Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367759/bmid_prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 5 2130 2130

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

verden
02.09.2018 5 z 5

Tak ako prvá časť, aj Kráľovstvo podvodníkov si ma dokonale získalo. Nebudem sa tváriť, že je to strašne hodnotná literatúra, no bez mučenia priznávam, že som šestke zo Suda úplne prepadla.

Jemný spoiler!

Netypický príbeh o netypických hrdinoch, napínavý, prekvapivý, sem-tam aj vtipný a romantická línia tomu, minimálne v mojich očiach, pridávala na čare :) Oceňujem tiež spôsob zahrnutia gay tematiky, ktorá sa nerieši ako niečo neobvyklé, ale ako úplne normálna vec, ktorou, koniec koncov aj je, len to svet stále akosi nevie pochopiť.

Vydarené knihy, som fakt rada, že som sa rozhodla dať im šancu.

Martooni
02.09.2018 5 z 5

Druhy díl je jeste lepší než první! Budete mi chybět přátele!

iveetka
28.08.2018 3 z 5

Žádný výbuch to teda nebyl a do čtení jsem se ke konci musela dost nutit. Druhý díl mě bohužel na rozdíl od prvního nebavil a ani závěr knihy mě nenadchnul.

Sittovka
25.08.2018 5 z 5

Boží!!! Naprostá dokonalost, ač budeš možná že začátku trošku zmaten množstvím postav, tak všechny jsou do detailu propracované. Baví mě že když už si myslíš že jde vše do háje, tak dojde ke zvratu který by nikdo ani ve snu nečekal.. Prohnilé Město je knížka která stojí za to, absolutní špička a prostě must have.

Saravana
23.08.2018 5 z 5

Byla to super kniha na zacatku se to chvili sice rozjizdelo ale pak to bylo na plné pecky Škoda ze to je jen duologie ikdyz to byl úplný konec neslo by uz pokračovat

terka98
22.08.2018 5 z 5

Skvělé pokračování. Lepší než první díl. Příběh je napěchovaný akcí, napětím, humorem, podlostí i trochou té romantiky. Autorka zkrátka nezklamala a těším se na její další tvorbu. Hlavní postavy mi přirostly k srdci a budou mi určitě chybět. A myšlenkové pochody Kaze, tím pádem vlastně i autorky, při plánování, to bylo něco neuvěřitelného.

Aurorita
22.08.2018 4 z 5

Šest vran se mi líbilo, nicméně nebylo to pro mě nic tak skvělého a úžasného jako pro ostatní, prostě fajn fantasy. Na prohnilé město jsem se moc těšila (už jen kvůli těm kladným recenzím), bohužel ani zde se nekonalo nic extra. Jako ano, knihy jsou dobré, ale za mne trochu hůře napsané, občas jsem měla problém se začíst a přečíst třeba padesát stran vkuse jsem nezvládala. Za mne takový lepší průměr.

Bookgirl
20.08.2018 5 z 5

Na pokračování jsem se vrhla při první příležitosti a nemohla jsem se dočkat. Občasné nezdaření nějaké akce bylo fajn a postavám jenom přidávalo na uvěřitelnosti. Měli jsme opět možnost lépe nahlédnout do minulosti hrdinů, které jsem si v průběhu knihy zamilovala ještě víc (pokud to vůbec bylo možné). Kniha byla opět neuvěřitelně návyková a vtáhla mě do děje. Konec byl absolutně epický a musím říct, že jsem se smála ale i brečela. Všechna romantika v obou knížkách byla naprosto boží a já zase nemám co vytknout.
Žádný slzy, žádnej funus♥

certik003
18.08.2018 5 z 5

Na pokračování dobrodružství mé oblíbené šestice jsem se těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Tentokrát měly jejich akce občas nějaký ten zádrhel, což nebylo na škodu, protože kdyby se jim pořád dařilo, byla by to asi nuda. Naštěstí Kaz umí skvěle plánovat a tak sypal z rukávu další a další odvážné akce, které mě nestačily udivovat. Škoda, že jeden z hrdinů musel umřít, ale protože šlo o závěrečný díl, tak to až tak nevadí. Kdyby následovaly další díly, moc by mi tam chyběl.

Neitiri
18.08.2018 5 z 5

Tahle série se se svým výkonem posunula v mém žebříčku oblíbených knih na ty nejvyšší příčky. Nedokážu snad ani slovy vyjádřit své nadšení, tak moc mě ten příběh okouzlil. Velkou roli v tom hraje fakt, že hlavní hrdinové nejsou ani tak hrdinové, jako spíš antihrdinové, padouši, kriminálníci, kteří mají každý svou spletitou minulost, která se nám postupně odkrýváná jako vrstvy cibule. Tímhle se dějová linka vymyká většině stereotypů o hlavním hrdinovi, který je předurčem k velkým věcem, je nějakým způsobem výjimečný a má změnit svět. Obvzlášť jsem si užívala Kazovo plánování (autorka by klidně mohla být s takovými myšlenkovými pochody sama zlodějkou, kdyby se k tomu rozhodla), které jako kdyby nemělo konce. Ikdyž se zdálo, že se všechno hroutí, plán jde do kytek a jejich šestka skončila, tak jako kdyby Kaz stál a říkal: "Všechno jde podle plánu." Když končilo vyprávění jedné postavy, nechtělo se mi ji opouštět a skákat na druhou, ale ta druhá mě zase bavila a opět se mi ji nechtělo opouštět a tak pořád dokola, což jsem u většiny knih nezažila.
*SPOILER*

