Skepse, a.s.

Skepse, a.s. https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71994/skepse-a-s-71994.jpg 4 17 3

Příběh metafyzické sázkové kanceláře vyprávěný nákupním vozíkem ze supermarketu. Absurdní román s prvky sci-fi a černého humoru, pozoruhodný debut anglického spisovatele vzdáleně připomínající raná díla Kurta Vonneguta.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Havran

Scepticism Inc. , 1998

lushi
10.07.2018 2 z 5

Námět a fiozofie hlavních hrdinů se mi líbila, ale celkově kniha byla velké zklamání. Čekala jsem více humorný příběh, bohužel mě přivítalo nudné plácání se z jedné dějové linky do druhé a 200 stran se pocitově protáhlo na 500. Kniha se mi nelíbila ani po grafické stránce, stránkování vypadá jako čísla kapitol, značení "kapitol" otazníky a čísly mi až do konce nedalo smysl.
Největší lákadlo pro mě byl vypravěč - nákupní košík, což nakonec mohl být i člověk nebo jiný spotřebič. Očekávala jsem, že svět bude popisován z přirozeného prostředí košíku. Ale vůbec, supermarkety hrají v knize minimální roli.

LeDock
03.05.2018 3 z 5

Tragédiou tejto skvelej 50-stranovej vonnegutovskej poviedky je, že sa ju jej autor rozhodol natiahnuť na viac než 200 strán, pričom nosnosť nápadu bola povážlivo prekročená už kdesi pri strane šesťdesiat. Od toho okamžiku sa viac-menej len opakuje, variuje doznudenia motívy z predchádzajúceho deja a neprináša nič, čím by obhájil rastúci rozsah knihy. Ešte aj v polovici knihy som dúfal, že teraz už Fowler snáď konečne rozbehne dej a príde s nejakým zaujímavým vývinom, ale kdeže. Až do konca je to čoraz nudnejší kruh uzatvárania metafyzických stávok, vzniku metafyzických kancelárií, náboženských absurdít a opakovania opakovaného. Aloha.

eviku19
07.09.2014 5 z 5

Oddychové čítanie pre divných introvertných ateistov...ako ja

Autorovy knížky

Bo Fowler