Sex, Disco, Revoluce! - Vzpomínky majitele Discolandu Sylvie na zlatý časy

Sex, Disco, Revoluce! - Vzpomínky majitele Discolandu Sylvie na zlatý časy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421788/bmid_sex-disco-revoluce-vzpominky-majite-FMC-421788.jpg 4 167 167

Rukopis knihy Ivana Jonáka vznikl mezi roky 2005 až 2011 při jeho několikaletém pobytu ve vězení, kde si odpykával trest za nájemnou vraždu své manželky. Jmenuji se Ivan Jonák. Mnozí mě jistě znáte jako provozovatele podniku Discoland Sylvie. Často jsem vyobrazován jako jeden ze symbolů 90. let a bývám spojován s divokými začátky podnikání, ale o tom, jak jsem se k tomu všemu dostal, nevíte vlastně nic. Můj život totiž byl absurdita všech absurdit a neuvěřitelná sinusoida. V této knize popisuji dobu a postavy 70., 80. a 90. let a také různé příležitosti, co mi tyto časy nabídly. I když text této knihy skončí pár dní před slavnostním otevřením Discolandu v roce 1992, pochopíte, že to bohatě stačí k tomu, abyste získali spousty odpovědí na otázky týkající se mé osoby, a taky že za spoustou věcí stál SEX. Dozvíte se, že ve vzniku Discolandu a mé pozdější kariéry podnikatele je zhmotněno fungování této pološílené země, která se nedokázala dodnes zbavit veksláctví a úředníčků s nastavenými klokaními kapsami na bankovky. A taky že Discoland by neexistoval bez mé aktivní role v sametové revoluci, při které si mě oblíbil Karel Kryl a účinkoval v ní i můj bílý mercedes. Sex, Disco, Revoluce. V tomhle všem jsem si vedl velmi dobře. Možná, že jsem byl přímo nejlepší!... celý text

Lucuschka
12.03.2022 4 z 5

Přečteno během pár dnů. Zajímavý pohled na kontroverzní postavu Ivana Jonáka zpřímo z pera dotyčného. Autobiografie, která je zajímavá svým obsahem, ovšem místy bych řekla, že je lepší číst s určitým nadhledem a odstupem. Jedná se o pohled a popis od dětství po uvedení jeho Discolandu do provozu. Kniha se mi četla velmi dobře a je doplněna množstvím fotografií.

groula
21.02.2022 4 z 5

Je to hustá kniha, kterou jsem přečetl za dva dny.
Těžko říct kolik z toho je pravda.
Nicméně musela to být po revoluci docela jízda...
Škoda že mi v tom roce bylo jen 12 let.
Tohle dění už se ani nebude nikdy opakovat. To nadšení že svobody, možnost dělat cokoli. Otevřený hranice.
Byla to boží doba...

Liturgievpatek
14.02.2022 odpad!

Zbytečná kniha. Pojďme na tyhle zbytečné lidi zapomenout. Proč si je a jejich malost pořád připomínat? A ještě navíc dobrovolně?

LiLinka
31.01.2022 3 z 5

Kdoví, co vše je z tohoto příběhu autobiografie, a co naopak jedna velká pohádka.

Cleo De Nile
26.01.2022

Nedočteno - co se stylu psaní týče, nebylo to špatné, ale z hlediska obsahového se to jednoduše nedalo.

escapelle
25.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Čtenář musí tuhle knihu uchopit jako pohádku. Pak je to opravdu zábavné čtení. Přečetla jsem jedním dechem. Skutečně mě to bavilo, super prolozeni spoustou fotek, mnohdy větší zábava než u proflaklych erotických románů. Samozřejmě je to jen jeden pohled na celou věc. Na vlastně relativně šťastné manželství kdy oba vys.ka..ji jinde, oběma to vyhovuje, jsou dobrými obchodními partnery, jdou si na ruku, proč by ji jako měl zabíjet?...ten alfasamec který měl přes 2tis žen!!:-D
Jako oddychovku rozhodně doporučuji.

edith79
24.01.2022 1 z 5

Tak tahle kniha mě pobavila, ale asi ne tak jak bylo autorem zamýšleno. Potvrdilo se mi to, že Ivan Jonák byl v podstatě komická figurka, pacient a člověk od mlada zralý pro kriminál. To, že se mu po revoluci zadařilo a on na chvíli byl tím, kým byl je jenom ukázka toho, jak absurdní devadesátá léta byla. Jonák ve své knize sám sebe vykresluje jako akčního hrdinu, Casanovu a postrach kriminálů. Přitom popisuje situace, kdy ze sebe před ostatními vězni díky své hlouposti a namistrovanému egu dělá leda tak šaška ( ten sežral 18 tatranek, tak já jich sežeru 22, ať se třeba z toho po....). No prostě naprosto trapné vyprávění neskutečného chvástala, který by v jiné době byl všem tak leda pro smích. Knížku jsem vyhledala pod vlivem seriálu Devadesátky, který narozdíl od tohoto "veledíla" je skvělý.

Kerberos
24.01.2022 odpad!

