Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367759/bmid_prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 5 2130 2130

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

JanaT.
22.06.2018 5 z 5

Obě knihy - vrány i město jsou skvělé už na pohled: obálka,mapa,úvody kapitol... nádhera. Dál barvité charaktery,vtip v dialozích, překvapivé pointy, napětí,fantasy prostředí, prolínání souvislostí,za vše dávám max. bodů. Knihy už mají slušný Fanart,ale podívala jsem se na něj až po přečtení a kupodivu jsou postavy ve fantazii ostatních velmi podobné těm mým. Žádná s hlavních postav mi není víc nebo míň sympatická, všechny jsou zajímavé a své. Nedivila bych se,kdyby vznikl brzy i film...

Maky132
18.06.2018 5 z 5

Druhý díl jsem si musela jít koupit hned, jak jsem dočetla jedničku. Dvojka mně naprosto odrovnala. Nechala mě napjatou až do samého konce. Získala si mé srdce a pak ho rozbila na tisíce kousků. Byla jsem napjatá, smála se i plakala. Bude se mi po všech moc stýskat. Doufám že autorka brzy napíše další knížku, kde se všichni sejdou. Tahle knížka si pět hvězdiček opravdu zasloužila.

slaska77
18.06.2018 5 z 5

Tak tohle je paráda! Kniha bezprostředně navazuje na šest vran, odpadá úvod do děje a člověk se hned ocitá v Ketterdamu, kde opět sleduje naše vrány. Jediné, čím si čtenář může být jistý, je fakt, že nikdy nic není tak, jak si myslí, jak hrdinové předpokládají nebo jak je naplánováno. Musím říct, že jsem si tuto knihu přímo hýčkala a ráda se k ní dennodenně vracela. Dala by se přečíst i jedním dechem, ale byla by to škoda. Navíc, je opravdu graficky nádherná na pohled i dotyk. Takže moc doufám, že se s Inej, Kazem, Ninou a dalšími ještě setkáme. "Narodil jsem se, abych tě chránil...."

Stringless
17.06.2018 5 z 5

První díl byl jen slabým odvarem toho, co si na nás, nevinné čtenáře, nachystala autorka s Prohnilým městem.
Prostě Whau! Whau, whau, whau!
Přesně ten typ knížky, kterou horko těžko rozdýcháváte ještě další týden!
Obzvlášť ke konci jsem měla sto chutí začít brečet už jen proto, že se dobrodružství hlavní šestky (nebo sedmičky?) chýlí ke konci a brzo se s nimi budu muset chtě nechtě rozloučit!

Lily-fairy
14.06.2018 5 z 5

Skvělé, dokonalé, ... (doplňte další superlativy)
Ale mám otázku, jsem jediná, kdo nezbožňuje Kaze a mým nejoblíbenějším shipem není Kanej?

arram
14.06.2018 5 z 5

Tak tohle je kniha podle mého gusta! Super příběh, který je doslova prošpikovaný zvraty. Postavy, které se nebojí ničeho a zároveň všeho. Kniha se úžasně čte, děj plyne tak neskutečným tempem, že se člověk ani nenaděje a je u konce. Kniha, ke které se pravděpodobně budu vracet i v budoucnu.

BeyondHorizon
12.06.2018 5 z 5

Jsem zdrcená, že tohle je poslední díl série. Potřebuji víc! Na rovinu, autorka knihu skončila tak, že by mohla v klidu dál pokračovat. Je toho tolik, co by se ještě dalo vyprávět...
Skoro si myslím, že je to tím, že tady se L. Bardugo překonala a sérii ukončila, protože je příliš náročná. Ono to asi není moc snadné psát pohledy 7 postav a do toho ještě vymýšlet Kazovy šílené intriky, které se vrší jedna na druhou, jako vrstvy slupek, až je z toho jedna velká tlustá cibule.
Sem už romance taky zasahovala trochu víc (trochu bych ubrala, pro dobro příběhu.. skoro jsem se na něj nesoustředila) a potřebovala bych více Kanej momentů. Ostatní mě ani tak nezajímali. Kaz a Inej je zastiňovali, což mě mrzí, ale za to může autorka. Nemá mě tak trápit. Jejich vztah mě vážně frustruje.
No nic, budu doufat, že se od Bardugo ještě dočkáme něčeho podobného. Nebránila bych se tomu. Mezitím si půjdu přečíst Grišu, i když mě trochu odrazuje, že je údajně znatelně horší kvality.

