Skellig

Skellig https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113220/bmid_skellig-65b625a9a95db.jpg 4 83 20

Půvabný příběh o zázracích mezi námi. K čemu mají lidé na zádech lopatky, přemýšlí dvanáctiletý Michal. Jsou to pozůstatky křídel z dob, kdy jsme ještě byli ptáci? Anebo jsme byli andělé? A co když andělé žijí mezi námi? Tyhle otázky Michala napadají, když v polorozpadlé garáži svého nového domova objeví tajemné polomrtvé stvoření – něco mezi člověkem, ptákem a… andělem. Jediný, komu se může se svým objevem svěřit, je jeho nová kamarádka Mína. Společně o Skelliga pečují a Michaelův život se začíná měnit…... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Skellig , 1998

Veveruška898
03.10.2022 3 z 5

Ze začátku se mi kniha moc nelíbila, ale jak jsem se postupně prokousávala stránkami a přemýšlela o ději, zjistila jsem, že je to kniha vskutku pěkná a zajímavá.

allebra
06.02.2021 4 z 5

Knížku jsem koupila pro vnučku a čekala jsem, až "do ní" doroste. Když se tak stalo, přečetla jsem si ji s chutí také, abych ji mohla zařadit do Čtenářské výzvy. V každém případě to byl příjemně strávený čas a díky milému příběhu jsem se zase na chvíli vrátila do dětství. Byla jsem ráda, že se vnučce knížka také moc líbila.

Tyet
20.01.2020 4 z 5

Docela pěkná dětská knížka, je to ale celé takové nedotažené, zkratkovité, podle mě by téma klidně sneslo trojnásobný počet stran, ale asi autorovi došla invence.

Mrs.Morgan
26.12.2017 5 z 5

Za mě je výborná.zvláštní.Rada se k ní čas od casu vracím

Makrela Liška
28.11.2017 4 z 5

Čekala jsem něco víc, ale kniha mi přišla naivní, postavy pro mě postrádaly vývoj a větší plastičnost, a Skellig, kolem nějž se to mělo vše motat mi přišel v celé knize hrozně upozaděný. Jeho postava se sice jako jedna z mála nějak v příběhu proměnila, ale bez toho, aniž bychom se toho jako čtenáři mohli účastnit- místo protivného smrti odevzdaného polovičního bezdomovce je z něj najednou tajemný srdečný společník, který všechny spasí, a to jen díky pár aspirinům a zbytkům od večeře? I ostatní postavy pro mě byly tak americky pozitivní, až sem toho měla občas dost, hlavně když všichni byli tak andělští... Ale jako kniha pro děti to asi není tak zlé.

havranice
30.04.2017 4 z 5

Je to pěkná kniha, přečteno jedním dechem, kniha není dlouhá. Jsou tam moc pěkné vztahové momenty a vůbec různé momenty, které zanechají dojem. Trochu mi nesedla nejednoznačnost postavy Skelliga, přišel mi někdy dost sebestředný a nevděčný a v celkovém vyznění knihy a v tom, že je to kniha pro děti, mně ta nejednoznačnost, zda je to dobrá postava či ne, nějak rušila. Dcera to četla v 8 letech a kniha se jí také líbila. Celkově určitě doporučuju, ale dá se žít i bez přečtení této knihy.

Boboking
05.04.2017 5 z 5

Skutečně dobrou knihu poznáte tak, že se k ní vracíte znovu a znovu. Tajemný Skellig do této kategorie zaručeně patří. Vše ostatní v recenzi :-)

Ivka2
11.03.2016 3 z 5

Ještě před sedmi lety jsem čtení absolutně nenáviděla, ale právě tato knížka mě kvěle vtáhla do děje tak, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Skvěle mě zatáhla do děje a já jsem začala být závilá na čtení :) Díky, Davide Almonde :)

Ddaannddaann
26.02.2015 odpad!

Kniha o zamyšlení a to já naprosto nesnáším. Tohle je naprostá kravina

Misha11
19.09.2014 5 z 5

Knihu jsem četla už před několika lety, ale něco ve mně nechala a pořád si ji pamatuju. Je sice spíše pro mladší, ale je v ní spousta zajímavých myšlenek a navíc je přečtená během chvilky. Určitě bych ji mohla doporučit.

Mon12
27.05.2014 4 z 5

Zajímavý příběh, nejvíce mě zaujal silný vztah Michaela k malé sestřičce - dojemné. Autor nechává čtenáře dlouho v napětí, jaká záhadná bytost v garáži vlastně je.

Lodja
03.03.2014 2 z 5

Přišlo mi to hrozně nevýrazné. Četla jsem to před dvěma měsíci a už si málem nepamatuji, o čem to bylo. Jenom vím, že jsem to strašně chtěla mít z krku jako povinnou vánoční záležitost.

anibeni
27.09.2013 5 z 5

Já vlastně ani přesně nevím, co napsat. Je to taková strašně zvláštně krásná knížka, u které jsem několikrát slzela, i když vyloženě kniha není smutná... je nádherně napsaná a spojení \"Zasmál se, ale neusmál\" mě dostalo..

AjťačkaTýnka
30.08.2013 5 z 5

Krásně napsáno s úžasným motivem.
Jednoznačně kniha, která ve mne zanechala nejsilnější dojem ze všech, co jsem četla.

Karcoolka2210
18.06.2013 5 z 5

Zvlastne krasna a vynimocna kniha. Krasne opisane rodinne puto, priatelstvo, nadej a viera. Vynimocne spojenie medzi Michaelom a jeho chorou malou sestrickou, ked autor opisuje ako Michael citi tlkot svojho srdca a aj tlkot srdca jeho sestry, je to fakt dojimave. Fakt krasna kniha, ktora sa tymto zaraduje medzi moje naj:))) AJ

herdekfilek
18.06.2013 5 z 5

Kniha, po které se mi chtělo umřít, protože chci umírat šťastný.

Fathyma
05.05.2013 4 z 5

Přestože je tato knížka psána hlavně pro děti, je v ní spoustu zajímavých myšlenek i pro dospělé. Čte se raz dva a po přečtení zanechá dojem.

Termix
21.10.2012 4 z 5

Dobrá kniha, dobrý příběh.. Moc se mi líbila.. :) xx

benyben
02.10.2012

Rychle se čte.Měla jsem jí přečtenou během dvou dnů.

Denaille
11.06.2011 3 z 5

Počtení spíše pro mladší čtenáře, ale dá se brát i jako pohádka pro dospělé. Jsou tam vepsány zajímavé názory.