Tak tohle byl velký omyl. Sleduji seriál Devadesátky kde Jonák vystupuje ,tak jsem si o něm chtěla něco přečíst. Tolik výmyslů a sprostoty pohromadě , nekvalitní obrazový materiál.

jollyjo
23.01.2022 4 z 5

Ať se na tuhle knihu díváte jakkoliv jedno je jasné. Jestli je v této knize alespoň 50% pravdy , tak Ivan Jonák prožil velmi zajímavý život a stihl to co někdo nestihne za 100 let , tak on to stihl za 59 let. A jeslti je tam velká část vymyšlena nebo přibarvena , tak je veliká škoda , že se nedočkáme pokračování , protože tato kniha je důkazem , že byl skvělý vypravěč a kniha se čte velmi dobře a přiznám se , že jsem se u knihy dlouho tak nezasmál. Každopádně velmi zajímavé dílko , které ukazuje jak to tady za bolševika fungovalo . Pro mě nové informace s ohledem na rok 89 a jeho "přátelství s Karlem Krylem" to je taková třešinčka na dortu. Člověk se asi nejvíe těší na to co se odehrávalo v Discolandu Sylvia v dobách jeho největší slávy , bohužel to už nám zůstane utajeno.

asden12
22.01.2022 2 z 5

Literárně nemá smysl hodnotit, jako svébytný dokument doby je to již lepší.

FraGyver
16.01.2022 3 z 5

Jako fantasy 5/5. Jako autobiografie 1/5.
Moderní variace na Barona Prášila. Primitivní obsahem i jazykem, ale neskutečně čtivé.

rimmon
14.12.2021 5 z 5

K téhle knížce jsem se vlastně dostala přes podcast - české podsvětí -

Četla se naprosto skvěle a hrozně mě baví jazyk kterým je napsaná. Dobře nějaký věci mohli být trošku jinak - ale to už se dneska nedozvíme.

Každopádně příběh tohoto pána - je naprosto fascinující a co se mi moc líbí jsou přidané fotografie. Styl kterým je kniha napsaná se mi moc líbí a kniha se velice dobře čte.

Perfektně se tam prolíná jeho život, sexuální představy nebo věci co se skutečně stali. A upřímně mi to dost pomohlo Ivana poznat.
Ať ho máte v lásce nebo ne - tohle je knížka kde se rozhodně dozvíte všechno co potřebujete vědět k jeho příběhu.

Za mě opravdu velice zajímavé čtení :)

1764
29.10.2021 5 z 5

Prostě Jonák :-D

maja.davidova
15.10.2021 5 z 5

Tak to byla jízda. Já jsem tuto dobu nezažila, o to víc se mi líbil popis tehdejší doby. I když bylo spoustu věcí pravděpodobně vymyšlených nebo domyšlených, kniha stála za to. Rozhodně doporučuji

Prey
30.09.2021 4 z 5

Zajímavý portrét doby a jednoho náruživého ega... Škoda, že nevznikly další díly o provozu Discolandu a o base, takhle je to jen zrození mýtu. :-) Jen se asi nasmějete víc, než budete velkého Jonáka obdivovat, jak si přál... Sex, kšeftíky a podsvětí...

venda99
24.09.2021 4 z 5

Pravděpodobně je to od autora přibarvené, ale nač kazit zajímavý příběh pravdou. Když to neberu úplně vážně tak to bylo dobrý čtení na oddech.

Michelleee
30.08.2021 5 z 5

Totální úlet. Škoda, že nestihl napsat další díl.

JancaMia
18.08.2021 4 z 5

Tak tohle byl těžkej bizár, smála jsem se od úvodu až do konce . Řekněme že majitel Discolandu mněl hodně bujnou fantazií a hodně se mu líbilo laciné pozlátko , mrzí mě že už se nedočkáme dalšího dílu co všechno se dělo v Discolandu a za mřížemi , že víme pouze co tomu předcházelo ale i tak je to solidní nálož !!!! Kdybych nevěděla co je zač řekla bych že je to znovuzrozený Bukowski na českém rybníčku ...

smilly
12.05.2021

Znáte ten film s Jimem Carreym, kde na každou výzvu musí říct ANO? V reálu bez hollywoodského scénáristického optimismu by to asi vypadalo jako Jonákův život. Někdy se vozíte v luxusním fáru a po boku máte spoře oděnou ženštinu a medvěda anebo taky počítáte mříže ve vězení. Literární kvality moc hodnotit nechci, ale rozhodně jsem neměla takovou chuť si propláchnout oči kyselinou jako třeba u Padesáti odstínů čehokoliv. Sexu tam bylo přibližně stejně ne-li víc, takže bůh ví, proč se z Jonákovy knihy nestal světový bestseller a jeho nehrál třebas Nicolas Cage. Někdo, kdo splašil přes dva tisíce žen, jen díky tomu, že vypadá trochu jako Láďa Štaidl si zaslouží můj údiv, podiv skoro obdiv.

cleopatra11
09.05.2021 3 z 5

Mám pocit, že čtu nového bájkáře Ezopa..)))
Bože růžo to néé...I kdybych věřila všemu, co Jonák napsal, tak nevěřím tomu, že Kateřina Brožová seděla u něho v obýváku jen v kalhotkách, na kterých měla "flíček" a že mu roztáhla nohy a pozvala jej "dál", zatímco v kuchyni vařila kafé jeho žena Ludvika...Ať je Kateřina jaká chce, tak o Jonáka by si neopřela ani kolo..
Jonáku Jonáku, ty sedmilháři s bujnou fantazií...jak rád bys toto všechno zažil...
Ale jo, přečetla jsem , zavzpomínala na tu dobu a s chutí jsem se podívala na fotografie.

životopisy, biografie česká literatura vzpomínky 90. léta 20. století noční podniky podnikání v Česku

Ivan Jonák
česká, 1956 - 2016
2019  72%Sex, Disco, Revoluce! - Vzpomínky majitele Discolandu Sylvie na zlatý časy
1997  50%Ivan Jonák: (Ne)zabil jsem svoji ženu