Škola dobra a zla

Škola dobra a zla https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209148/bmid_skoly-dobra-a-zla-qXj-209148.jpg 4 1043 216

Škola dobra a zla série

Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou… Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný školník ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem i tajemný školník nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie – ta se už nemůže dočkat, až z města odejde…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The School for Good and Evil , 2013

tereza7804
09.08.2018 5 z 5

Jedna z mých prvních knih, které jsem četla a dostala mě do knihomolského světa. Příběh je neuvěřitelně originální, což už je v dnešní době dost náročné. Celá myšlenka děje je naprosto geniální. Agáta a Sofie jsou nejlepší hlavní hrdinky a zbytek postav jsou už jen třešnička na dortu. Moje TOP 3 série. Milovníci fantasy určitě ocení! ♥

*Pájuše*
08.08.2018 4 z 5

Kniha je o Sofii - hlavní hrdince - a zároveň není... (tajemný smajlík) Něpětí a tejemno děje bojují ruku v ruce s naivitou a povrchností postav. Přesně jako Škola dobra a zla! Kdo by se nechtěl dostat do pohádky a žít svůj život "šťastně až na věky"? No, někdy se ale ukáže, že i pohádka se může změnit v hororovou scénu. Sofie o tom ví své...
Ačkoliv mám z knihy trošku patetický pocit, vykresluje přátelství a samotné dobro a zlo poměrně zdařile. I když jsem si myslela, že kniha bude originálnější (anotace to slibovala!), nebylo tomu tak úplně pravda. Když se na to dívám jako celek, ta originalita tam chyběla. Na druhou stranu, energie (myšleno dynamičnost, poutavost, čtivost) knihy, tento nedostatek naprosto přebila.

LuScha
04.08.2018 4 z 5

Já moc na fantasy nejsem, ale tato kniha byla dobrá. sice to není na 5 hvězdiček, ale i tak.

kristy2711
30.07.2018 5 z 5

Skvěle a vtipně vylíčený příběh o škole dobra a zla. Velmi dobře se to čte a určitě doporučuji. Hned po dočtení jsem si kupovala další díl.

bibi.r
09.07.2018 1 z 5

Vím, vím nejsem cílovka, ale tohle se mi fakt nelíbilo. Nápad to byl rozhodně zajímavý, ale bylo to tak strašně rozvleklé. Kdyby knížka měla o 200 stránek méně, tak by jí to rozhodně jenom prospělo.
Co se hlavních hrdinek týče, tak musím říct, že Agáta byla neuvěřitelně nudná, tak aspoň Sofie to zachraňovala.
Další díly určitě číst nebudu, stačïlo si přečíst anotace.

Kačkaknihomol
17.05.2018 3 z 5

Začínalo to slibně. Škola, něco na způsob Harryho Pottera a dvě odlišné osoby, Agáta a Sofie. Ano, v knihách pro mladší je to trochu o tuctové, ale Soman Chainani se toho celkem obstojně zhostil. Vše hezky klape, až do konce, kdy jsem si řekla "WUT" a zírala jsem, jak na hlavu padlá.
(nejspíš bude obsahovat SPOILERY, ale pšt)
Tak jo. Snesla bych, že Agáta měla ten trapný dobrácký projev, alá "reprodrozd". Možná bych snesla i to, že pří Sofiině zuřící a temné moci, kluky napadne pozvat svojí vyvolenou na bál. Ale co nechápu, jsou jakési zmatené scény určené jen a pouze k nastavování napětí. Tak třeba to, kdy Sofie obviní Agátu z toho, že je její spojenec. A Agátin milovaný, Tedros, SAMOZŘEJMĚ neuvěří Agátě, ale holce, která ovládá temné síly. Následuje "WTF?!" scéna se Školníkem, jehož motiv je kostrbatý jak písmo mojí mladší sestry. Korunováno je to momentem, kdy Sofie vlastně NECHCE BÝT ZLÁ. Prosím, zabte mě.
Připadá mi, že to Soman Chainani s morální větou "svět není černobílý" lehce přehnal. A to tak, že mám chuť začernit fixou celý pošahaný konec téhle knihy.

bara2004
30.04.2018 3 z 5

Určitě zajímavý nápad, to musím říct hned na začátku. Knihu jsem již jednou začala číst, ale nějak jsem si k ní nenašla správnou cestu. Za nějaký čas na ni opět doška řada.
Pastavy byly v pořádku. Moc se mi líbilo, že jsem je měla ráda, ale také mě uměly naštvat, že jsem měla chuť je povraždit. Děj mě hlavně bavil na začátku, na konci jsem se do čtení už trošičku nutila. Po dočtení jsem úplně nevěděla jak se k tomu postavit. Ano, povedená kniha to určitě je a stojí za to, ale je nespíš pro jiný typ lidí, než jsem já. Takže série asi zůstane pro mě otevřená a možná si ji jednou přečtu. (Vždycky je mi líto, když nějaká knížka není to, co jsem hledala...)
Tři *

LaRhubarbe
21.04.2018 5 z 5

Velmi dobrá kniha, jsem ráda, že mi ji kamarádka doporučila, bylo to zase něco nového, většina knížek, které se mi dostanou pod ruku jsou pořád stejné. Tahle mě vážně moc mile překvapila.

