Sestra

Sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389692/mid_sestra-Y9Y-389692.jpg 4 193 64

Od smrti nejlepší kamarádky Charlie musí Grace pořád myslet na její poslední slova: „Grace, udělala jsem něco strašného. Snad mi odpustíš…“ Rozhodne se vyzvednout a otevřít schránku, kterou spolu coby patnáctileté dívky zakopaly v lese. Brzy začne být jasné, že je toho hodně, co o své nejlepší přítelkyni nevěděla. Třeba jak silně toužila po setkání s otcem, kterého nikdy nepoznala. Grace začne po Charliině otci pátrat na vlastní pěst a objeví Annu, dívku, která o sobě tvrdí, že je Charliina nevlastní sestra. Anna jako by zaplnila prázdné místo po Charlie a po čase začne s Grace a jejím přítelem Danem dokonce bydlet. Jenže něco není v pořádku. Dan se chová divně, Grace se začnou ztrácet věci, má pocit, že ji někdo sleduje, kdosi proti ní vede štvavou kampaň, kvůli níž dočasně přijde o místo… Je možné, že si to všechno jen namlouvá, nebo se přiblížila pravdě o Charlie a Anně a teď se ocitla v hrozném nebezpečí?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

The Sister , 2016

nada3314
25.02.2020 4 z 5

Kniha je zvláštní, Příběh se čte velmi dobře, ale nevím jestli bylo nutné tolik hlavní hrdince nakládat.

M100
30.01.2020 5 z 5

Že začátku jsem si rikala jo dobrý, ale čím dál jsem četla nešlo přestat. Super čtení.

FejKýý
26.01.2020 4 z 5

Půlku knihy jsem nějak přelouskala a od půlky knihy se konečně začalo něco víc dít a už jsem chtěla číst dál a dál. Každopádně, od knihy jsem čekala více. A vlastně jak na obálce jsou ty poslední slova Charlie před její smrtí, co řekla Grace.. No dost mě to zklamalo, čekala jsem něco většího, toto vlastně nic nebylo, jen jí tajila něco, co udělala její máma.. Kniha byla krásně čtivá a příběh ve mě něco přece jen zanechal.

Pitu
16.01.2020 4 z 5

Knihu jsem měla za tři dny přečtenou. Jak už zde bylo psáno, četla se velmi snadno. Vystupovala tam jen hrstka postav, tak jsem neměla problém pamatovat si, kdo je kdo (jako tomu mám u jiných knih). Byl to velmi napínavý příběh a moc se mi líbil. Musím říct, že mít v životě takovou smůlu, jako Grace (hlavní postava), tak skončím v nejlepším případě na psychiatrickém oddělení, je až neuvěřitelné, co tam autorka té chudince všechno vymyslela. Také je hlavní hrdinka na můj vkus až přespříliš důvěřivá a hodná - ale to je zapříčiněno opravdovou silou přátelství, které měla se svou nejlepší kamarádkou. Ačkoliv už Charlie nežila, chtěla to pouto s ní uchovat aspoň skrze její rodinu, čemuž dokážu rozumět. Potom se ale děje spousta divných věcí a já si jen říkala, proč to přisuzovala halucinacím, smůle nebo nešťastné náhodě? Proč jí ten červíček, ohledně oné osoby, nezačal hlodat už dříve? No, tak jako tak se mi kniha velmi líbila a určitě nejsem zklamaná, že jsem si ji koupila a strávila u ní pár hodin času. Myslím, že za to určitě stála.

soukroma
13.01.2020 2 z 5

Snažila jsem se, ale ve čtvrtině odkládám: příběh psaný jak pro náctileté dívky - o náctiletých dívkách, které sice už trochu povyrostly, ale nic moc se nezměnilo. Manžel hrdinky (a asi jediný mužský hrdina) je děsný každým coulem. Neustálé opakování téhož, protahována donekonečna slibně vypadající tajemství a odhalení, z nichž ani po dlouhém čekání není nic.

Jirinamac
04.11.2019 4 z 5

Je to knížka, kdy si říkáte, že přečtete ještě jednu stránku, pak jen ještě jednu kapitolu a nakonec zjistíte, že jsou dvě hodiny v noci. Knížka, kdy přátelství kamarádek zničí pár hloupých dopisů a to od člověka, kterého mě ani nenapadlo podezřívat. Věřím, že být matkou v 17 letech je těžké, ale takové rozhodnutí, které učinila, to je pro mne nepochopitelné. Čte se dobře, ale v paměti mi asi obsah knížky nezůstane.

Knižní střípky
29.07.2019 4 z 5

Poslední věta, kterou Grace slyšela od své nejlepší kamarádky Charlie byla: Grace, udělala jsem něco strašného. Snad mi odpustíš…“
Ty dvě byly od dětství nerozlučné. A pak jednoho dne Charlie zmizela, aby se po 6 letech vrátila zpět za Grace. A vzápětí ji Grace ztratila znovu. A to již definitivně, nezvratně.
A pak se na scéně objeví Anna, údajná sestra Charlie. A Grace zdrcenou žalem si úplně omotá kolem prstu. Nastěhuje se ke Grace a jejímu příteli Danovi domů a začnou se dít divné věci....Je možné, že by někdo Grace usiloval o život? A proč se Dan najednou chová tak divně?
Koktejl toho všeho dohromady čtenáři dává hodně dobrý příběh. Příběh o velkém přátelství, ale také o velké zradě. Příběh o tom, jak je křehké duševní zdraví a co vše se může vyvinout z jedné nevinné lži. Tato autorčina prvotina byla hodně povedená a doufám, že se brzo dočkáme nějaké další knihy.

