Síla dávných tajemství

Síla dávných tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420334/bmid_sila-davnych-tajemstvi-QEZ-420334.jpg 5 111 111

Nový smysl života můžete najít nečekaně v historii vlastní rodiny. Dojemný příběh o nezdolné síle lásky, schopnosti překonávat překážky a důležitosti lidských snů od autorky bestselleru Trail of Broken Wings. Mladá newyorská novinářka Džája je v životě připravena na všechno, jen ne na to, že prodělá tři samovolné potraty a odcizí se svému milovanému muži. V zoufalé snaze překonat své zhoršující se psychické problémy se rozhodne vydat se do Indie za svými předky, aniž by tušila, že přitom odhalí velké rodinné tajemství. Setkává se s bývalým sluhou a důvěrníkem své zesnulé babičky, která musela za časů britské okupace čelit mnoha omezením, vyplývajícím z tradičně podřízeného postavení žen v indické společnosti. Je to právě její příběh, v němž pokrokově založená žena dokázala i přes nepřízeň osudu nalézt pravou lásku, který Džáje pomůže znovu nalézt ztracenou sílu k tomu, aby si dala život do pořádku a našla jeho smysl v pomoci bližním.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Storyteller's Secret , 2018

LaBobule
16.10.2021 5 z 5

To byla tak skvela kniha! Ukazala nelehky zivot zen a nejenom jich v Indii. Je to pribeh o pratelstvi, lasce, oddanosti, utrpeni...zkratka od kazdeho kousek. Dozvidame se udalosti ze zivota 3 zen - 3 generaci. Vse tak krasne do sebe zapada. Navic ty pribehy, ktere sepisuje Amisa jsou tak nadherne, vedou k zamysleni.

veronika9700
20.08.2021 4 z 5

Kniha mě bavila, chvíli jsem měla pocit jako bych se ocitla v Indii. Mrzí mě, ze konec tak rychle utekl. Čekala bych ze nakonci příběhu dostane prostor i Léna. Z tohoto důvodu dávám 4 hvězdičky.

kolacky
31.07.2021 5 z 5

Tak tohle bylo hezké čtení! Člověk o Indii něco ví, ale tady to bylo pěkně zblízka. Kdo by nemiloval Raviho! A kdo by nepřál Džaje trochu štěstí!

ANDY28
07.07.2021 5 z 5

co slovo, to perla a tak jsem si tento příběh šetřila a četla velmi pomalu a dlouho

intelektuálka
31.05.2021 4 z 5

Velmi pěkné čtení pro slunečné dny ....

New York - ale hlavně Indie .... a dvě ženy v soukolí života - Džaja a Amíša.... a pozvolně se rýsující pouto, které je spojuje, i když každá žije v jiných podmínkách a v jiné době ....

Tady jsem se hodně dozvěděla o postavení ženy v Indii a její snaze najít svoji svobodu ....

" Štěstí se tu skrývá v každodenních rituálech a příbězích schovaných za mračny, letícími po obloze ...."

Doporučím a budu čekat na další titul .

Martina1725
07.05.2021 5 z 5

Krásný příběh plný souvislostí

Arwen777
06.05.2021 5 z 5

Příběh určený hlavně pro ženy. O vyrovnání se s nepřízní osudu, o hledání kořenů a pochopení toho, kdo jsme a jak naši rodinu ovlivnila minulost. O hledání opravdové lásky, ale i o síle udělat to, co je potřeba a o obětech pro naše nejbližší, o rodině. O touze po svobodě a rovnoprávnosti, o síle ducha a touze po vědění, o překonávání předsudků. A o přátelství, které vytrvá i po smrti.
Dnes tak moderní prolínání současnosti a minulosti je zde výborně zvládnuté, střídání je přehledné a příběhy jsou napínavé. Romantiky je ve vyprávění tak akorát, ale hlavně je kniha o síle žen a touze po stejných možnostech ve společnosti, kde má žena podřízené postavení. Bonusem jsou indické reálie a zvyky, oboje krásně popsané. O kastovním systému jsem sice už něco četla, ale i tak mi kniha přinesla mnoho nového.
I když je příběh smyšlený, je dobře vymyšlený a vybalancovaný, a ačkoliv je emotivně hodně vypjatý, nespadá až do kýče.
Doporučuji romantickým duším, které mají rády exotické prostředí.

