Navěky

Navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257811/bmid_sempre-naveky-m9N-257811.jpg 4 315 80

Sempre série

1. díl

Sedmnáctiletá Haven Antonelli nikdy nepoznala svobodu. Od malička vyrůstala v izolaci uprostřed pouště, kde spolu s matkou tvrdě pracovala a trpěla nelidským zacházením. Obě se staly oběťmi obchodu s lidmi organizovaného mafií. Jednoho dne se ale na farmě objeví doktor Vincent DeMarco a dává Haven šanci na nový život. Ta se musí rozhodnout – buď opustí matku a odejde s DeMarcem, nebo zemře. V doktorově domě v severokarolínském městečku Durante se Haven seznámí s jeho dvěma syny Dominicem a Carminem. Ti nikdy nepoznali nouzi a nic jim v životě nechybí – ovšem kromě matky, která záhadně zemřela. Carmine je výbušný, nezvladatelný mladý muž, kterému není nic svaté a odmítá jakoukoli odpovědnost. Láska k Haven ho ale změní a oba brzy musí přehodnonit všechno, čemu doposud věřili. Čím hlouběji se zaplétají do pavučiny lží a tajemství, tím víc zjišťují, že i přes zdánlivé rozdíly jsou si velmi podobní. Oba chtějí uniknout okolnímu nebezpečnému světu, jemuž vládnou moc a peníze, ale řetězec událostí, které se daly do pohybu už dávno před jejich narozením, ohrožuje jejich životní plány i samotnou existenci. Ve světě mafie jsou zrada a násilí všední součástí života, nic není zadarmo a slovo navěky – sempre dostává trpkou příchuť.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Sempre , 2014

lukyli154
18.08.2017 3 z 5

Pro mě to byl boj :-/ Nemohla jsem se pořádně začíst a vcítit do příběhu. Téma mafie a otroctví pro mě bylo nové,ale stejně mě kniha nijak neuchvátila. Závěr byl zajímavý a pro hlavní postavy dost dramatický. Možná radši ani nechci vědět, co postavy čeká v pokračování.

Doomiiniikaa
09.08.2017 5 z 5

Líbilo se mi,jak se v příběhu pořád dělo něco zajímavého. Někdy jsem moc nechápala Carminovo chování ,ale jinak úžasný příběh

ave55
22.06.2017 2 z 5

Tak i když má kniha u většiny pozitivní hodnocení, u mne pouze za 2*. Těšila jsem se na pěknou detektivku z mafiánského prostředí, ale musela jsem se prokousat většinou válení se v posteli s nicneděláním, nijak přínosnými dialogy a nevěrohodnými scénkami. Je mi líto, že stále extistuje problém otrokářství ve 21. století, ale takhle naivně to asi nefunguje. Paní spisovatelka si asi řádně neprozkoumala, jaká Cosa Nostra je. Divím se Ráčkajdě, že knihu nechala přečíst své 13leté dceři, já bych ji své stejně staré vnučce číst určitě nedala. A určitě by se tento příběh vešel do 300 stran.

MájaM.
12.06.2017 5 z 5

Na tuto knihu opravdu nemám slov...
Narazila jsem na ní náhodou v knihovně a vůbec nelituji,že jsem si ji půjčila. Naprosto úchvatná knížka. Vypráví příběh,který vás vtáhne do děje a nepustí. Těch 520 stánek opravdu nestačí. Moc se mrzí,že druhý díl asi nepřeloží,ale doufejme,že nakonec se rozhodnout další díl přeložit,protože si to kniha opravdu zaslouží.
Už velmi dlouhou dobu jsem nečetla,tak moc podařenou knížku. Darhower je spisovatelka s velkým S.

Paja1709
04.04.2017 5 z 5

Kniha se mi moc libila.Jen nechapu nakladatelstvi,ze vyda prvni dil a uz nema v planu vydat druhy ,ktery navazuje na predchozi.

ptavichripkaa
26.03.2017 5 z 5

Krása... přečteno za 1 den.

