Neferetino prokletí

Neferetino prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157105/bmid_skola-noci-novely-neferetino-prokle-jSv-157105.jpg 4 283 37

Škola noci – novely série

Třetí novela ze světa Školy noci poodhaluje tajemství minulosti temné upíří čarodějky Neferet. Co stálo na počátku jejího šílenství a krutosti? Chicago, 1892. Rodina bankéře Barretta Wheilera prožívá tragédii: jeho krásná žena umírá společně s dítětem při porodu. Šestnáctiletá dcera Emily ztrácí matku a zároveň se musí ujmout povinností paní velkého domu. Dívka, kterou dosud zajímaly jen módní šaty a projížďky na kole, poznává, jak těžký je úděl dospělé ženy. Nerudný otec navíc zařídí, že se Emily stává téměř vězeňkyní ve svém vlastním domově, kde musí noc co noc čelit mučivým obavám, s nimiž se nemůže nikomu svěřit. A proto si Emily Wheilerová vede deník…... celý text

Novely Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

Neferet's Curse , 2011

orangerose
07.09.2014 odpad!

kniha celkem ušla, bejt emily tak taky zabiji jejího úchylného otce :D

Katie46
03.09.2014 4 z 5

Konečně jsem v knihovně našla knihu Neferetino prokletí. Moc jsem se na tu knihu těšila a nezklamala.
Příběh je pěkný, zajímavý a smutný. Přesto všechno jsem čekala, že se o Neferet a jejím minulém životu dozvím něco jiného.
Něco, co mi k ní sedí. Rozhodně to podle mě nevysvětluje, proč je ve Škole Noci ta zlá.

sabanka
27.08.2014 5 z 5

Podle mě skvěle zpracovaný příběh ....I když Neferet stále nechápu...Když sama poznala jak hrozné je když jí někdo ubližuje proč ubližuje jiným ? Proč....když ví jak moc to bolí jak moc to dokáže zranit :) Ale zase obdivuju její sílu začít od začátku :) Kdyby takto dokonalá bytost (vzhledem) existovala určitě by byla jedním z andílků victorias secrets (nevím jak se to píše ).

sabanka
27.08.2014 5 z 5

Vendulik
28.07.2014 4 z 5

Pěkně napsaný příběh :) už jsem pochopila Neferet.

vaili
10.06.2014 4 z 5

Slušný příběh, nic víc jsem neočekávala, takže za mě dobrý :)

Sima:)
28.05.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila :) Zajímaví příběh týrané Emily, nezasloužila si to...
Teď už i chápu proč je Neferet ve Škole noci taková... :)

KateCullen
28.05.2014 4 z 5

Zajímavý pohled do nitra Neferet. Musím říct, že jsem s ní sympatizovala, jen mi trochu vadilo její nafouknuté ego ohledně její osoby - trocha skromnosti by neuškodila. Když teď budu číst další díly Školy noci, už ji asi nebudu vidět jako zlou Neferet, která chce všemu vládnout a všechny povraždit, ale jako osobu, které bylo ublíženo a díky ní se stalo to, co se z ní stalo.
A konečně víme, odkud pramení její zalíbení v býcích :D

Dandulka
22.05.2014 5 z 5

Tohle byl opravdu moc hezký příběh o tom, jak se z Neferer vlastně Neferet stala. Takové pohodové čtení na večer.

Tulenik
04.05.2014 2 z 5

Autorka přiznává, že tato novela byla pro ni katarzí. Muselo být obtížné poprat se s tak tíživým tématem. Na druhou stranu - z chování Neferet je víc než zřejmé, čím si prošla a proto není náplň knihy ničím překvapivá. Ukazuje známou pravdu, že chtíč je mocným nástrojem manipulace, a že pustit ho z řetězu nepřináší nic dobrého. Romantická zápletka je jen nutnou výplní pro cílovou skupinu čtenářů.

Minniesimilci-3
16.03.2014 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, dokonce i víc, než polovina dílů ze samotné série Školy noci. Téma ale nebylo tolik originální, měla jsem pocit, že jsem to už jednou četla a přesně jsem věděla, co se stane. Jenom proto strhávám hvězdičku :)

lucmat
07.03.2014 5 z 5

Dlouho očekávaná třetí novela, ze všech mě (zatím) bavila nejvíc. Náhled do minulosti Neferet. Pěkné. Hezká obálka.

Ell Amaterasu
31.01.2014 4 z 5

Zajímavé, že novely mě baví víc než samotné knihy Škola noci. Podle mě jsou novely i lépe napsané a krásné ilustrace to ještě doplňovaly. I přesto jsem ale díky Neferetinu povídání z Označené o svém lidském životě čekala něco víc. Něco mi tam chybělo.
I tak ale dávám čtyři hvězdy, protože oproti knihám je tohle výrazné vylepšení.

hradilovi.mk
29.01.2014 5 z 5

Takhle novela se mi moc líbyla. Je hodně čtivá. :-)

sarekaslukova
26.01.2014 4 z 5

Neferet jako postavu ve škole noci jsem neměla moc ráda, proto jsem nejdříve nad knížkou chvíli váhala než jsem se do ní pustila. A ano udělala jsem dobře, že jsem si ji přečetla, alespoň jsem se o ní dozvěděla trochu více. Je to napsaný stejně čtivě jako celá série a proto se to možná tak dobře a rychle čte.

trynitrix
30.12.2013 4 z 5

Neferet je fajne aspoň psáno z jiného pohledu. Ale jak je tady v knize vidět osud si nevybíráme, osud si vybírá nás a proto se to tady tak v knize odvíjelo,až její povahu (podstatu osoby) dospělo do toho bodu jaký známe v knihách Školy noci.

barborelka
21.12.2013 3 z 5

Novely ke Škole noci se mi paradoxně líbí mnohem více než samotná škola noci, tedy posledních pár dílů, když už je příběh nastavován z ničeho....Příběh nebyl špatný, ale na začátku mne vůbec nebavil...konec již byl lepší....Uvidíme jestli se dočkáme smysluplného konce série.