Síla soucítění

Síla soucítění https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32685/sila-souciteni-32685.jpg 4 20 4

Sbírka přednášek Jeho Svatosti XIV. dalajlamy. Mnoho lidi žádalo dalajlamu, aby promluvil o současných problémech lidstva. Během těchto rozprav, které se uskutečnily v Londýně, mluví dalajlama o řadě otázek: o Bosně, rasové nenávisti, o diskriminaci pohlaví a o ochraně životního prostředí. Svou typickou prostou a srozumitelnou formou dalajlama popisuje, jak máme správně žít a umírat a jak máme vnášet moudrost do svých každodenních životů.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Pragma

The Power of Compassion

Rav3n
12.05.2020 1 z 5

Jeho Svatost užívá jazyk, kterému těžko rozumím. Byť je jako duchovní vůdce nesmírně vážen a ctěn, jeho sloh je velmi složitý a těžko čitelný.
Mohu ale i předpokládat, že náročnost byla způsobena kostrbatým překladem.

Mimir
13.08.2018 2 z 5

Moje zoznámenie s Dalajlámom, nechcem mu krivdiť a bolo by úzkoprsé robiť závery na jeho tvorbu, avšak veľmi plytké prednášky. Myslím, že som postrehol jednu nanajvýš dve hlbšie myšlienky.

SilviaKovacikov
25.06.2018 2 z 5

Žiaľ, zatiaľ jedna z najslabších kníh Dalajlamu.

Varvara
10.06.2013 5 z 5

Dalajlama srozumitelně a nenásilně, jak je pro něj typické, přibližuje skutečný pravý soucit (což není lítost). Kapesní formát, čte se dobře.