Škola dobra a zla

Škola dobra a zla https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209148/bmid_skoly-dobra-a-zla-qXj-209148.jpg 4 1043 216

Škola dobra a zla série

Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou… Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný školník ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem i tajemný školník nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie – ta se už nemůže dočkat, až z města odejde…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The School for Good and Evil , 2013

zlamalka
12.01.2015 5 z 5

Krásná knížka. Četla ji i dcera 10 let a obě jsme ji přečetly jedním dechem. Doporučuji

LilianaFalcon
10.01.2015 2 z 5

Já snad četla jinou knihu než všichni ostatní.
Neříkám, že to nemělo vtip a nápad, ale pro mě to bylo zdlouhavé s mnoha vyumělkovanými zvraty.

SPOILER:
A vám Sofie nepřišla zlá od začátku? Zahleděná sama do sebe, co každým opovrhovala? A Agáta hodná spokojená a vděčná?

CraWer
08.01.2015 4 z 5

Je tak těžké udělit knize 4 hvězdy z pěti, když jí tak žeru a plánuji i číst v Angličtině...
Ale bohužel se najdou chyby, které celkový dojem knihu kazí. Ale i tak knihu fakticky zbožňuju. A doporučuju.

87%

Lumine
23.12.2014 5 z 5

Krása! Přečteno jedním dechem. Je to doopravdy neuvěřitelná knížka.
Je jiná a krásná a zábavná.

Netrpělivě budu vyhlížet další díl. *w*

Sasa.risticova
10.11.2014 4 z 5

Kniha je povedená. Zezačátku se mi to trochu špatně četlo, potom se příběh rozvinul a četlo se mi to hezky. Konec jsem si představovala trochu jinak, ale jinak se mi líbila :)

hanjana
02.11.2014 5 z 5

Pohádka pro malé i velké. Vážně asi nemám nic, co by se mi na tom nelíbilo.
Děj plný akce, hádek, vtipných slovních přestřelek a hlavně kouzel. Plných pět hvězd a dát i víc by nebyl hřích.

Njzy
28.10.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem nečetla moc dlouho a lituji toho, protože první dojem je vždy nejkrásnější... ale jsem pevně přesvědčena že ji nečtu naposled. Nechci vám vnucovat svůj názor ale podle mě je to ta nejkrásnější kniha vůbec. Ještě teď pláču nad koncem který je smutný i šťastný zároveň. V celé celičké knize nebyla jediná chvíle kdyby mne kniha zklamala... A alespoň víme že ke šťastnému konci nepotřebujeme pravou lásku, ani prince který by nás zachránil a hlavně že dobro a zlo je někdy vlastně to samé...

Alespoň že bude druhý díl: ŠKOLA DOBRA A ZLA svět bez princů

Arianne
23.10.2014 4 z 5

Velmi zvláštní kniha. Celou dobu jsem se snažila odhadnout, co je vlastní podstatou příběhu. Láska? Přátelství? Prohlédnutí? Žít šťastně až do smrti?
Sofie je krásná, na první pohled milá a zdvořilá, Agáta chodí jako strašák, je jízlivá a protivná. Zdánlivě je jednoduché určit, kterou školu budou navštěvovat. Ale postupně shledáváme, že nic není takové, jaké se na povrchu jeví. Žáci ze školy dobra dokážou být pěkně zlomyslní, žáci ze školy zla zase naopak milý a soucitní. Jedni se učí, jak získat svůj šťastný konec, druzí jak porazit svou Nemesis a obrátit konec pohádky ve svůj prospěch.
Zprvu jsem nad knihou moc dumala a brala ji jako pohádku. Přistupovala jsem k ní jako k Harry Potterovi a to byla velká chyba. Nejde o to projít školou a uvést se do nového života. Podstatou příběhu je ukázat, že zlo plodí zlo a ošklivost a dobro zase dobro a krásu. Že ten, kdo věří, že je ve své podstatě zlý, se jím skutečně stane. Že i když je někdo namyšlený, zneužívá přátelství druhého a jeho duše se zdá černá, nemůže být nikdy skutečně špatný, pokud pevně věří ve svou dobrotu.
Jakým způsobem vnímáme sami sebe, tak nás vnímají i ostatní. Záleží, pro co se rozhodneme a to v životě budeme mít. Dobro a zlo nejsou jen černobílými pojmy. Když Sofie pláče a říká Agátě, že nechce být zlá, Agáta ji utěšuje slovy: "Ty nejsi zlá. Ty jsi člověk."

