Sen Ockerwee (limitovaná edice)

Sen Ockerwee (limitovaná edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523745/bmid_sen-ockerwee-limitovana-edice-651d753d1c4b2.jpg 4 247 65

Sen Ockerwee je fascinující upíří příběh zasazený do doby a prostředí, které známe z tvorby Marka Twaina – na starou Mississippi, jejíž vody brázdí veliké a hrdé kolesové parníky. Navíc to není jen mistrně vystavěný a napínavý příběh o souboji se zlem, ale také dokonalá ukázka spisovatelské virtuozity. Martin tu téměř marnotratně do jediné knížky zasadil celou řadu bravurně vytvořených postav, jako jsou kapitán Abner Marsh nebo Mrzout Billy Tipton, postav, na které se po dočtení knihy rozhodně nezapomíná. Putují po kalných a mlhami zahalených vodách Mississippi až do míst tak děsivých, že strach o život je tam tou nejmenší z jejich starostí...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Argo

Fevre Dream , 1982

THERISA
24.07.2012 5 z 5

Jednoduše DOKONALÉ! R. R. Martin je Bůh! Kam se hrabe Dracula, nějaké přihlouplé Stmívání (které se přiznám, jsem nečetla, ale trailery k filmům mi úplně stačily) či podobné zhůvěřilosti. Takhle má vypadat kniha o upírech (rozhodně to podle mě není horor, i když se tam hororové prvky jistě najdou, ale to není to zásadní, řekla bych)! Napětí střídá napětí, akce střídá akci, kniha mi neuvěřitelně rychle utekla, co do čtivosti nemůžu srovnávat s ničím, co jsem doposud přečetla. Hlavního hrdinu jsem si zamilovala od první chvíle, kdy vstoupil na scénu a moje sympatie k němu v průběhu čtení nijak neochladly, spíše naopak. Takto má vypadat dokonalá kniha! Ano, dámy a pánové, toto je dokonalý autor!

bend-ik
03.04.2012 5 z 5

Ktovie, možno je to tým, že G.R.R. Martin napísal knihu už v roku 1982, a teda oveľa skôr, ako sme vôbec mohli chyrovať čosi o Cullenovcoch či Majstrovi. Možno je to absenciou presladenej a (priznajme si) už obohranej lásky medzi dievčinou a upírom, ktorá nevie, či sa bojí viac seba alebo premeny na upíra. A možno za úspechom a výbornou čitateľnosťou tejto upírskej knihy stojí podrobné vykreslenie nielen charakteru (viacerých) hlavných postáv, ale najmä motívov ich konania, ktoré sú vo svojej podstate tak logické, že im v duchu nedokážete neprikývnuť.
Ak mám byť konkrétnejšia, osobne ma veľmi zaujalo netradičnejšie vykreslenie "zničiteľnosti" upírov - striebro? svätená voda? zrkadlo? pár hodín na slnku? Štyrikrát "žiadna" a štyrikrát "inak" ako sme pri tejto rase zvyknutí - dokonca aj od takých majstrov fachu akým je Del Torro :) A hoci mi to veľmi imponovalo, zároveň mi vnuklo otázku, ako je to teda s upírmi (resp. podľa Martina s inou rasou) a možnosťami ich zabitia?
Jedinou chybičkou krásy pre mňa bol cca 13-ročný prelet, ktorý naštrbil dej a voči celej knihe pôsobil neprirodzene, zbrklo a najmä, akoby oslabil dôveryhodnosť všetkého, čomu ste na predošlých stranách fandili.
P.S: Paradoxom v prípade tohto diela bola pre mňa skutočnosť, že hoci v nej šlo najmä o inú rasu a, ehm, dobytok, mňa do deja vtiahla tematika spojená s lodnou spoločnosťou a veľakrát som sa pristihla pri tom, ako ma fascinujú načrtnutia parníkov, vedenie lodí či súťaže, ktorým by skutočný kapitán obetoval čokoľvek..

Eneo
02.04.2012 5 z 5

Hezké, čtivé, fantasy v nenásilné formě a typický Martinův styl psaní, který bych si mohla nechat servírovat každý den.

Renava
17.12.2011 4 z 5

Opäť "otrepaní" upíri, ale tentokrát v celkom inteligentom podaní. V podstate tu romantika úplne absentuje (Twilight to rozhodne nie je).Plavba parníkom sa skúsenému lodníkovi Abnerovi Marshovi úplne vymkne z rúk a zažije niečo, čo sa úplne líši od jeho pôvodných zámerov. Koniec koncov, tento pán asi ešte nenapísal zlú knihu, ani pokiaľ ide o upírsku tematiku.

marecek9
05.11.2011 5 z 5

Prví upíri, ktorých som dokázal zniesť! Skvelé, pútavé, napínavé. Počiatočná nuda sa rýchlo vytratí a na povrch príde fakticky vkusný príbeh, ktorý očarí snáď každého nadšeného fanúšika fantasy. SKVELÉ!