Královna stínů

Královna stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289317/bmid_kralovna-stinu-CO8-289317.jpg 5 2800 2800

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows , 2015

Hana24
15.12.2016 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, šetřila jsem si ji, ale vydržela mi jenom týden. Už se těším na další díl. Knihu doporučuji všem kterým nevadí krev, ale ani smutné zprávy. :)

Hoshi
14.12.2016 5 z 5

Nemohu uvěřit tomu, že jsem zase na konci knihy. Jsem nadšená, protože příběh je stále lepší, akčnější, zajímavější... Autorka má moji neskonalý obdiv za příběh o Celeaně Sardothien a jejích přátelích a nepřátelích. Jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál :)

verulik196
13.12.2016 5 z 5

Skvělé jako vždy. Knížka byla plná napětí a nejistoty, neustále jsem musela pokračovat ve čtení. Moc se těším na další díl, z konce je jasné, o čem zhruba bude a moc se na to těším.

Jacinda
11.12.2016 1 z 5

Mno. Teenageři konečně našli knihu, nad kterou se mohou ukájet. Tak pořád lepší, než brát drogy...Řekla bych nuda v Brně, ale i když jsem pražák, pořád nevím, proč se nuda v Brně říká a navíc bych tím mé oblíbené město urazila. Ovšem opravdu nechápu přehnané hodnocení této méně než průměrnosti. Po slušně našlápnuté trojce autorka vytvořila tlustou a nudnou pitomost, kde se ve 3/4 VŮBEC NIC NEDĚJE. Dějové linie s Chaolem přeskočeny. Dějové linie s Dorianem přeskočeny. Popis bojových scén, ve kterých Aelin neustále ukazuje svoji přezíravost a namyšlenost, které se skutečný bojovník a profesionál straní, přeskočeny. Opravdu je zábavné sledovat, jak se má největší sobec na světě stát vládcem světa a největší bojovníci za ní slintají jako pejsánci. Z Jeřába, mé milované postavy, se stala odporná domácí puťka, která napouští vany, nosí kakaa a zřejmě se stala fanouškem anime (to ty táááák stráááášně dlouuuuuhéééé nohy). Muhahaha. copak nikdo nevidí, jak je to pitomý? Desítky stran omílající co má Aelin na sobě, jak je křehká a pak zas jak je silná, co si myslí, co si nemyslí. bla bla bla. Hádka mezi Aeilin a Chaolem je zcela nesmyslně vykonstruovaná. Navíc postavy se celou dobu chovají, jako by byli někde na výlěte. Kempují si v klidu ve skladu, když jsou nejhledanějšími osobami ve městě a každý lepší nájemný vrah nebo strážce ví, že "Aelin strávila celou noc na hlídce na střeše domu". Tak hlavně že se to nedozví král... "Nenápadně" si to zcela zakrytí kápí a v černém vykračují (zcela prázdným?) městem, kde patrolují hlídky a nikdo si jich nevšimne. Lezou po střechách a nikdo si jich z toho vysokého Hradu nevšimne. To město je nejspíš velký jako Tokio. Takže to, co je na tomto díle snesitelné, je pouze dějovka Manon. Tam se totiž něco děje a přiúchylnělej fanklub Aelin je omezený pouze na tu služebnickou únavnou chudinku, co si neustále spřádá svůj naivní plán. (ovšem abraxos ji žere, jak jinak...). Konec nekonec....nejsem povinna mít ráda knihu jen pro pár dobrých stránek. At se autorka naučí psát dobrou knihu.

Eva_Narwa
09.12.2016 5 z 5

Tato série mě baví čím dál tím víc. Líbí se mi, jak to má autorka domyšlené a těším se, kam se jednotlivé postavy budou vyvíjet :)

PeLin

Naprostá dokonalost!
Pro mě zatím asi nejlepší díl, je zde plno akce, zvratů a nových postav, které si ihned zamilujete. Samozřejmě se zde setkáváme i s našimi starými známými, kteří působí mnohem dospěleji než v předchozích dílech.
Tak jak mě v minulém díle nebavily kapitoly Manon, v tomto díle jsem se na ně těšila nejvíc. Rozhodně nejlepší byl souboj mezi Aelin a Manon a také závěrečný boj s králem.
Příběh se konečně posunul nějak výrazněji dál a já jsem neskutečně zvědavá na pokračování!
Zasloužených 5 hvězd :)

Věrka256
07.12.2016 5 z 5

Nemůžu ani uvěřit, že Sarah dokázala napsat ještě lepší díl, než ty předchozí! Knížku jsem s těží odkládala, abych se mohla něco naučit do školy, nebo abych se vůbec vyspala. Snažila jsem se ji číst pomalu, takže se mi to podařilo číst 14 dní. Velké díky patří taky překladatelce, která knihu přenesla do češtiny. Stále mě však překvapuje, že Sarah dokáže do každého dílu přidat minimálně jednu novou postavu a přitom nezapomínat na ty staré. SPOJLER: K příběhu můžu pouze prozradit, že mě překvapila slova krále, která na konci pronesl. Nečekala jsem, že se to takhle vyvine! Každopádně se nemůžu dočkat dalšího dílu. V komentářích píšete, že se někteří dáte do okamžitého čtení "Epire of storms", jenže já si na to netroufám, takže můžu pouze čekat.

Terka15
07.12.2016 5 z 5

Jednoznačně nejlepší kniha, kterou jsem letos přečetla. Děkuji spisovatelce za 3 překrásné dny, kdy kniha doprovázela každý můj krok!!

kklepkaa
07.12.2016 5 z 5

Sarah J. Maas se opět překonala. Úroveň jejích knih stále stoupá a co se týče příběhu, ta ženská je prostě ďábel. Ani jednou jsem si při čtení neoddechla a autorka se naštěstí drží hlavně děje, než romantické linky... za což jí patří vřelý dík. Všechny postavy až na Chaola mě bavily (cos mu to provedla Sarah?). Tentokrát dostáváme víc Aelin, což mi rozhodně nevadilo. Bavila mě přítomnost vílích válečníků (na český překlad Rowana/Jeřába si snad nikdy nezvyknu). Škoda, že bylo málo Manon a nakonec stihla jsem si oblíbit i nové postavy. Podle toho co autorka na konci dílu naznačila, bude další díl velmi zajímavý... hlavně se těším na Manon. Do té doby si zkrátím čekání povídkami, které snad objasní i různé narážky v tomto díle (pokud se vám dostanou do ruky, přečtěte si je před tímto dílem, ale čtení si užijete i bez nich :-) )

Nikaa1
06.12.2016 5 z 5

Z téhle série je momentálně tahle kniha nejlepší. Sarah mě v každém dílu dokázala překvapit a v tomto díle ještě více. Žádná kapitola nebyla nudná, nezáživná nebo nepřekvapivá. Takže abych to shrnula.. DOPORUČUJI PŘEČÍST tomu, kdo je obrovský fanoušek fantasy příběhů, protože touhle knihou se u mě prohloubila závislost na knihách od Sarah J. Maasové.

Micheline
05.12.2016 5 z 5

S každým dalším dílem lepší a lepší. Ale kdy to skončí? Jsem příliš zvědavá a nedočkavá :o))

Pinklady
05.12.2016 5 z 5

Zatím nejlepší kniha z této série. Takhle překopat vše, co bylo dosud napsáno...Neustále mě autorka šokovala. Tohle jsem opravdu nečekala. Opět spousta emocí,... Přesně to, co od knihy čekám, že mě nějak ovlivní. Jsem z tohoto dílu nadšená a nemohu se dočkat dalšího pokračování :)

danika8666
04.12.2016 5 z 5

Jako předchozí tři díly ani tento nezklamal. Naopak bych řekla, že jde o nejlepší díl z celé série. V knize nebyla ani jedna kapitola nezáživná. Příběh se neustále posouval dopředu a nezanechal ve mně ani na chvíli pocit nudy. Autorka dokáže skvěle udržet napětí až do úplného konce.

kneslova
01.12.2016 5 z 5

Dokonale napsáno, napínavé, výborná kniha, a to při tolikátem dílu série nebývá vůbec samozřejmé

mijala
30.11.2016 5 z 5

Nechápu, jak mě může tato autorka stále něčím překvapovat. Ani nechápu, že dokáže napsat něco takového. Knížky, kde se střídají úhly pohledu více postav, moc nemusím. Pokaždé jsem naštvaná, že musím přejít na někoho jiného, když se mi zrovna líbí kapitola jiné postavy. U této knížky mi to vůbec nevadí, jelikož jsem pokaždé naštvaná, když zjistím, že mi zbývá jen pár stránek na dočtení. Mojí novou nejoblíbenější postavou je Manon, nejde jí nemilovat. Sledovat její vývoj je pro mě něco neskutečného. Jestli tu mi někdy autorka zabije, tak jí to nikdy neodpustím :D. Také se musím přiznat, že Jeřába jsem moc nemusela v předchozím díle. Nijak pro mě nevyčníval, ale v tomhle díle hodně šlape Manon na paty :D. Kdybych nevěděla, že má mít série více dílů, tak bych tento díl snad i považovala za menší ukončení Opravdu jsem nečekala, že dosáhnou tolika věcí v tak krátkém čase. Každopádně nyní se těším na únor, až vyjdou povídky, a budu doufat, že pátý díl vyjde hned po nich :D.

Jandýs
30.11.2016 5 z 5

Touto autorkou jsem nadšená!!!!! Poutavý styl psaní, stále jsem si připadala v dění, žádné nudné úseky! Vtipné,napínavé, romantické, bitky a krev, fantasy! Vřele doporočuji!! Budu se těšit na každou další novou knihu od Sarah :-)

FlakeWhite
30.11.2016 5 z 5

Sarah J. Mass je neskutečná spisovatelka a stále jí nepřestávám obdivovat.
Myslím, že tahle kniha měla jedno jasné heslo: Nic není tak, jak se zdá.

Tyara
28.11.2016 5 z 5

Byla jsem nadšená, autorka mě nepřestává udivovat. Knihu jsem četla jedním dechem. Těším se na další díl a doufám, že všechny postavy, které jsem si po posledních dvou dílech tak moc oblíbila, mě budou provázet až do úplného konce této celé série :) Mohu jen doporučit.

Mattty
27.11.2016

Fakt suprová, moc se těším na další díl !!

1259
27.11.2016 5 z 5

Neuvěřitelný jako vždy. Měla jsem jí přečtenou během dvou dnů a vůbec sem nechtěla, aby skončila. Kéž by už byl další díl a mohla jsem konečně vědět, co bude dál. Se toho asi ani nedočkám. Je vážně neskutečně úžasná a do hlavní hrdinky se dokážu okamžitě vžít. Miluji tuhle sérii a doufám, že další díl bude stejně dokonalý, jako je tento a ty předchozí.