Konec mě rozesmutnil, smrt Matthiase pro mě byla celkem nečekaná, odhadovala jsem, že to všichni přežijou. Navíc to už nebude těch slavných Šest vran, ale jen Pět vran a to už nezní dobře. Jediné, co mi na téhle sérii vadí je, že má pouze dva díly, přitom by se to dalo ještě krásně roztáhnout do více částí. Každopádně ty knihy miluju a vřele je doporučuju všem.
Žádný slzy, žádnej funus.

roman9276
17.08.2018 5 z 5

Pokračování Šesti vran je mega dobrý! Tahle partička je prostě boží. Hodně akce, násilí, smrti, intrik, lásky, nečekanejch zvratů a dost momentů, kde čumim s otevřenou pusou. A jako ten konec?! To se Burdago asi zbláznila ne? Druhej díl ještě lepší než první, a to nemůžu říct o moc knížkách.

baryblueberry
12.08.2018 5 z 5

Takhle série je prostě úžasná počínaje celým Griša universem a osobnostmi konče. Nemám co napsat, jen že takhle dobře napsané fantasy jsem dlouho nečetla. Rozhodně tahle duologie stojí za přečtení!

Lorej
12.08.2018 5 z 5

Páni, páni, páni!
Po prvním dílu jsem si nemyslela, že by bylo možné, aby ho něco překonalo. Ale stalo se a jsem neskutečně nadšená.
Potom, co se naše parta vrátila z Ledového paláce, stává se z ní lovná zvěř. Ale Kaz a jeho parta vždy něco vymyslí, až se vám z toho zatočí hlava. A po přečtení jen sedíte s otevřenými ústy a přemítáte, co se to vlastně stalo a jak. Prostě bomba!
Takže si tenhle příběh plný intrik, zrad, zvratů a emocí nesmíte nechat ujít!

Zebra01
08.08.2018 5 z 5

Neskutečně super.

Etule
08.08.2018 5 z 5

Nemyslela jsem si, že je to možné, ale druhý díl byl rozhodně ještě lepší než ten první! Tahle parta si mě prostě získala. A navíc se tady objevil i můj milovaný Sturmhond, to jsem opravdu nečekala. :) Zasmála jsem se, ale bohužel i zaplakala. Odmítala jsem tomu uvěřit, ale nakonec jsem musela.
Byla jsem ráda, že se objevily i kapitoly Wylana, trošku mě mrzelo, že v jedničce nebyly. A že se konečně opět stal Wylanem. :) Mám pro toho kupčíka prostě slabost. Stejně jako Jesper. ;)
A závěrem snad už jen "Žádný slzy, žádnej funus!"

Er.es
07.08.2018 5 z 5

První díl jsem po dvaceti stránkách odložila…pak jsem mu dala ještě šanci, když už jsem si ho podle kladných recenzí koupila…. No, dobře jsem udělala!!! Páni…
Ketterdam- krutý, špinavý, beznadějný Ketterdam, moje oblíbenkyně Inej to přesně vystihla. Kniha mě vtáhla do děje a najednou jsem stála ve smradu a čučela na krysami ohlodanou mrtvolu. A byla přímo u toho, jak ten zpropadený Krkavec spřádá své plány/sny.
Ještě jednou, páni… Série má v sobě něco nového, nevyzkoušeného, temného. Díky bohu, po dlouhé době fantasy, která není protkaná skvělým sexem a mnohačetnými orgasmy, jen těm postavám mohlo být malinko více let. Nejsem zastánce detektivek, proto možný výskyt nelogičnosti mi odplul z přístavu a nechal mě v tom, že je to prostě pecka série.

Chci víc! Chci další dávku paremu. Chci válku hnusnou jako samotnej Ketterdam! Chci Kaze a jeho bandu.

Strach je jako fénix. Může tisíckrát shořet a stejně vždycky znovu vstane z popela (Zoja).

Majesty_V
05.08.2018 5 z 5

Druhý díl série? Naprostá pecka!
Pro mě, jako fanouška milostných příběhů, kapitola 26 ....
Autorka dokonale popisuje tíživé a napjaté momenty, že když je čtete, cítíte se jako v jejich kůži. Tolik zvratů, intrik, humoru, odhalení, geniálně promyšlených plánů a akce... Děkuji Leigh Bardugo. K této sérii se budu ráda vracet...... a vůbec by mi nevadilo pokračování... :D

Hell_Rihova
04.08.2018 4 z 5

Prohnilým městem jsme navázali tam, kde Šest vran skončilo. Opět kniha plná intrik, násilí, lstí, plánů, ale i odhodlání přežít a pomstít se.. V knize mi ani tentokrát nechybělo napětí, kdy jsem četla se zatajeným dechem, ani dobrodružství, opravdu jsem se nenudila. Zajímavá kniha, na kterou budu dlouho vzpomínat. Na konci příběhu jsem uronila i slzy, důkaz, že ne vždy je všechno úplně růžové.

hurikan123
04.08.2018 5 z 5

napínavý a strhující příběh plný zvratů a překvapení - prostě nikdy nevíš, co se stane nebo zvrtne. opravdu skvěle napsaná kniha!

Šary19
04.08.2018 5 z 5

Duologie Šest vran je naprosto úžasná. Prohnilé město bylo o něco temnější, mělo skvělý děj se spoustou zápletek,krásných scén a vět. Když jsem to dočetla tak jsem prostě nemohla uvěřit, že je konec.Musím nad tím pořád myslet a už se těším až to přečtu znovu

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo