Seznam památek ze života a díla Bedřicha Smetany

Seznam památek ze života a díla Bedřicha Smetany https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 1 1

Seznam památek vystavených na Smetanově výstavě pořádané Sborem pro postavení pomníku Bedřichu Smetanovi v Praze v jubilejním roce 1924 v síních Umělecko-průmyslového musea. // Vytiskla Průmyslová tiskárna v Praze.

milamarus
13.05.2023 5 z 5

Příští rok bude této knížce sto let, přesto si ji lze vypůjčit ze skladu a odnést domů. Za to první pochvala, knihovno. Děkuji. :-) // Druhá pochvala bude směřovat k autorovi, který soupis exponátů rozdělil do deseti kapitol (viz počet výstavních síní) a ke kapitolám příhodně napsal jakési životopisné úvodníky. Čtenář má tak čas si vydechnout a hlavně neztratí přehled, ani tu krásnou možnost znalecky - třebaže jen v duchu a o samotě - odhadnout, co bude dál. // Za průběžnou obrazovou přílohu, tj. některé vybrané a zde reprodukované exponáty pochvala třetí.
Dávám maximální počet hvězdiček, přidávám štítky a vřele doporučuji. // Velmi pěkná příručka! // Vhodná pro první příčku letošní čtenářské výzvy, kdo stále hledá.