Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3480 3480

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

Nattalí
27.07.2016 5 z 5

Sarah nezklamala a těším se na další díl!

Lenka.Vílka
24.07.2016 5 z 5

Začala jsem číst s velkým očekáváním. Proto jsem taky myslela, že budu hodně kritická. První díl jsem zaklapla s reakcí: "A co jako? Další knihu." Překvapení, tenhle díl byl naprosto úžasný. Četlo se mi dobře, děj byl super, celkově to příjemně odsýpalo a stále něco dělo. Číst Půlnoční korunu mě prostě bavilo, takže kniha splnila moje očekávání. A jo, překvapila mě, přestože autorka používání naprosto obehraná vztahová schémata, pokud jsem se soustředila na to ostatní, byla jsem překvapená. Po prvním díle příjemná změna.

ElissAnn
22.07.2016 5 z 5

Pokud se Vám líbil první díl této série - tento díl se Vám jistě bude líbit též! Nyní je Celaena královou bojovnicí a ukáže nám své schopnosti v plné své kráse, ale co Vám mohu napsat více, aby to nebyl spoiler? Dobře... tento spoiler Vám povědět musím, jinak bych to nevydržela: Pokud shipujete Celaenu a Chaloa můžete jásat... i když ne na moc dlouho, ale můžete.

Díl je velmi zábavný, zjistíte velmi zajímavé věci a budete stále "čumět" na to co se zrovna děje. DOPORUČUJI.

verulik196
21.07.2016 5 z 5

První díl byl skvělý, o tom není pochyb, ale tento ho rozhodně předčil! Třetí díl má být ještě lepší, takže se už nemůžu dočkat ^_^

Jacinda
17.07.2016 3 z 5

Neřekla bych,že je autorka vypsanější, jak tady někteří tvrdí. podle mě píše dobře jako předtím. Problém nastává ovšem zase trochu s dějem. Asi nikdy mě nepřestane udivovat, jak na takovém obrovském místě, jako je Hrad, kde naši hrdinové žijí, se potkává každý s každým v každé možné chvíli. Naše zamilované trio se potkává v zahradách při běhu, u náhrobku při zpívání (jak jinak než tajemné) písně, na cestě na večeři, z večeře, na cestě do knihovny, v knihovně, z knihovny...a vždycky do skončí zachráněnými životy, hádkou nebo romantickou variací na téma "jsem malé rozmazlené dítě". Cealene mě taky v určitou chvíli úplně neskutečně sra*a, za tu scénu s Chaolem kvůli Nehemiii bych jí vlastoručně vlepila facku, jakým rodiče fackují své děti. Protože mi Nehemie nijak k srdci nepřirostla, neustálé omýlání stejných keců mě nudilo a pasáže s tím čoklem vyloženě štvaly. kdyby někdo veškeré věty týkající se Rychlotlapky (takové debilní jméno) vystřihly, vůbec, ale vůbec nic by se nestalo. Vůbec. Ale opustme dehonestaci a vzedměme něco pozitivního. Nejsem YA, ale tak nějak mě klasické myšlenky vůbec nevadí. líbí se mi ten svět, víly (konečně někdo vypustil elfy), líbí se mi temnota kolem krále, líbí se mi Chaol (i Dorian :-D) a prakticky plynule jsem přešla na četbu třetího dílu. A nejlepší na tom všem byl Mort. Jeho humor a sarkasmus prostě žeru

asanita
11.07.2016 4 z 5

Zajímavé pokračování série Skleněného trůnu. Celaena už mě tolik neubíjela svým charakterem a připadala mi tak nějak snesitelnější. Události se začaly bleskově vyvíjet a to šokující odhalení na konci první části - Královy bojovnice? K tomu prostě nemám slov. Samozřejmě bylo také skvělé pozorovat Celaeniny změny nálad od zaláskovanosti až k vražednému klidu, upřímně by jí v tomto stavu málokdo chtěl vkročit do cesty.

Objevují se zde samozřejmě i nové postavy jako třeba Archer, Mort či Dorianův bratranec. Děj se posouval dál a objevují se zde nové věci o znameních Sudby i o Celaeně samotné. Konec byl navíc tak otevřený, že si hned potřebuji obstarat Dědičku ohně a doufat, že mě tato autorka v pokračování série nezklame. :-D

cori
30.06.2016 3 z 5

Tak tento díl je o něco lepší a uvěřitelnější, co se týká vlastností a dovedností hlavní hrdinky. K smíchu je Chaol, který se oproti Calaeně cítí již starý (přitom je o 4 roky starší a je mu 22). Největší červená knihovna je pro mě porušení povinností stráží (opuštění stanoviště) a taneček pod okny hodovní síně, kde probíhá ples. Sexuální hrátky v komoře na košťata či závislost na dortech asociují spíše teenegery na střední škole než královský palác a největšího zabijáka v království.
Zábavnou figurkou je Mort.
Opět se objevují různé nelogičnosti, např. Calaena si z hrobky vezme meč Damaris (str.246) a už ho tam nevrátí, ale když jde opět po x dnech do hrobky, naleštěný meč na ní už čeká ve stojanu (str. 265). Že by se teleportoval?