Maragad
26.09.2014 5 z 5

Škola dobra a zla, je originálním, vtipným a hlavně okouzlujícím příběhem, který je určený všem čtenářům. Kdo by se rád nevrátil do dětských let, kdy mu rodiče četli před spaním právě takové pohádky, ve kterých dobro vítězí nad zlem. A věřte, že hranice mezi pohádkou a skutečností, je velmi tenká.

esussi
11.09.2014 5 z 5

Tuhle knížku napsal chlap :) Wow! Bylo to vtipné, milé, místy sice trošičku přitažené za vlasy, ale nápad to mělo.

dubakm
11.09.2014 5 z 5

Ano, rozdíly mezi dobrem a zlem se nám, dospělým, můžou v knize jevit jako povrchní, nedotažené. Ale dětská mysl a i duše to vníma jinak a tohle pojetí je pro ně pochopitelnější . Kniha byla vtipná, poučná a čtivá. A má dcerka netrpělivě čeká na ,, ježíška", který ji prý knihu přislíbil :-)))

JanaDor
04.09.2014 5 z 5

Chcete pohádkovou knihu, která vás zaujme svým vtipem, fantazii a skvělým vypravěčským talentem? Určitě sáhněte po této. Je přesně dle mého gusta. Několikrát mě popisovaná scéna při její představě zcela nahlas rozesmála. To se stávalo hlavně v první půlce knihy. Ta druhá už jde do vážnějšího tónu. Fantazie autora je úžasná, obdivuji pohádkový svět, který vytvořil. Je vidět, že je perfektně promyšlen do detailu. Kniha je určena pro děti, já bych ji doporučila hlavně těm starším od 10let, aby pochopili vtip a pointu situací. Protože přeci jen je to škola dobra a zla a obě strany jsou zde přehnaně vykresleny. Např. u dobra se klade velký důraz na vzhled krásy a u zla na ošklivost – což moc dobře víme, že tyto vlastnosti jsou úplně o něčem jiném. K tomuto poznání přijdou i čtenáři, ale vše má svůj čas. Já jsem si v ní krásně lebedila a užívala si každou stranu.

Kari15
03.09.2014 5 z 5

Skvělá knížka! Může si jí přečíst, jak dítě i dospělý :). Skvělá kniha, pokud si chcete oddechnout od všech těch srdcervoucích románků. Agátu jsem si zamilovala a nad Sofii jsem kroutila hlavou. Konec byl bomba doufám, že u nás vyjdou i další díly této skvělé knihy! Knize bych dala 4,5 hvězdičky, ale to tady nejde, takže dávám 5 :).

Nelly
02.09.2014 3 z 5

Musím se přiznat, že mě osobně knížka zklamala. V knize pro mladší věkovou kategorii jsem čekala více vyhraněné dobro a zlo, protože když ten chaos v tom, které postavy jsou dobré a které jsou zlé, neboť tam ani jedna nebyla vhodným kandidátem pro uvedené školy, mátl mne, tak co potom děti? Také děj knížky se zpočátku dost táhl, konec to trošku napravil, ale prostě na víc než tři hvězdičky u mne tato knížka nedosáhla... Ale zase obálka je moc hezká!

Shampoo
28.08.2014 5 z 5

Za mě 5 :) je to rozkošná kniha. Hezky přeložená, nikde nevázne, bavila jsem se :) škola pro princezny a čarodějnice, pro dobré a zlé hrdiny dětských knížek.
Prostě chcete být princeznou, denně si dáváte pleťové masky, jíte jen zeleninu, pěstujete vlasy a aby se vám zapsal nějaký ten dobrý skutek, kamarádíte se šeredkou co by směle mohla konkurovat čarodějnici. A pak přijde den D a ve škole to "spletou"
A co se stane pak už čeká jen a jen na přečtení ......a na druhý díl ;)
Mohu jen doporučit, bezvadná pohádka, skvělá zápletka a sexy princ Krasoň :)

Brambram
19.08.2014 5 z 5

Za mě 4,5 hvězdy, za dceru jasná pětka. Vtipné, svižné, pohádkové, zamilované,ale i poučné. Vřele, vřele doporučuju.