MartinkaSku
08.04.2018 5 z 5

Skvělý příběh, vřele doporučuji i dopělím co se rádi vracejí, pro občerstvení duše do pohádky.

Lili28
18.03.2018 5 z 5

Super fantasy kniha

Sliver
01.03.2018 4 z 5

Milá, příjemná oddechovka, u které se člověk zabaví.

DancerJaneBooks
18.02.2018 4 z 5

Tato knížka mě bavila a líbila se mi. Některé části mě sice moc nebavily, ale je to hrozně napínavý příběh. Mám radši Agátu, protože i když navenek není extra hezká, tak je dobrá uvnitř. Je to originální příběh a dobře promyšlený. Přečtu si i další díly.

Orange8knihomol
13.02.2018 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Líbila se mi zápletka a celý děj. Někdy mi Sofie a Agáta ,,lezly krkem", kvůli jejich chování. Myslím, že je to velmi originální příběh a určitě stojí za přečtení;)

Maki7
06.02.2018 5 z 5

Musím uznat, že je to skvělá pohádka :) velice čtivá, poutavá, plná zvratů a překvapení :) konec knihy opravdu nabral na obrátkách :D už se těším na další díl ;)

Lucinka1307
03.02.2018 5 z 5

Kniha se čte úplně sama a vy potřebujete vědět více. Na knize se mi velice líbí to že ve světě není vše jen bílé nebo černé... Lidi si občas myslí že je to spíše pro děti ale myslím si že děti to moc nenadchne. upřímně já jsem si i sama zamýšlela nad tím co je dobré a co ne. Ale přijde mi že postava Agáty je napsaná tak nějak uměle jen aby bylo vidět že ona je ta dobrá ale u Sofie mám opravdu pocit že taková holka opravdu předemnou bude stát... No prostě Sofie mi k srdci přirostla více ne tím jaká je ale spíše tím jak je napsaná, ale přijde mi že postavy jsou moc vyspělé na to kolik jim je ale tak to se dá přehlédnout. Knihu jinak velice doporučuji jestli chcete zažít trochu něco jiného než na co jste zvyklí :D

Holanka
03.02.2018 5 z 5

Kniha mě okouzlila, hlavně příběhem ,co se v ní skrývá.Tuhle knihu mi půjčila kamarádka, nejdřív jsem měla trochu nedůvěru, když jsem viděla obálku.Říkala jsem si, že to nejspíš bude hlavně pro děti. Jakmile jsem ji otevřela, otevřel se mi nový svět plný víl, dobra, zla, princů, princezen, trpaslíků, vlků, čarodějnic, padouchů, hrdinů, šťastných konců......Naprosto mě pohltila a vcucla do děje. Měla jsem ji přečtenou za dva dny a to jen proto, že moje tělo mě zradilo a potřebovalo se vyspat.
Knihu moc doporučuji. Naprosto odlišná od toho,co jsem kdy četla. Skvělý nápad a postavy a ten svět úžasný. Jen postavy mi přišli o něco vyspělejší než kolik jim bylo let. Agáta jsem si zamilovala a Sofii jsem přišla na chuť až úplně na konci. Každý se v tomto příběhu najde. A i když už mi není dvanáct, ale jsem o něco starší jsem se vžila do příběhu jakoby to byl můj vlastní. Příběh o přátelství, kouzlech a nepřízních osudu se mi vypálil do paměti jako cejch. Už se těším až si přečtu další díly. :)

rellik
24.01.2018

Knížka se mi velice líbila, ale řekla bych, že je původně myšlena pro mladší, ale i tak je to pěkné početní a odpočinutí od reality.

Sophie22
22.01.2018 5 z 5

Knížka je naprosto úžasná, přečetla jsem ji jedním dechem. Zamilovala jsem si postavu Sophie, Školníka a samozřejmě i Tedrose. Agátu nemám zas tolik ráda, protože mi přijde docela nesympatická, ale bez ní by to nebylo ono.

Lorej
08.01.2018 5 z 5

Tohle je pro mě taková srdcovka, kterou jsem četla už po několikáté. Takže pokud jste tuto úžasnou knížku ještě nečetli, měli byste si ji přečíst co nejdříve.

Maniki
07.01.2018 5 z 5

Snad nejzajímavější čistě fantasy kniha, jakou jsem kdy četla. Svět sám o sobě je okouzlující a zajímavý. A vím, že se nám tady objevuje klišé 'milostný trojúhelník', ale přijde mi tak nějak jiný, neobvyklý. Povahy jednotlivých postav jsou velice dobře promyšlené a velmi zásadně se projevují na jejich chování a volbách, takže s každým dalším rozhodnutím se člověk o dané postavě dozví o něco více. Nádherný příběh v nádherném světě s nádherným provedením - to je Škola Dobra a Zla.