JupiterFire
21.06.2016 5 z 5

Tak se nám z nelítostné vražedkyně stává žena se svědomím. Malá slečna začala dospívat. Její vztah k Chaolovi se mi zdál až moc přeslazený a přitažený za vlasy...chovali se jak nadržení psi. Ach...Och...zamilovaná štěňátka. Fuj. Její krásně krutá stránka se kamsi vytratila. Hlavně, že Chaol si zachovává svou čestnou a nudnou povahu. Velkým překvapením pro mě byla Nehemia. Princezna, která se vůbec nechovala jak bych čekala. Věděla co chce a co je schopná obětovat pro kýžený výsledek. Dalším plusem je král a jeho temná moc. Pěkné, moc pěkné. Autorka stvořila novou neotřelou podobu magie. Proto 5*.

Lokina
05.06.2016 5 z 5

Excelentní! ;-) Opět příběh mé oblíbenkyně nezklamal, trochu slz jsem i uronila, ale zklamaná určitě nejsem :-) Tak vzhůru na třetí pokračování ;-)

Svatojánek
04.06.2016 5 z 5

Supeeeeer.... Chci další díl! Hned!!!

EvaSupovic
02.06.2016 5 z 5

Skvělý díl a oficiálně jsem si zamilovala tuhle sérii a jsem totálně natěšená, co nás čeká v závěrečném dílu :-D

Sardothiem
29.05.2016 5 z 5

Úplně nejlepší knížka!!!! Četla jsem ji v nemocnici ve které jsem byla 4 dny a během 4 dnů jsem ji dočetla :D což je na mě dost rychle :'D Dokonce jsem na ní začala být tak závislá, že jsem z ní ani nespala :D

favoritka1234
27.05.2016 5 z 5

Úžasná knížka! Přečetla sem ji za chvíli, nemohla sem od ní odtrhnout oči. (-: Myslím že i nejlepší zatím z těch tří co vyšly( i když třetí a první taky byly bezchybný)

LilianaFalcon
25.05.2016 5 z 5

Opět je 5 hvězdiček asi moc. Těch překlepů a chybějících písmenek!!! Opravdu by měli zainvestovat do pořádného korektora.
Pak několik dějových nesrovnalostí a chybek v příběhu... ale i tak jsem četla prakticky na jeden zátah.
SPOILER: Nejvíc mě asi hned na začátku naštvalo, jak oba její nápadníci byli znechucení z toho, jak rychle začala pro krále chladnokrevně vraždit, ale když pak Chaol zjistil, že to tak není...

Mirime13
22.05.2016

Kniha byla dobrá, ale stejně jako v první díle mi tam něco chybělo. Jinak se opravdu moc líbil konec a musím si rychle pořídit další díl.

Jakahol
12.05.2016 5 z 5

Půlnoční koruna překonala má očekávání. Rozhodně ještě lepší než první díl (a to se mi líbil fakt hodně). Z Celaeny se stala ta, kterou jsem očekávala už v prvním díle. Bylo tu i víc akce a napětí. U některých částí mi přejížděl mráz po zádech a někdy jsem zase málem brečela. A poslední stránky jsem dočítala skoro s otevřenou pusou (jo, sice jsem to tak trochu čekala ale... ). Prostě úžasné. Co nejdříve si musím koupit další díl.

anonym02
12.05.2016 5 z 5

Úúúžasná kniha,stejně jako první díl.
Nemohu si vynachválit,jenom Calaena nemusela na konci odjet pryč. Určitě doporučuji všem ,nádherná kniha a těším se moc až mi přijde další díl. Pokud bude úžasná jako předešlé knihy budu ji mít přečtenou za pár dní. :-D

StarkSister

Chaol team!!
Ú-Ž-A-S-N-Á kniha, taktéž jako první díl.
Zajímalo by mě, co si museli myslet lidé kolem, když jsem tuto knihu četla na veřejnosti a usmívala se takovým potutelným úsměvem :D

markulka
28.04.2016 5 z 5

Ze začátku mi děj přišel oproti prvnímu dílu "chudý". Nicméně, jen co jsem si tohle pomyslela se to pořádně rozjelo! Jedno překvapení za druhým. Překvapily mě Celaeniny názory a určitá rozhodnutí... Občas mi také lezla na nervy (například jsem vůbec nepochopila, proč byla tak strašně moc naštvaná na Chaola). xD Postavy taky super, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby jich bylo víc. Taky si myslím, že kdyby autorka trošku rozvedla určité pasáže, kniha mohla být minimálně o sto stran tlustší! :D V závěru však říkám, že to byla super kniha, nikdy nebudu váhat přečíst ji znovu a co nejdřív se chystám do knihkupectví pro další díl. :-)

Hoshi
27.04.2016 5 z 5

Po přečtení druhého dílu jsem .... nadšená, ale zároveň mě tíží smutek. Občas si říkám, proč jsou autoři tak krutí a usmrcují postavy, které si člověk oblíbí.... Příběh mě překvapil a musím uznat, že mě pohltil víc než první díl. :) Jsem velmi zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet dál :)