Škola dobra a zla

Škola dobra a zla https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209148/bmid_skoly-dobra-a-zla-qXj-209148.jpg 4 1043 216

Škola dobra a zla série

Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou… Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný školník ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem i tajemný školník nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie – ta se už nemůže dočkat, až z města odejde…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The School for Good and Evil , 2013

Kocicimilovnice
03.04.2020

Naprosto super!Nevim co jineho bych napsala,cetla jsem i dalsi dily,taky super!!!

Karolin77
01.04.2020 3 z 5

Kniha je určena spíše mladším čtenářům okolo 12 let. Četla jsme ji ve 14 a musím říct nuda. Všechny dospělé osoby mi přišli naprosto natvrdle. Styl psani mě docela nudil. V knížce se sice pořád něco dělo...
Kdyby jsme ji četla jako mladší tak by mě knížka určitě bavila...
Starším čtenářům nedoporučuji
3 *

CampHalfBlood
19.02.2020 3 z 5

Z knihy jsem byla doopravdy nadšená, líbila se mi ta myšlenka, že dívka, která byla tolik povrchní se snažila být hodná a byla přesvědčená, že taková je, a druhá, která jen chce, aby měla kamarádku. Moc hezké pojetí. Velmi mě zklamal konec. Úplně mi to zkazilo dojem z celé knihy a touhu přečíst si další díly.

Adee.K
26.01.2020 2 z 5

Může obsahovat spoilery
Nevím co si o této knížce mám myslet. Zaujala mě svou originalitou, ale opravdu nechápu, proč se některé postavy chovají tak, jak se chovají. Sofie v jedné kapitole lituje všeho zlého a v další chce všechny povraždit. Kdyby se to stalo jednou (třeba na konci), to bych ještě chápala. Ale Sofie změnila strany nejméně třikrát. To není jediné, co mě zaráží, ale nebudu tady vše rozepisovat. Nicméně děj byl zajímavý a docela mě bavil, ale kniha bude spíše pro mladší čtenáře než já.

bidesh
18.01.2020 3 z 5

Nebylo to tak špatné, jen jsem trochu rozpačitá ze závěru. Třeba se to druhým dílem napraví.

knihomolka27
09.12.2019 5 z 5

Je jen málo knížek, u kterých nevím co napsat, protože jsou naprosto dokonalé......no a tahle je jedna z nich....v takových případech by nestačilo ani 10 hvězdiček

Morisius
18.08.2019 3 z 5

Zajímavý příběh, čtivé. Ale občas popis trochu zmatečný, takže představu prostředí ve kterém se děj odehrává to trochu rušilo.

Medasek
13.08.2019 3 z 5

Kniha má zajímavý příběh, ale některé části jsou až příliš zdlouhavě dopodrobna napsány.

mysik612
23.06.2019 2 z 5

Jak se tohle může někomu zdát normální?
1. Copak by "DOBRO" někoho nechalo zkončit jako šťastného prince a princeznu, zatímco ostatní "dobří" se "uplatní" jako kytky
2. Zatímco "zlí" se nesoustředí na to, jak vypadají (což mě nutí zamyslet se, do jaké školy patří Popelka), "dobro" vězí ve fintírnách.
3. Jaký mělo vlastně smysl zloduchy něco učit, když je dobro stejně v pohádkách vyvraždí.
4. To se jako podle rodiny a vzhledu určuje, jestli jste zloduch nebo ne?
Ale jinak docela ujde :-)

zorrie_
09.06.2019 5 z 5

Knížka se mi poprvé dostala do ruk, když mi bylo jedenáct let a naprosto mě uchvátila. Jak dějem, tak úžasnými ilustracemi i samotnými postavami - hlavně jsem si zamilovala Agátou. A baví mě pořád. Už jen čekám, kdy vyjde v češtině i pátý díl.

Unicorn_10
03.02.2019 5 z 5

Krásný děj ,krásné obrázky no prostě boží knížka. Je hodně čtivá . Ze začátku jsem si myslela že že Sofie bude krásná princezna ...
Určitě si přečtu 2 a 3 díl ❤

Verča16
30.01.2019 5 z 5

Fascinující,nádherný, plný záhad příběh. Uzasny nápad na dej příběhu.mam teda radši Agátu než Sofii. Tedros si vybral správně ale je mi líto že si Agáta vybrala Sofii než jeho. Kniha si určitě zaslouží plný počet *

whiolet
09.01.2019 5 z 5

Tahle kniha mi dost připomněla Harryho Pottera a jeho kouzelný svět. Byla jsem mile překvapená jak moc mě to bavilo i když už dávno nejsem dospívající mládež :D
Dokonce jsem se i několikrát nahlas zasmála, což se mi,zase tak často nestává.
Určitě si přečtu i pokračování.

Spojenc
26.12.2018 4 z 5

Kniha se četla velmi snadno, toto vydání má velmi dobrý počet stran, takže pokud jí dlouho držíte nezačnou vás po chvilce čtení bolet ruce námahou. Já osobně jsem si docela oblíbila Agátu zato Sophii jsem nenáviděla. Velmi mě pobavily názvy jako Nikdyvíci a Navěkové.
Za mě velmi dobrá kniha se zajímavým nápadem.

makul
28.11.2018 3 z 5

Kniha není špatná - určitě se spoustě lidí líbí, a já jim to neberu, ale mě moc nebavila. Myslím, že kdybych si ji přečetla tak o rok, spíš dva dříve, líbila by se mi víc..
Možná si někdy přečtu další díly, ale to jen v případě, že bych neměla co číst.

Alex794
17.11.2018 5 z 5

Byla jsem opravdu překvapená jak okouzlují příběh kniha měla.

knihonour
30.09.2018 5 z 5

Výborná

Petra17
22.09.2018 4 z 5

Je to krasny novy svet se skolou kde se caruje a kde je dobro a zlo jak uz to u pohadek byva. Ja jsem byla nadcena ze je neco tak podobneho Harrymu Potterovi a presto jinemu. Diky bajecnemu autorovi za tuto serii !

A.K.A.R.
21.09.2018 4 z 5

Každá dívka by si přála svého prince a která taky ne.Stejně tak i Sophie sní o svém princi a tady je možnost.Ale co to.Chybička se vloudila a na její místo Školník posílá ošklivou Agátu , aby se stala princeznou.Ta se ocitá zprvu na nehostiném místě ,avšak později se ukazuje pravda celého příběhu.Ten knižní kousek jsem si zamilovala.

TerísekTerka
30.08.2018 3 z 5

Takové oddechové čtení... knížka mě nijak zvlášť nenadchla, asi to není úplně můj oblíbený žánr... Ale pro milovníky fantasy se rozhodně hodí. :)