Sestra lovce čarodějnic

Sestra lovce čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380574/bmid_sestra-lovce-carodejnic-mzm-380574.jpg 3 91 91

„Kolik žen můj bratr Matthew zavraždil? Pokud mohu soudit, bylo jich sto a jedna k tomu…“ Když Alicin manžel zemře při tragické nehodě, vrací se mladá žena do rodné vesnice, kde stále ještě žije její bratr Matthew. Zdánlivě poklidná obec je však plná napětí. Mezi obyvateli se šíří zvěsti o hrůzných činech, o čarodějnictví… a o knize plné ženských jmen, do níž Matthew zapisuje stále nová a nová. Co se skrývá za jeho posedlostí? A jak se Alice vypořádá se zjištěním, že sama hraje v jeho plánech hlavní roli?... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Witchfinder's Sister , 2017

Ditules
06.12.2018 3 z 5

Nápad dobrej, ale hrozně se to táhne. Víc akce by knize neškodilo. :/ Jinak závěr mě odrovnal. Poslední věta...

marta14
25.11.2018 3 z 5

Jako nápad je to skvělý, ale kniha by mohla být lépe zpracovaná. Čekala jsem, že tam bude víc popisů toho, jak zabíjeli čarodějnice. Asi tak posledních sto padesát stran ke konci, jsem to chtěla odložit, ale vydržela jsem a posledních tak čtyřicet stran u koce bylo nakonec to, na co jsem celou tu dobu čekala. Knihu si už nikdy znovu nepřečtu, ale za přečtení to podle mě i tak stálo, takže pokud to uvidíte v knihovně, tak to zkuste.

Katulinka69
16.11.2018 4 z 5

Wauu,opravdu jiné čtení než na které jsem zvyklá,knihu jsem capla na poslední chvíli v knihovně a stálo to za to.

lara25
03.11.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Moc mne bavila. :-)

Soofi
10.10.2018 4 z 5

Poutavá tematika lovu na čarodějnice napsaná způsobem, který vás nutí knihu neodkládat. Přestože jsem rovněž očekávala více zvratů a akce, samotné čtení i atmosféru příběhu jsem si užila a oceňuji i fakt, že se autorka inspirovala skutečnou postavou lovce čarodějnic a způsoby, jakými je odhaloval.
Takže je pravdou, že román mohl být zpracován poutavěji, přesto se Beth Underdown rozhodně nemá za co stydět.

Pedruska01
25.09.2018 4 z 5

Anotace mě zaujala, ale když jsem knihu dostala do rukou, trochu jsem zalitovala hned na začátku. Obávala jsem se, že to celkově nebude asi šálek mé kávy. I přes to se to kupodivu četlo hrozně dobře po celou dobu, až na pasáže většinou nějaké výňatky z rádoby publikací či procesů, ale to bylo způsobeno spíše špatně zvolenou grafikou písma. Lhala bych, kdybych řekla, že jsem něco obdobného čekala anebo četla. Pro mě to byla naprostá premiéra, takže pořádně nemám s čím srovnávat. Určitě to nebylo nic v kategorii top, ale umělo to ve mě mísit hned několik pocitů/emocí. Při pročítání jednotlivých stránek a pasáží mě napadala mnohá slova - nesmysl, fanatismus, nespravedlnost, nepřekonatelná fantazie a škodolibost. Těch pojmů bylo daleko více. To všechno ten příběh má. Já prostě nedovedu pochopit či přijmout, že si někdo mohl vymyslet, že nějaká chudák ženská je svedena ďáblem, nechá sát rarachy a naslouchá zlu. Za což ji, ať už z pomsty či jen neuvěřitelného naivního zmanipulování se, nechali popravit. Ano, věřím, že se to dělo po celá staletí, jen to nějak nedokážu akceptovat. Ozývá se ve mě pocit nespravedlna a křivdění.
Asi nemohu tvrdit, že bych si nějak extra utvořila vztah k hlavní hrdince/vypravěčce Alici. Ano, občas jsem jí fandila, občas nechápala její počínání a občas litovala, ale to bylo asi tak všechno. Její bratr Matthew, který se nezdál byl nakonec pošahaný fanatik a svým způsobem mě zklamal. To jak se choval k údajným čarodějnicím, jak ovliňoval obyvatele mnoha měst a především jak se choval ke své sestře. Ve finále se nedivím Alici, co udělala. Rozhodla se správně - protože to všechno... to jeho chtěla zastavit. V příběhu figurovala ještě hrstka postav, které mě zajímali a které jsem i dost neměla ráda jako např. Mary.
Ve finále zas tolik nelituju, že jsem se na knihu vrhla, jak jsem si na samém začátku myslela. Bylo to naprosto něco odlišného od takového mého standardu, který čtu, ale vůbec nevadí. Nakonec jsem asi ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

Fallen
07.09.2018 3 z 5

Kniha s nadprůměrným tématem, bohužel s průměrným zpracováním. Za jedno přečtení ale stála.

alexis818
18.08.2018 3 z 5

Téma velmi zajímavé ,ale to zpracování nic moc.Příběh,který byl skutečný,by zasloužil čtivější způsob stylu psaní,nebo to bylo špatným překladem.Každopádně mě to zklamalo.

inkatenysek
05.08.2018 4 z 5

Tento historický román, inspirovaný skutečnými událostmi, se odehrává ve válkou zmítané Anglii 17.století.

Hlavní hrdinkou je mladá vdova Alice, fiktivní sestra Matthewa Hopkinse, skutečně žijícího lovce čarodějnic. Příběh plný intrik, pomluv, zrad, lží a násilí, je vypravován právě z jejího pohledu. Alice se po smrti manžela vrátí z Londýna do bratrova domu na venkově a je svědkem jeho sadistického řádění. A čím více se dozvídá o Matthewůvě činnosti a temných rodinných tajemstvích, tím více je bratrem sama ovládána a vmanipulovávána do honu na čarodějnice...

Z této knížky mám trochu smíšené pocity. Téma mě velmi zaujalo, ale podle mého názoru samotné zpracování už trochu pokulhává. Možná to bylo způsobené i překladem, ale některé věty nebo i celé pasáže mi přišly takové kostrbaté a moc mi nedávaly smysl. Částečně mi příběh připomněl naše Kladivo na čarodějnice. Spíše než jako napínavý, dobrodružný román bych Sestru lovce čarodějnic označila za historický dokument, popis tehdejší doby. Chyběl mi tam nějaký ten WAW efekt. Sice tam byly popisy drsných výslechů údajných čarodějnic či jejich poprav a odhalování temných rodinných tajemství, ale prostě to na mě až tolik nezapůsobilo. Jako čtenářka jsem s něčím takovým u knížky s touto tématikou již počítala.

Každopádně si ale myslím, že i přesto stojí tento příběh o jednom temném období anglických dějin za přečtení. Po jeho dočtení mi bylo smutno z toho, jak se lidé k sobě dokázali chovat a že stačilo jedno křivé obvinění nebo pomluva k tomu, aby bylo zničeno tolik lidských životů...

anishta
17.07.2018 4 z 5

Nějaký zdroj mě mystifikoval, že tato kniha má obsahovat i prvky fantasy, ale to je omyl... Tato kniha je čistě historické drama založené na skutečné postavě, samozvaného lovce čarodějnic.. No i když jsem čekala víc fantasy prvků (moje chyba) a víc akce, tak zklamaná nejsem... Kniha je psaná poutavě a čtivě... Ale rozhodně to není pro každého...