Serenáda

Serenáda https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141096/serenada-141096.jpg 5 6 2

V prosinci 1941 vyplula z rumunského přístavu Konstanca pod panamskou vlajkou loď Struma, plná židovských uprchlíků mířících z válčící Evropy do Palestiny. Byla však 24. února 1942 torpedována sovětskou ponorkou SC-213. Úřady nikdy oficiálně neoznámily, proč k tomu došlo. Z celkem 767 lidí na palubě přežil celou tragédii jen jeden člověk. Turecký autor Zülfü Livaneli tento dlouhá léta nepřipomínaný a politicky citlivý příběh nechal znovu ožít prostřednictvím Maji Duranové a Maxmiliana Wagnera, protagonistů románu Serenáda. ... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Mezera

Serenade , 2010

Matematicka
12.09.2016 5 z 5

Po dlouhé době zase beletrie, která mě "strhla" v tom nejlepším slova smyslu. Zamhouřím tedy oko i nad chybami různého charakteru, které mě v průběhu čtení rušily a které sama vypravěčka považuje za "známku autentičnosti". Nejsem si ale jistá, co z těchto "známek autentičnosti" zbyde po překladu do jiného jazyka. Jinak výborný příběh několika lidí, výborným způsobem vyprávěný, výborná sonda do životů dnešních Turků (a nejen jich). Děkuji.

asam
28.10.2013 5 z 5

Neustále nás překvapují nové a nové příběhy související s židovskou otázkou, s nacistickým Německem. Tentokrát je to příběh viděný očima turecké ženy, muslimky. Velice poutavě napsaná knížka, Stojí za přečtení - odpustíte i některé překladatelské nedostatky .Základy příběhu jsou podle skutečné události. pokud chcete být podrobněji informováni o osudu lodi přidávám odkaz na adresu