jaspis
11.06.2018 5 z 5

Spoiler....
Knihu jsem milovala od začátku až do pro mě hořkého konce, když mi autorka nechala zemřít mého oblíbeného Matthiase. :-(
Někdo možná bude psát, že postavy měly více štěstí než rozumu, ale podle mě o tom takové knihy jsou. V ději bylo několik zvratů a pěkných pár překvapení.
Fajn je propojení se sérií Griša.

kklepkaa
08.06.2018 5 z 5

Vlastně ani nevím co jsem čekala, ale moc jsem se těšila a občas jen zírala s otevřenou pusou. Sakra proč není další díl?
I když mi Kaz úplně nepřirostl k srdci, musím toho parchanta obdivovat. On je naprostý mistr plánování. Nejvíc jsem si oblíbila Matthiase s Ninou. Celá tahle šestka mi bude chybět. Doufám, že bude víc příběhů z hototo světa a s některými známými se ještě potkáme.

martina1199
07.06.2018 5 z 5

!!!!!!!!!!!!!!!!!! POZOR SPOILER!!!!!!!!

Prostě super. Oba díly této série.

Jediná věc k vytknutí - Mattias si to nezasloužil, i když chápu, proč to muselo být.

Local_Bunny
05.06.2018 5 z 5

Člověk si říká, že po první knize už ho nic nepřekvapí, ale.. Ta autorka to opět dokázala. Opravdu dlouho se mi nestalo, že bych nevěděla, co mě bude čekat na další stránce, ale u téhle série mám ten pocit pořád. Čekáte, že něco bude přesně tak, jak by se vlastně zachoval každý, ale... Potom vás překvapí, jak vlastně mozek Kaze funguje naprosto odlišným způsobem.

A víte co? V tomhle díle odpouštím i tu romantiku a fakt, jak dopadla jednička, protože druhý díl všechno spolehlivě vynahradil. Upřímně doufám, že bude něco dalšího, ale myslím, že se nedočkáme :(

xSimaix
04.06.2018 5 z 5

Absolutně nemám slov.

Tato kniha je jednoduše dokonalá. Už vážně dlouho se mi nestalo, abych se takovým způsobem začetla do knihy. Způsobem, kdy nedokážu hodinu posedět bez myšlenek na knihu a neustávající chutí se na vše vykašlat a jednoduše jen číst.
Když jsem jednou Prohnilé Město vzala do rukou, nemohla jsem se od ní do pozdních večerních hodin odtrhnout.
Prohnilé Město je perfektní kniha - plná zvratů, napětí, akce, momentů, které vám zanechají stydlivý úsměv na tváři (ach, Wesper...) a je úžasně a poutavě napsaná. Každá postava má perfektní, propracovaný a uvěřitelný příběh. Každá postava má svůj styl myšlení a cíle. Každá postava je...ach, všechny jsem si do jednoho zamilovala.
Čím víc jsem se blížila do cíle knihy, tím více smutku jsem cítila. Na vině byl příběh, ale také fakt, že jsem si uvědomovala, že jsem stránku co stránku blíže konci a já vážně nejsem připravená dát těmto postavám sbohem. Mám chuť vzít si Šest Vran a Prohnilé Město s sebou do nějakého sklepa, kde mě nikdo nenajde a číst si tyto knihy pořád dokola. A upřímně? Jsem si téměř jistá, že by mě neomrzely.

Podle všeho má být Šest Vran pouze duologie, ale já se již nyní (stejně jako naše drahá Inej) modlím ke všem božstvům (nebo spíš Leigh Bardugo), aby nebyl příběh těchto vážně výjimečných postav definitivně u konce.

