Šepotání

Šepotání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225977/bmid_splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4 968 239

Šepotání série

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Splintered , 2013

Andýsek11
03.07.2015 5 z 5

Čekala jsem holčičí slaďák, ale spletla jsem se.
Dlouho jsem uvažovala nad tím, jestli si ji mám koupit nebo nemám koupit, ale nakonec zvítězila zvědavost a nakonec jsem si její čtení náležitě užila.
Děj byl poutavý a hlavní hrdinka se svými přáteli vás nenechá ani na chvilku odpočinout.
Na 100% doporučuji každému, kdo má rád ŘÍŠI DIVŮ!
:D =D

Arya26
30.06.2015 5 z 5

Aléda: Představ si ,že jsi spadla do králičí díry ,kde na tebe číhá krutý a nebezpečný svět. Samozdřejmě si připadáš slabá a tvůj milý je gentleman ,který tě miluje a za každou cenu tě chce ochránit. Takto bych Alyssu definovala na začátku byla slabá ,ale ke konci její síla vzrostla. Zach i Morfeus ji milovali a tak se dokonce ani Morfeus nebál pro ni riskovat. Já si myslím ,že Alyssu chápu.Ona zkrátka ochranu potřebovala (Z tygří ságy by jses asi zbláznila :D. Kelsey tam totiž musí zachraňovat někdo pořád.)

Nina07
29.06.2015

Uplne uzasna kniha hned od zacatku me vtahla do deje a nepustila

Beovulfak
12.06.2015

Na straně 102 jsem objevila asi nové slovo: "plýst". Zatím jsem nedočetla, ale jsem zvědavá, kolik podobných novotvarů ještě objevím. Ale jinak se mi kniha moc líbí.

Aléda
08.06.2015 4 z 5

Zamilovala jsem se do Říše divů, autorce se opravdu vyvedla. Děj by hodně živý a záhadný. Tak trochu to vyvrátilo originál Alenky v říši divů, ale to mi ani tak nevadilo. ALE:
Alyssa mi byla dost nesympatická a dost mě štvala. Pořád se schovávala za Zacha, který mi lezl na nervi snad ještě víc. Jako chudinka stále čekala až jí někdo ochrání. Je to škoda, ale tak nějak jsem jim tu jejich lásku nevěřila. Naštěstí se potom vzpamatovala a sama (bez Zacha) dokázala bojovat. Snad jediný koho jsem v té knížce měla ráda byl Morpheus. Ale nelituju, že jsem si to přečetla a když pominu to, že mi nesedli postavy, knížka je povedená + BOŽSKÁ obála. *-* Škoda že nejde 4,5*

Marillee
05.06.2015 5 z 5

Šílenosti a zvrácenosti zbožňuju. Milostný trojúhleníky nenávidím. Kupodivu mi v téhle knize VŮBEC nevadil, jako kdyby tam patřil, dával mi tam smysl, příběh se tak nějak odehrál i "kvůli" němu. Úžasná knížka! Dlouho na takovou fantasy jen tak nenarazím. :(

Pistácie
05.06.2015 4 z 5

Škoda, že jsem si před četbou neoživila příběh Alenky. Těžko se mi potom navazovalo. I tak si myslím, že je to dobrá oddechovka. Především pro ty, kdo máte před sebou zkoušky a další složité testy, je to vhodné na časté pauzy a vypnutí mezi učením. Příběh mě nadchnul. Celkem zajímavý. Pro nadšence a milovníky Alenky možná k nepřekousnutí to, jak Alenka pokračuje a jakým způsobem na ní autorka navázala. Mě osobně se líbí, když se autor nebojí a naváže na známý, populární příběh. Je to jiné, nevšední a zajímavé čtení. Je to něco jiného. Jen mě trošku zarážely chyby, které se v překladu a vůbec celém textu objevují. Nebylo jich zrovna malinko. Těžko říct, jestli šlo o rychlý překlad. I tak doporučuju....

anisek989
02.06.2015 3 z 5

Na mě už dost pubertální ale čtivý a hlavně se mi líbil popis Říše divů.

