale seriál.A docela mě překvapuje,že se s Kalonou vypořádali až osm dílů poté co na něj přišli....nápad dobrý,ale na mě příliš dlouhé....

IvankaM
27.03.2016 5 z 5

Naprosto dokonalé ukončení... Krásný konec Kalony. Během četby knihy jsem se buď smála (jako vždy díky Afroditě) a nebo brečela... S těžkým srdcem jsem zavřela brány Školy noci, které jsem se věnovala 6 let. Ukončení této série pro mne bylo strašně těžké, ale stálo to za to.

maca1245
26.03.2016 5 z 5

Naprosto bombastický závěr této série. Na jednu stránku jsem docela smutný že už to skončilo, protože když jsem jí začal číst úplně se mě dostala pod kůži. Prvních 5 dílů jsem přečetl během pár dnů. Celá tato série je bombastická :)

Peťulka3
02.03.2016 5 z 5

Paráda, paráda a paráda :) Jestli je to opravdu konec, tak "líp" to skončit nemohlo. Ano, pobrečela jsem si...kdo ne? :D Ale i tak to byl krásně zvolenej konec :)

Dandulka
26.01.2016 5 z 5

Ani se mi nechce věřit, že by to byl opravdu poslední díl, byla by to moc velká škoda. Tuto sériimám moc ráda.

Klarkaa
16.01.2016 5 z 5