Senzační setkání

Senzační setkání https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193145/bmid_senzacni-setkani-xlp-193145.jpg 2 6 1

Mít staršího bratra není žádný med. A být starším bráchou mladší sestry, to je taky pěkné nadělení. Možná že to znáte z vlastní zkušenosti: co chvíli naschvály, hádky a kravály, až uši brní a rodiče div netrefí šlak. To se pak zdá, že válka na život a na smrt bude zuřit do skončení světa. Ale když potom jde zčistajasna do tuhého, když se přivalí neštěstí, společné hoře naráz sfoukne všechny spory, člověk pochopí, že ve dvou se starost snáší líp, a přijdou vzácné chvilky vzájemného pochopení a pravého, třebas ostýchavě skrývaného citu. Irča z prvního příběhu nám o tom dopodrobna a s gustem vypravuje a nešetří přitom bratra Kosťu ani sebe, jen aby se dopátrala, v čem a proč ty jejich prapodivné vztahy rozmotá až rána osudu. Hrdinka druhého příběhu je na všecky své obtíže sama. A ani to není, jak se zdá, zrovna velké štěstí. Zvlášť když se Táňa musí vypořádávat na vlastní pěst se všemi problémy, ve kterých se octne s mizejícím dětstvím za zády a nepohádkovým světem dospělých před sebou. Přátelství se starší kamarádkou jí sice v lecčems otevírá oči, na Lenčině příběhu poznává i druhou, trpkou stránku milostného vztahu, ale své místo v životě mezi dospělými si musí hledat a najít především sama v sobě, ať se jí to líbí nebo ne. A přesto, že za to zaplatí nelehkou ztrátou iluzí o vysněném kouzlu "senzačních setkání".... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Neobyknovennaja vstreča

Aribana
10.09.2023 2 z 5

Knihu jsem snad kdysi dostala jako dítě za komárů. Asi jsem jí tehdy an nečetla a asi by se nic nestalo, kdybych si jí nepřečetla ani teď. Ale, když už jsem se tedy pustila do této z ruského originálu přeložené knihy, tak za mě musím napsat, že první povídka Můj starší brácha a já, je rozhodně zdařilejší, než ta druhá Senzační setkání.
V první se píše o dvou sourozencích, kteří spolu řeší většinou obvyklé sourozenecké půtky a teprve nešťastná událost, kdy jejich mamince vystříkne kyselina do obličeje, je stmelí.
Zato druhá povídka skáče dějově z jedné situace do druhé, zážitky studentky Táni ve třídě, s prvním zájemcem o sblížení, první zkušenost s alkoholem, atd. Vrcholem povídky je, že se dostane na výstavu obrazu Mony Lisy

Autorovy knížky

1983  47%Senzační setkání