Ráčkajda
17.02.2017 5 z 5

Tak to je teda mazec. Koupila jsem ji mojí 13tileté dceři, ta ji přečetla za 6 hodin, já ji přečetla za 3 dny.........jedním slovem "nádhera".

ooMARGARETHoo
16.02.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Nejprve jsem se trochu obávala že to bude jenom další levný románek a ono to je úplná bomba. Samozřejmě neshledávám nic úžasného na otroctví nebo tak. Ale opravdu se mi líbil styl psaní, námět a Carmine.

Hanule9
29.01.2017 5 z 5

Nemohla jsem jinak a musím dát 5 hvězdiček. Kniha je super a rozhodně ji doporučuji. Opravdu se mi líbilo jak je kniha psaná, jde v ní o závažné téma přesto je napsané lehkou formou. Je to jedna z mála knih, kde jsem přečetla i poděkování :-) . Mrzí mě, že není v plánu vydat v češtině druhý díl, ale naštěstí má kniha uzavřený konec (nebo alespoň tak, jak je u knih často obvyklé, aby si mohl čtenář budoucnost domyslet sám). Takže čtenářky čtěte, třeba se druhého dílu nakonec i dočkáme.

kumibo
20.01.2017 5 z 5

Když jsem si knihu kupovala nemyslela jsem si ze půjde o obvzlášť originální příběh. Kniha mě ale zaskočila v tom pravém slova smyslu. Je to smršť skvělě promyšlených a chvílemi i velmi vtipných scén pod rouškou mafie a otroctví v moderním svetě. Hlavní postavy jsou naprosto skvěle. Carmine je moji nejoblíbenější postavou vůbec. Tato knížka doopravdy stojí za přečtení.

Terinka14
01.01.2017 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Obsahuje naprosto vyvážené množství napětí, romantiky i něco, čemu říkám přemýšlecí věci. Zkrátka a dobře jsem měla možnost zamyslet se jak nad tématem otroctví, tak celkově nad tím, že vlastní život máme v rukou pouze tehdy, když za něj bojujeme. Doporučuji.

Sam99
13.11.2016 4 z 5

Námět knihy mě velice zaujal, protože prostředí mafie není zrovna častým námětem knih (myslím překládaných do češtiny, v angličtině jich najdete mnoho). Kniha mě bavila po celou dobu, akorát nějaké části v knize ani nemusely být. Zbytečně to knihu protahovalo. Ovšem jakmile si knihu přečtete budete chtít další, stejně jako já. Jenomže další díl ještě není. Sice nevím, o čem by byl, ale chtěla bych si ho přečíst.

SPOILER: Myslím si, že únos Haven byl celkem předvídatelný, čekala jsem na něj celou dobu.

muchomurka
17.10.2016 3 z 5

Začátek knížky suprový. Neotřelý nápad, zajímavě a čtivě psaný. To, jak se Haven snaží začlenit do relativně normální světa, mě bavilo číst a škoda, že tam toho bylo tak málo. Ale od poloviny knihy jsem věděla, že se něco pokazí. Je mi jasné, že něco se pokazit musí, aby se příběh posunul dál. Ale ono záleží na tom, jak se to pokazí - zda "dobrým" či "špatným" způsobem, směrem. Špatný je pro mě přihlouplý, pitomý způsob, kdy autorka hlavní dvojici rozeštve a nechá hlavní hrdinku se v tom srdcebolu nimrat. Toho jsem se bála a moc se mi proto nechtělo číst dál. Ale čím jsem byla blíže konci, tím jsem nadšenější, že autorka v tomto ohledu měla dost rozumu a ústřední dvojice musela řešit jiné naléhavé věci.
Ale i přes čtivost bych snesla knihu kratší, od poloviny to bylo takové táhlé.
Jinak mi přišlo, že prostředí mafie bylo nedokreslé a změkčilé, ale nevím, jak to uvnitř funguje. Jen jsem očekávala tvrdší prostředí. Ale jsem ráda za to, jak se k tomu autorka postavila a celkově to pojala.
Bohužel se opět jedná o první díl série. To bylo druhým důvodem, proč se mi nechtělo do čtení. Bála jsem se konce. Ale naštěstí to dopadlo tak, že je kniha uzavřená a není nezbytně nutné číst další díl.