LéňaM
30.03.2021 5 z 5

Příběh který ukrývá tato krásná kniha, je ještě hezčí než obal knihy

Jurajovamaka
16.03.2021 5 z 5

Krásny príbeh zo života, ktorý vznikol prepojením minulosti a budúcnosti.
Kniha je zaujímavá od začiatoku po koniec, núti VÁS nepustiť ju z rúk, pokiaľ sa neprelúskate príbehom až do konca...
Ak máte radi príbehy o láske a zo života v spojení s napätím a zahalené rúškom tajomstva, tak si ju určite prečítajte ❤❤❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

Szilvia1
13.03.2021 5 z 5

Už jsem dlouho nečetla tak silný,překrásný příběh,jaký byla v této knížce.Autorka píše velmi pěkně,a doufám,že i její příští knížka bude taková.

Zuzu12345
17.02.2021 5 z 5

Příběh knihy byl úžasně postavený. Moc se mi líbilo odhodlání hlavní postavy a míchání časových linek dávalo příběhu taky úplně jiný pohled, i když jsem se vždy nejvíce těšila na minulost s hlavní a pro mě skvělou hrdinkou.

Leniiis
13.11.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala anotací a tak jsem jí dala šanci, ale tak krásně postavený příběh jsem vážně nečekala. Po dočtení jsem byla plná emocí a dojetí a potřebovala jsem chvilku, abych knihu vstřebala a mohla začít číst další. Asi jsem ještě ani nečetla knihu z prostředí Indie, takže jsem se zase dozvěděla něco novýho o tradicích a kultuře v této zemi. Knížku hodnotím kladně.

LilianaFalcon
18.10.2020 4 z 5

Asi ještě nejsem ve věku, kdy bych podobný příběh dokázala pořádně docenit. Bylo to hodně emotivní, ale nijak mě to neoslnilo.

cérka
08.09.2020 4 z 5

V rámci žánru není knize co vytknout a asi bych měla jen chrlit chválu. Mně bohužel některé pasáže přišly už až moc emočně vypjaté a nutily mě k přeskočení (tady asi záleží na duševním rozpoložení čtenáře). Jinak je příběh napsán velmi hezky a bylo mi potěšením přečíst si informace týkající se odlišné kultury a náboženství.

Coco3
08.07.2020 5 z 5

Líbila se mi. Poslední dobou mám štěstí na hrdinky, co se hledají skrze hledání, poznání svých kořenů. Je to důležité, vědět, odkud pocházím, znát minulost svých předků, ale taky to není určující. Co na knihách opravdu miluji, že v jednom okamžiku mohu být v Austrálii, Afghánistánu nebo jako třeba teď v Indii a pořád jsem doma ve své posteli. Kastovní systém je pro mě nepochopitelný a neuchopitelný, a tak prostě cítím zase hlavně vděčnost. Jakou cestu jsme jako ženy ušly a jak se máme moc dobře. Jsem moc ráda, že mi do cesty přišel tento zajímavý příběh a mohla jsem se lecos dozvědět o zvycích a ženách v indické kultuře.

MartinaF
05.06.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Nádherný a silný příběh mě chytl za srdce. Nelehký osud dvou žen, které se sice nikdy nepotkaly, přesto je poznat, že jsou obě stejné krve. Posledních šedesát stran jsem obrečela, ale jsem nadšená, jak se mně hlavní hrdinky dostaly pod kůži. Autorka umí psát.

certik003
15.05.2020

Knížka mě zaujala obálkou a líbilo se mi, že je z prostředí Indie - ráda prostřednictvím románů poznávám jiné kulturní prostředí. Příběh byl čtivý, zajímavý, s romantickou zápletkou, která ale není nijak přehnaná.

veronika0382
03.05.2020 5 z 5

Síla dávných tajemství se zkrátka dotkla mého srdce, mnohokrát jsem při čtení plakala a držela oběma hrdinkám palce. Je to velmi silný životní příběh, který si musí získat každého, kdo miluje život, věří v lásku a dobro. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

alnahu
28.04.2020 4 z 5

V této knize se setkáme z dvěma ženami-každá z nich má své tajemství.Příběh Džaji ,která velmi touží po dítěti,ale bohužel se jí nedaří dítě donosit,díky tomu se jí rozpadne manželství,proto se rozhodne odjet k babičce do Indie.Tam se setká se svým přítelem Ravim a ten ji vypráví příběh babičky Amiši. Emoční příběh,který nás zavede do Indie a zasvětí nás do jejich kultur a zvyků.Kniha má také pěknou obálku-četla se mi dobře.

KatkaHutyrová
21.03.2020 5 z 5

Dvě časové roviny a příběh plný různých podob lásky. Příběh promyšlený do posledního písmenka. Příběh plný emocí, který je okořeněný Indií a její kulturou.
Příběh plný krásných životních myšlenek a poselství. O tom, že některé věci a okolnosti se změnit nedají, zatímco o jiných rozhodujeme jen my sami.

Silný příběh, o kterém budu dlouho přemýšlet a který vřele doporučuji k přečtení. Opravdu krásná kniha.