Byxy123
29.05.2015 4 z 5

Měla jsem problém se začíst do prvních asi 10 stránek. Ale když se příběh dostal do větších obrátek, a hlavně se objevil Morfeus, měla jsem zase problém knihu odložit. :D Určitě si ji někdy přečtu znova, protože zažít s Alyssou znovu cestu po Říši divů bude paráda. A zkusím si přečíst i Alenku v Říši divů, abych vlastně viděla, jak to všechno začalo. :)

MirijamFrankl
26.05.2015 4 z 5

Zajímavé ale místy jsem se do toho zamotala. Alyssa je zajímavá osoba.

ciniminisek
21.05.2015 3 z 5

Fanoušci osvědčeného fantaskního světa si jistě přijdou na své, stejně tak, čtenáři, jež mají v oblibě příběhy plné morbidností a scénáře, které se mění každou minutu. Naopak milovníci klasického čtení pro mládež, jenž je v dnešní době velmi populární, by mohli být zklamáni. Nezbývá tedy než si první díl, stejnojmenné série přečíst a prožít na vlastní kůži.

Laurel
12.05.2015 5 z 5

Krásně napsaná knížka :) A to písmo :D Zajímavý nápad. Dobrodružství až do samotného konce. Nemám co vytknout, vřele doporučuji ;)

DariDerek
09.05.2015 5 z 5

Okouzlující :) recenze v záložkách :)

Maragad
07.05.2015 5 z 5

Šepotání spadající do ranku young adult rozhodně není jen obyčejným dívčím románem, kde by byl na prvním místě milostný vztah. Ačkoliv i tentokrát naleznete v knize milostný trojúhelník, hlavní slovo má stále vaše fantazie. Čeká na vás totiž potrhlý a velmi barvitě popsaný imaginární svět, v němž nic není nemožné a je jen na vás, zda dokážete nalézt svůj klid ve všem tom chaosu. Styl vyprávění A. G. Howardové je velmi poutavý a autorka dokáže plynule přecházet mezi opisy, kterých nebudete mít nikdy dost, akčními a děsivými scénami a milostnou linkou.

Red-haired
04.05.2015 4 z 5

Opravdu nádherná obálka i grafika, to zelené písmo mě teda dostalo, navíc mě Říše divů vždy bavila a takové volné pokračování Alenky o několik generací později je prostě úžasný nápad. Příběh byl poutavý, rozmanitý, plný barev, bylo to krásné dobrodružství, z konce jsem ale docela rozpolcená.
Nakonec jsem vážně propadla Morfeovi...

JustFantasy
01.05.2015 4 z 5

Velice zajimava kniha.
Spisovatelka barvive a poutave vypravi pribeh,ktery vas dokaze unest do rise fantazie a ndprirozena.Knihu mi doporucila kamaradka a nemam ji co vytknout.

Betka175
01.05.2015 5 z 5

Moc sem mi to líbilo, hrozně ráda "utíkám" z reality do jiných světů ..baví mě si představovat, jak asi všichni ti prapodivní tvorové vypadají a chtěla bych umět slyšet ty hmyzáky, jak si povídají :-) ...tahle knížka splňuje dokonale bláznivou fantasy :-)

anishta
28.04.2015 5 z 5

Musím říct, že mám slabost na cokoliv spojeného s Říší divů a tahle kniha mě nezklamala. Je to směřované na mladší čtenáře, to každopádně, ale i tak mě celkově příběh bavil a zaujal. A to grafické zpracování! Nádhera!

kneslova
10.04.2015 3 z 5

ZaČNU z venku, krásný obal, opravdu, a považte, celá kniha je tištěna zeleným textem. To si myslím je dost povedené. Povinná četba pro milovníky Alenky v říši divů. Celý příběh z ní vychází a dál se rozvíjí...

napětí romantika milostný trojúhelník pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970