Skleněný les

Skleněný les
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394609/bmid_skleneny-les-Atu-394609.jpg 4 139 139

Nejprodávanější autorka dle New York Times přichází s napínavým románem o velmi problematické rodině a třech ženách, které odhalí své temné pravdy. Na podzim roku 1960 žije Angie Glassová idylický život ve svém rodném městě Wisconsin. V jednadvaceti se vdala za okouzlujícího, hezkého Paula, a právě porodila chlapečka. Ale jeden telefonát jí navždy změní život. Když Ruby informuje Angie a Paula o tom, že její otec spáchal sebevraždu a matka je nezvěstná, všeho nechají a letí do malého města Stonekill v New Yorku, aby Ruby podpořili. Angie si myslí, že pomůžou nešťastné mladé neteři nést zármutek, ale Ruby je složitá a záhadná sedmnáctiletá žena, která odmítá jakoukoliv péči. Angie zůstává v Henryho a Siljiině úžasném a ultramoderním domě na okraji lesa. Čím více se dozvídá o komplikované rodině Skleněných, tak začíná zpochybňovat samotnou strukturu svého vlastního manželství. Kniha provádí čtenáře Siljinými vzpomínkami, díky kterým objevuje Angie pravdu. Ruby strategicky rozebírá poměr svých rodičů, odhaluje příběh o lásce, tajemství a konečné zradě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Glass Forest , 2018

ArwenAragorn
08.04.2019 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že je tam málo napětí, ale to už jsem asi zblblá ze všech těch thrillerů. Tohle nepovažuji za thriller, ale rodinný román o životě tří žen, musím říct, že dost smutný. Jednotlivé postavy jsou tady dobře vykresleny, stejně dobře jsou popsány vztahy mezi nimi a jejich názory. Blíž k závěru děj plyne rychleji a dojde k překvapivým zvratům a neočekávanému konci.
U hodnocení jsem váhala, ale nakonec dávám plný počet *.

Tyrkysová
14.03.2019 5 z 5

Příběh plyne relativně poklidným tempem, autorka tak získává dostatek prostoru pro vykreslení charakterů postav, vývoje jejich osobnosti, názorů a životních postojů. Rozhodně to ale neznamená, že byste se začali nudit. Po malých střípcích se před vámi vynořuje celá skládačka, která přináší další a další otazníky, než se dostane k překvapivému rozuzlení. Napětí je v celé knize malinko zatlačeno do pozadí, neznamená to ale, že by vyprchalo úplně. I když se nejedná o typického zástupce thrillerového žánru, za přečtení Skleněný les rozhodně stojí.
4,5/5*

Danago
13.03.2019 2 z 5

Já jsem od autorky četla knihu Knihkupkyně, která se mně hodně líbila. Bohužel kniha Skleněný les je úplně jiná a styl jakým je napsaná mně nesedl. Příběh byl na mě příliš zdlouhavý a rozvleklý.
Téma , tradiční rodinné vztahy, tak trochu obrácené a temné, jsou docela zajímavé. Ale bez některých pasáží bych se klidně obešla.
Ke konci knihy se děj zrychlí a dojde k překvapivým odhalením a zvratům. Objeví se zde i chvíle napětí.

a.k
12.03.2019 4 z 5

Knihu bych doporučila čtenářům, kteří mají rádi rodinná dramata, u jejíchž zrodu jste od úplného počátku. Připravte se na pomalejší tempo vyprávění, ve kterém se nedá dopředu odhadnout, kterým směrem se bude příběh ubírat. Na závěr budete odměněni překvapivým rozuzlením, ve kterém nechybí vypočítavost a chladnokrevnost postav, u kterých to nejméně čekáte.

marta3736
04.03.2019 5 z 5

Strhující thriller, který si zamilujete díky jeho lidskosti a blízkosti všedního života. Tohle prostě potřebujete.

detektivní a krimi romány thrillery americké romány

Cynthia Swanson
americká, 1965