Racík
11.07.2019 3 z 5

Kniha je napsaná čtivě, četla se moc dobře. Je napínavá i dojemná. V podstatě do samého závěru se mi líbila a myslela jsem na pět hvězdiček. Ale závěr pro mě všechno pokazil. Tolik událostí, myšlenek, změn. Zdálo se mi to přehnané a mně osobně to zkazilo celkový dojem.
I tak ale kniha určitě stojí za přečtení.

miša63
08.06.2019 5 z 5

Napínavé čtení od začátku do konce, i když si myslíte, že jste záhadu rozluštili, budete překvapeni rozuzlením.

KatkaP.
30.05.2019 5 z 5

Skvělý, napínavý psychothriller. Pěkně propracované postavy, zajímavé rozuzlení. Za mě plný počet hvězdiček

Pegasus
14.04.2019 5 z 5

Velmi povedený psychologický thriler. Moc dobře se četlo, postavy byly propracované, chvílemi mě až mrazilo. Grace jsem si oblíbila. Knížku určitě doporučuji.

ennlady
04.04.2019 3 z 5

Já tedy bohužel musím konstatovat, že mě knížka trochu zklamala. Připadala mi docela vleklá a nějak jsem nemohla pochopit hlavní hrdinku. Chápu sice, že přátelství je hezké a pevné pouto, zvlášť jestliže vznikne za okolností, které jsou v knize popsány, nicméně neumím si představit tento cit povýšit nade všechno a ohrozit i partnerský vztah. A nastěhovat si k sobě dívku, kterou vidím první den?
A vůbec by se mi nezdálo divné to, co se s jejím příchodem kolem mě děje? Tak to bych asi fakt musela být neustále v rauši z prášků a vína. No, ale knížku jsem přečetla a zařadila bych ji tak na malinko lepší průměr. Konec nebyl špatný.

jana3099
24.03.2019 5 z 5

Právě jsem dočetla, moc se mi líbila, neustále se něco nového dělo, napínavé, zajímavé, děsivé, dojemné......tato kniha má od každého něco. Rozhodně doporučuji přečíst, mě kniha úplně pohltila ;-)

mmmisulka.r
19.03.2019 4 z 5

Za mě spokojenost, celkem povedený psychologický thriller se zajímavou zápletkou. Četlo se to dobře.

artepeli
21.02.2019 4 z 5

Čtivý příběh, ale ne nepodobný jiným knihám. Na relax fajn, ale že bych musela knihu mít v knihovně, to rozhodně ne. Líbil se mi závěr, ten mohla autorka rozkreslit víc a jít i do hlubší psychologie postav, žádaly by si to.

Ivuska.09
10.02.2019

Jako prvotina autorky je kniha skvělá. Kdyby to šlo, přečtu ji na jeden nádech - čtivé, návykové. Ale ten konec mi přišel už trochu překombinovaný.

pavčape
29.01.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Na to, že je to autorčina prvotina, smekám. Děj nepostrádal logiku, postavy a jejich počínání byly naprosto uvěřitelné a rozuzlení nijak přehnaně překombinované. Navíc tajemstvím byla zahalena minulost i současnost. Po delší době ocením pěti *

zuzana2599
23.01.2019 4 z 5

Velmi vydařená prvotina autorky. Čtení mě chytlo hned od první stránky a o napětí nebyla nouze. Jsem velmi spokojená s výběrem knihy a ráda si přečtu od této mladé autorky její další dílo.

soupik2012
17.01.2019 2 z 5

""SPOILER""
První polovina knihy je nudná a druhá část nelogická. Celkový dojem nezachrání ani vcelku povedený a dojemný závěr. Nemám ráda knihy, ve kterých se autor snaží napětí vytvářet uměle tím, že z postav udělá zcela nelogicky uvažující jedince. A to je hlavní problém této knihy. V této knize se to týká postav Grace a policie. Grace se chová, až příliš často zcela nelogicky a policie, tak ta pro jistotu nedělá vůbec nic. Což vyzní úplně stejně nelogicky jako u Grace. Z úplného odpadu knihu vytáhnul vcelku povedený závěr a první polovina knihy, která je sice docela nudná, ale není v ní nic, co by bylo nelogické. Přednes Ivany Milbachové, je na profesionální úrovni, ale když se snaží měnit hlas, tak v poloze Anny a Charlie mi nebyl poslech příjemný.

Liduka
12.01.2019 5 z 5

Když jsem začínala knihu číst, určitě by mě nenapadlo, že se bude ubírat takovým směrem jakým se ubírala. Byla ale skvělá a nemohla jsem se přinutit přestat číst. Výborně se tam doplňovaly kapitoly z minulosti a současnoti. Rozhodně doporučuji si ji přečíst, aby jste společně s autorkou rozlouskly důvod, proč před několika lety Charlie utekla z domu a proč v den svého návratu domů zemřela. A kdo je vlastně Anna?

anglická literatura thrillery pro ženy

2018  77%Sestra
2019  71%Dar