DOPORUČUJI! ♥

Gabulienka
04.06.2018 5 z 5

Jednoznčná topka!!!! Napätie striedalo ďalšie napätie, zlyhané plány ďalšie nové a lepšie plány. Je to veľká škoda, že ďalší diel s týmito postavami už nebude :’( všetky vrany do jednej som si obľúbila, pretože každý mal niečo do seba :) Táto kniha je proste ako som už písala veľká TOPKA ! :)

Red-haired
03.06.2018 5 z 5

Opět geniální a vůbec bych nepohrdla pokračováním, ale bohužel to vypadá na uzavřenou záležitost .
Oběma dílům nemám co vytknout. Nádherné grafické zpracování mě k sérii přivedlo, nečekala jsem ale, že z toho nakonec bude takové dobrodružství. Teď budu zase dlouho hledat něco, co mě nadchne stejně...
Mimochodem, nevím jak je to možné, ale zamilovala jsem si celou šestku, málokdy si mě v knihách získá tolik postav.

E.lisabeth
01.06.2018 4 z 5

Zase moje prokleti, nezamilovavejte si nekterou z postav vic nez ostatni, dopadne to vzdycky na prd:-D. Jinak ze zacatku zdlouhavejsi, ale posledni tretina knihy odsypala ani nevim jak. Do Grisi se asi nepohrnu, ale uvidime s cim autorka prijde priste v ramci tohoto sveta.

Bess.h
30.05.2018 5 z 5

Přečteno na jedno nadechnutí a můžu jen říct, že se chci ještě setkat s Kazem a jeho partou. Klidně můžou být už starší a mít jiný problémy, ale prosím, zase se pusťte do nesplnitelného úkolu. A klidně při tom rozvraťte nějaký stát :-D. Prostě úžasné pokračování, úžasného prvního dílu.

TerryDee
28.05.2018 5 z 5

Dočteno! Celkem mě mrzí, že už to skončilo. Stále dokola totiž křičím, že chci další a další. Za mě to byla parádní jízda, která brala každou stránkou na síle. Zvrat střídal další zvrat, až jsem občas nedýchala a ceklaz, jak to dopadne.
Jak Šest vran, tak i Prohnilé město jsou skvělé knížky, které prostě musíte přečíst.
Kaze Brekera si zamilujete okamžitě, v mém případě to tak bylo. Nicméně i ostatní postavy se od minulého dílu posunuly. Dvojka Jasper a Wylan mě opravdu bavila. Jen mě mrzí, jak skončil příběh Niny a Mathiase, protože ti dva byli tak roztomilý páreček. Jsem zvědavá, jak se bude příběh Niny dále rozvíjet a zda opravdu změní názor druskelů na griši.

Alex.Barunka
22.05.2018 5 z 5

Neskutečný jak jsou vlastně oba díly rozdílné, a přece dávají perfektní celek.

Bardugo má sice pomalejší rozjezdy, ale pak to dokáže vypálit tak neskutečným způsobem, že si člověk ani neuvědomí, že je konec. A u této série, a tohoto světa mi to bylo neskutečně líto. Už dlouho se mi žádná kniha nedostala tak pod kůži. Má vlastně všechno - akci, napětí, vývoj, dynamiku, smysl, nosnou zápletku a šest postav, které všechny do jednoho dokážou zaujmout.

Díky za tyto knihy a díky za tyto příběhy, které ve mě vyvolávají celou škálu emocí od smíchu po slzy. Neskutečně se těším na další knihu z tohoto univerza. Zatím každá stála za to.

Díky

RemiBlack
22.05.2018 5 z 5

2018/20
Prohnilé město byla jedna z těch knih, na které se nezapomíná. První díl mě sice bavil o malinko víc, ale druhý rozhodně dostál očekáváním. Velké plus je podle mě určitě styl psaní autorky, protože mě jednoduše baví. Ať je to nereálné, fyzicky nemožné, cokoliv… Leigh Bardugo si umí udržet pozornost čtenáře.

anishta
20.05.2018 5 z 5

Geniální, napínavé, dokonalé... Jedna u nejlepších sérii, které jsem četla... Kaze budu už navždy milovat a Ninu chci domů taky... Vlastně bych rada potkala celou partičku...

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo