Sérioví vrazi. Odhalení nejznámějších případů vražd na světě

Sérioví vrazi. Odhalení nejznámějších případů vražd na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119957/seriovy-vrazi-odhaleni-nejznamejsich-pripadu-vrazd-na-svete-119957.jpg 4 20 7

Unikátní kniha přichází s netradičním přístupem , jenž u 25 světově známých masových vrahů současnosti napomáhá pochopit jejich vražedné pohnutky. Přesnou časovou línii jednotlivých vražd doplňuje na sto map a fotografií. Čtenář také nahlédne, jak geografické profilování vede policii při identifikaci a dopadení vrahů jako A.Cikatilo, zaměřující se na univerzitní koleje.... celý text

Literatura faktu Literatura česká Sociologie, společnost
Vydáno: , Naše vojsko

Mapping the trail of a serial killer , 2009

cleopatra11
01.07.2019 5 z 5

Velmi dobře a informačně napsaná kniha. Jsou v ní i fotky vrahů, doplněné o mapy, kde se vraždy staly.

Opisska
12.03.2019 5 z 5

Parádní kniha. Pěkné provedení, podrobně rozepsáno..

Anastazie0810
17.10.2017 5 z 5

Hodnocení 5 * dávám za fascinující a zároveň hororové čtení, které se však skutečně stalo. Jde z toho mráz po zádech.

JankoSvec
22.01.2017 2 z 5

Fascinujúce nahliadnutie do chovania a modus operandi 25 najznámejších
masových vrahov súčasnosti.

pfa
12.01.2017 2 z 5

Nu tak nevím. Publikace zajímavá, celkově dobře zpracovaná. Ovšem, za prvé: Je potřeba si pro celkový správný obzor pročíst celý text k jednotlivým případům a osobám, a nespoléhat pouze třeba na tabulkový časový přehled. Neznám originální znění, ale v české publikaci se totiž vyskytují chyby v textu, některé pak považuji vzhledem k danému tématu za poněkud fatální (devět let vězení - místo devíti doživotních trestů). Patrně je tedy nesprávně překládán text původní, dosti pak (nejspíš) překladatelce dělaly problém také číslovky - čtyřicet versus čtrnáct a podobně. A za druhé: Nevím, zda a do jaké míry zde můžeme mluvit o nějaké fundovanosti. Čili z původního nadšení si nyní trochu zoufám, hlavně nad hodnocením publikace. Je zajímavá, no dobrá rozhodně není...

Literatura faktu; Společenské vědy, Trestní právo
(Doporučuji: http://www.databazeknih.cz/knihy/psychologie-seriovych-vrahu-135739 )

marti7729
30.06.2016 4 z 5

Velice zajímavé čtení. Mám tuhle tématiku ráda. Líbí se mi mapy, člověk si příjde jak když to řeší sám - krůček po krůčku až vrah udělá chybu a vy ho chytíte:) Knížka mě natolik uchvátila že ji budu chtít do své knihovničky. Jo a nedoporučuju půjčovat v knihovně společně s titulem psychologie sériových vrahů - budou na vás koukat jak na magora :)

Reva
25.06.2013 4 z 5

Zajímavé zpracování, hlavně mapy s místy vražd a tabulky seřazené podle časové postupnosti s jednotlivými sériovými vrahy.