Škola dobra a zla

Škola dobra a zla https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209148/bmid_skoly-dobra-a-zla-qXj-209148.jpg 4 1043 216

Škola dobra a zla série

Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou… Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný školník ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem i tajemný školník nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie – ta se už nemůže dočkat, až z města odejde…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The School for Good and Evil , 2013

Moltri
02.07.2021 5 z 5

I když určitě nejsem cílová kategorie, kniha mě neskutečně bavila. Děj plynul, občas nutil k zasmání a já se nemohl rozhodnout, jestli víc fandím Agátě nebo Sofii. Hranice mezi dobrem a zlem pro mě zůstávala nejasná až do konce, a i když může děj působit dětsky, našel jsem v něm i hlubší filozofii.
Za mě je to originální fantasy se skvělým zpracováním, které ubíra na slávě jen skeptičnost starších čtenářů.

LillyM.
26.06.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy knih, kterou jsem kdy četla. Tak neuvěřitelně promyšlený a zajímavý svět! Doporučuji, tato kniha za to stojí.

knihomolkaMist
12.06.2021 5 z 5

Wow!
Nejdřív jsem si myslela, že na tuto knihu už budu stará... ale jde to vůbec?
Originální námět, který mi tak trošičku (asi pohádkovým prostředím :D) připomínal Zemi příběhů.
Postavy jsem si neskutečně oblíbila - zejména Sofii, kterou mám z neznámého (a pro mě i tak trochu nepochopitelného) důvodu radši než Agátu, která mi chvílemi leze na nervy :D Přitom jako by to byla má kopie :D
Četlo se to moc hezky a děj vás držel napjaté po celou dobu čtení. Moc se mi taky líbily ty obrázky u začátků kapitol. Těším se na další díl a za mě mohu minimálně tento díl vřele doporučit.

Papimami
31.05.2021 3 z 5

Byla jsem zklamaná. Čekala jsem víc. Možná už mám málo fantazie, ale dle popisu jsem si vůbec nedokázala představit školu nebo jiné dějové zápletky. Každopádně je to tak zamotané, že si přečtu dvojku.

Zruza
23.05.2021 4 z 5

Kniha dobrá, ale Sofie mě neskutečně vytáčela. Ty její změny chování, ale hlavně to jak se někdy kamarádila s Agátou a pak zase ne. To mě neskutečné vadilo.

LisaBella
22.05.2021 3 z 5

Asi jsem nikdy nic podobného nečetla. Kup této knihy byl víceméně omyl. Když jsem si četla obsah, nabyla jsem dojmu, že je to pro podstatně starší čtenáře. Není. Nevadí. I tak jsem si ji přečetla. Čas od času jsem při čtení zapomínala, že si čtu o malých dětech – o holčičkách, kterým je 11, 12, 13 roků. Občas mi příběh lezl na nervy – ale to bych přičetla věkovému rozdílu mezi mnou a cílovou skupinou, pro niž byla kniha psána. Celkový dojem je ale dobrý – nenásilné (i když očividně prvoplánové) sdělení, že není vše takové, jak se na první pohled zdá. Že v dobrých úmyslech může být skryto zlo a že v lidech, kteří jsou na první pohled zloduši, vězí čistá dobrá duše. Pro malé děti a teenagery dokonalý a pochopitelný vzkaz.

Amole
12.04.2021 4 z 5

Moje průvodní kniha do světa fantasy, která i přes své nedokonalosti a zpětně možná i zdlouhavý děj, bude mít v mém srdci zvláštní místo.

kajka.bhlv
30.03.2021 4 z 5

Kniha mě moc mile překvapila. Koncept je originální, příběh hezky plyne a dobře se čte. Konec jsem tak trochu čekala, ale tím, že je ještě několik pokračování, nebude to tak, jak se na první pohled zdálo.

knihomolSafira
02.03.2021 4 z 5

Jsem celkem překvapená, jak moc se mi to líbilo, jasně není to něco užasného, ale je to fajn. Těším se na ostatní díly, doufám že mě nezklamou. (-:

Verunka33
27.02.2021 5 z 5

První díl triologie se mi strašně moc líbil. Prostředí a celkově atmosféra a i děj, postavy byly skvělý. Trochu mě štvala namyšlená a sobecká Sofie, ale miluju tu knihu. Měla jsem jí přečtenou do dvou dnů a hned jsem si objednala pokračování.

Tialexa
24.01.2021 5 z 5

Tato kniha umí vtáhnout do děje. Hlavní hrdinky si jsou úplným opakem. Je skvělé vidět v dnešní době nápady spisovatelů, které jsou úžasné.

Bethanee
05.01.2021 3 z 5

Čte se to dobře, ale za mě je to jen další v řadě fantasy knih, které ničím moc nevyčnívají.

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Myslím, že v hodnocení níže, zaznělo vše. Také nejsem úplně cílová skupina. Tohle na mě bylo asi až moc moderní pojetí. Dávám 3,5*

Nikola131
31.10.2020 4 z 5

Bavila mě. Ač nejsem cílová věková kategorie. :D Dobré odreagování, čtivé, holt taková moderní pohádka, místy neotřelá a vtipná. Čteno v angličtině, tak i dobrá jazyková rozcvička.

Petkona
15.10.2020 4 z 5

Knihu jsem četla už podruhé, poprvé asi před třemi lety a to jsem z ní byla nadšená. Asi to bude tím, že mezitím jsem četla lepší fantasy knížky, ale teď se mi kniha líbila o trochu míň. Nebylo to nic hrozného a pořád to patří mezi kvalitní fantasy knihy. Nejradši jsem měla samozřejmě Agátu ( kdo by to tak neměl?), ale byly tam sympatické i nějaké vedlejší postavy. Děj byl dobře promyšlený, všechno dávalo smysl a nebylo to nějaké moc zamotané abyste se v tom nevyznali a nemuseli nad tím moc přemýšlet. Trochu mi tam neseděly věky postav.
Ale je to pořád dobrá fantasy kniha tak si ji možná někdy přečtu znova :)
4⭐/5⭐

temna.vila
05.10.2020 3 z 5

Školu dobra a zla bych označila jako pohádku pro mládež, které je uzpůsobeno prostředí děje, postavy samotné, promluvy postav i atmosféra celého příběhu. Vytkla bych několik zbytečně popisných a zdlouhavých pasáží, které mě osobně nudily. Na druhou stranu jsem si oblíbila hlavní postavy a příběh mě zaujal natolik, abych se pustila do pokračování. První díl hodnotím jako lehce nadprůměrný, doporučuji jej všem milovníkům pohádek.

Lokina
18.06.2020 5 z 5

Já ani nevím, kde začít. Po dlouhém čase jsem se odhodlala tuhle sérii přečíst, protože by mi asi v knihovně ležela až do důchodu. Jsem ráda, že jsem ji začala číst. I když je kniha převážně orientována na mnohem mladší čtenáře než jsem já, první díl jsem si užila a bavil mě.
Pořád se tam něco dělo, takže kniha mi nedovolila si na chvíli oddechnout. Líbily se mi kresby na začátku kapitol, které odrážely, co kapitoly budou vyprávět. Nadšená jsem i ze světa, který je velmi zajímavý, pestrý a nepochybuji, že v dalších dílech mě něčím novým překvapí.
Tím, že je to pro mladší čtenáře, se i projevilo v charakterech hlavních postav. Agátu se Sophií jsem si hned oblíbila (hlavně Agátu), ale právě Sophiino chování a časté měnění stran, mně někdy vadilo.
Já se s chutí pouštím do Světa bez princů, protože musím vědět, jak to bude pokračovat. :-)

Lalalady
08.06.2020 5 z 5

Dokonalá kniha na první přečtení mi přišla velmi zmatená ale po dalších se mi líbí číím dál víc????????

Retketka
15.05.2020 5 z 5

skvělá kniha kterou MOC DOPORUČUJI a už se nemůžu dočkat na další díl

CarolineAn
13.05.2020 4 z 5

Knihu jsem tenkrát dostala k vánocům nebo narozeninám ( už si nejsem jistá), když jsem byla mladší a moc mě nezaujala. Po opravdu dlouhé době jsem se k ní vrátila a jsem nadšená. Svět ve kterém chodí pohádkové postavy do školy, dvě holky které jsou odlišné jak den a noc a tajemný nepřítel. Doporučuji!!!:)