Hra na smrt

Hra na smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55866/bmid_hra-na-smrt-Vat-55866.jpg 4 54 15

Příběh pro dospívající o přátelství, které nezná předsudky. Třináctiletý Kit Watson je ve Stoneygate nový. Brzy se ale přidává k partě vrstevníků, které vede zvláštní kluk John Askew. Hrají v opuštěných dolech hru na smrt – na koho padne los, ten musí strávit noc v jámě vleže jako nebožtík a potom ostatním vyprávět o svých zážitcích. Kita hra zasáhne obzvlášť silně – upadne do stavu bezvědomí a kolem sebe vidí přízraky dětí, které tu kdysi zahynuly při důlním neštěstí. Jedno se jmenovalo stejně jako on…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Mladá fronta

Kit's Wilderness , 2008

knihomolka_68
15.12.2023 4 z 5

Zvláštní kniha s nesmírně silnou atmosférou a velkým napětím, taková syrová, chlad a zima z ní chvílemi přímo čiší, ale zároveň je i plná spousty krásných, laskavých, vřelých momentů.

ChristineGilgun
09.10.2021 5 z 5

Jak už je tu psáno, kupováno v temném emo období.
Přečtený asi 4x i za těch několik let a furt baví.Jedna z knížek,ke které vím,že se vrátím.A né jednou.

hell8939
24.01.2021 4 z 5

tohle jsem četla ve dvanácti na začátku svý emo éry třeba osmkrát a hodně mě to poznamenalo a furt v každym klukovi trošilinku hledam tajemnýho Johna Askewa kterej si bude někde na vokraji čmárat do skicáku, neni to nějaká extra kvalitní literatura ale tenkrát to umocnilo mou fascinaci tajemnem a tu knížku z dětský turnovský knihovny budu mít navždycky v srdci

1322
02.04.2020 4 z 5

Jako puberťačka jsem to četla snad pětkrát a stále mi to bylo málo. Milovala jsem tu temnou atmosféru, dokonce mi D. Almond inspiroval k napsání své vlastní knihy. S odstupem času vidím nedostatky pouze ve zdlouhavém vyprávění.

SoňaKábová
26.08.2018 3 z 5

Přečetla jsem ji za chvíli, ale znovu už ji číst nebudu. Nebyla nějak strašná, ale že by se stala jednou z mých oblíbených knih, to rozhodně ne.

Sonya-chan
29.08.2017 3 z 5

Rozhodně zajímavá, i když pro mě někdy trochu nepochopitelná.

Hilda_
08.05.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla do školy na literární seminář. Měli jsme si vybrat knihu, pro děti a mládež, která souvisí se smrtí.
Myslím, že je kniha psaná tak, aby si každý mohl přízraky pojmout po svém, že nemá cenu se probírat tím, jak to vlastně bylo myšleno.
Na rozdíl od většiny, která tu komentuje, se mi obálka absolutně nelíbí. Myslím že Askew opravdu nevypadá jako nagelovanej emo drsňák. Obálka vůbec nevystihuje atmosféru knihy.
Doporučuji se u této knihy podívat na obálku originálu, která se v tomto případě vyvedla mnohem lépe.
Neznamené to však, že nižší hodnocení dávám kvůli obálce.

Davrt
02.01.2017 3 z 5

Tahle kniha se mi líbila především kvůli temné a tajemné atmosféře. Nemohla jsem přesně pochopit, zda se jedná o mystiku nebo je to pouhá dětská fantazie. Když jsem to četla poprve, byla jsem skoro stejně stará jako Kit, proto mi byl blízký duchem. Chápala jsem jeho myšlenkový proud. Avšak konec mě moc zklamal...

Backwie12
29.12.2016 5 z 5

Knížku mám pučenou z knihovny a moc moc se mi líbí . A ten Emo kluk na obalu❤
Kamarádka je emo a díky ní se mi Emostyle začalo strašně moc líbit , no a když sem uviděla tuhle knizku❤❤❤ moc se mi líbí jak je tam všechno popsaný a jak je to napínavý.

Aríka
23.02.2016 5 z 5

Knížku jsem si koupila prakticky jen kvůli obálce, protože musíte uznat, že je dokonalá. Přečetla jsem jí na jeden nádech (myšleno obrazně) a moc se mi líbil popis postav. Jelikož bych na tuto knihu pěla samou chválu, tak to nebudu protahovat a stručně to shrnu: čtivá, super popis postav, děj, obálka, celkově i popis krajin. Moc oceňuji, že je v knize záložka :)

Anoell
22.09.2015

Knížka s velkým potenciálem, bohužel pro mě nenaplněním. Téma velmi zajímavé a chytlavé, prostě téma, které se jen tak nevidí. Došla jsem až do poloviny knihy a říkala jsem si, že to už dočtu. Jenže mi tak nějak došlo, že se u knihy nudím... A tak jsem ji raději zaklapla a vrátila zpátky do knihovny. Neříkám, že je to špatná kniha, ale mně prostě bylo proti srsti, že autor (alespoň z mého pohledu) nevystihl chování 13 let starého kluka. Je to sice příběh z roku 2008 a dnes už děcka dospívají rychleji (ehm, spíš si hrají na to, že už dospěly), ale i tak bych neřekla, že se před pár lety třináctiletí kluci chovali tak jako Kit. Takže jsem knihu nedočetla především proto, že mi byl hlavní hrdina nesympatický a protivný. (Ale John Askew, ten má sakra něco do sebe!)

Mirime13
21.06.2015

Skvělý příběh. Čtu ho už po několikáté a stále mě dohání k slzám.

EffyMerillis
08.11.2013 3 z 5

Od knihy jsem očekávala víc dobrodružství už jen podle toho, co je o ní napsaného na zadní straně. I když je to pro děti od 12 let, mohlo to mít lépe propracovaný příběh.

anibeni
17.10.2013 5 z 5

Velice zvláštní knížka, která je sice určená mládeži, ale přečíst by si ji měli i dospělí..

mony-c
23.08.2011 5 z 5

úplně úžasná knížka, a ten Emo kluk na té titulce :D ... je celkem problém číst tu knihu, pořád jsem ji zavírala a sledovala titulku :D

David Almond
britská, 1951