warca
29.08.2016 5 z 5

Sempre se mi vrylo do srdce a celý příběh na mě udělal opravdu hluboký dojem. Haven a Carmina jsem si zamilovala. Skutečně překrásná kniha.
Jen se asi nedočkáme překladu druhého dílu z angličtiny :(

Cocina
01.08.2016 5 z 5

Moc pekná kniha,necekala jsem takovy dej. Myslela jsem,ze to opět bude romantika ,ale nakonec me moc to překvapilo. Mafie a láska,velmi prekvapiva kombinace. Takove zvraty a nečekané události. Chvílemi jsem se usmívala a chvílemi plakala. Mohu jenom doporučit,nemam slov

ivul21
13.07.2016 5 z 5

Tato kniha mě opravdu překvapila, není to román o kde hlavní hrdinka má nějaký problém, přijde muž (kluk), který je bezchybný a její problém vyřeší a žijí spolu šťastně až navěky.
Tento příběh si mě získal hlavně tím, jak může být reálný, ona není dokonalá on má taky dost chyb, ale snaží se přežít a zůstat spolu přes všechny překážky. Nemám ráda otevřené konce a přesto mě to v téhle knize potěšilo, protože jejich příběh neskončí, nějak to dopadne a my si můžeme každý utvořit svoji představu, náš život přece taky nekončí :).
Prostě přečteno jedním dechem...

snilek.holka
13.07.2016 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že už je konec a nemůžu uvěřit, že se dalšího pokračování nejspíš nedočkám. Aspoň to jsem vyčetla na internetu.
Láska, mafie, otroctví. Tyhle tři slova podle mě vystihují příběh, který se v knize odehrával. A jak sama autorka na konci psala i když tohle je pouhá fikce, plno z nás se to může dotknout blíže, protože otroctví existuje i v dnešní době.
Na začátku knihy jsem měla strach, že to bude klišé, kdy se do sebe zamilují dva lidé, kteří jsou tolik odlišní od svých světu, ale autorce se do toho podařilo dostat něco víc. Jako malé naivní dítě jsem sledovala Haven a tolik si přála aby našla štěstí. Haven se mi prostě dostala pod kůži hned po přečtení několika málo stran. Její život byl prostě peklo a ona jakoby v sobě pořád nesla špetku naděje, které se tak sama bála.
O proti tomu Doktor DeMarco na mě působil jak si nezařaditelně. V jedné chvíli byl dobrota sama a v té druhé ukázal svou horší tvář. Nakonec to k ději skvěle pasovala a i on si získal mé sympatie. Oproti tomu dva bratři Dominic a Carmine si je získaly v podstatě od začátku. A i když nejsem zrovna fanda, když se v knize často mluví vyloženě vulgárně tady mi to ke Carminovi naprosto sedělo. Častokrát jsem se přistihla jak se nad ním připitoměle uculuju. :)
Abych trochu shrnula knihu, bylo to opravdu zajímavé, čtivé a poutavé. Chvilky romantiky, střídaly akční scény. A i když si moje kamarádka stěžovala že jsou tam místa, kdy je to zbytečné dlouhé, já se modlila aby byly ještě delší, protože jsem se s nimi nechtěla rozloučit.

ledaver
12.07.2016 5 z 5

Nemám slov. Kniha je doslova až po uši emočně narvaná. Líbilo se mi, jak se oba hlavní hrdinové měnili každou stránkou a oba společně dospívali. Vulgárnost Carmina mi v zásadě nevadila... zkrátka jeho povaze patřila a správně dotvářela jeho osobnost. 520 stran uteklo mrknutím oka a pro mě zároveň 520 neuvěřitelných stran, které jsem autorce věřila do posledních písmen. Autorka si se čtenáři umí pěkně citově podávat. Za mě určitě obrovské doporučení.

e.llis
18.05.2016 5 z 5

Nádherný příběh, který se skvěle čte.

Musím uznat, že za můj výběr může hlavně obálka, ale to, co se za ní skrývá ve mě vyvolalo tak silné emoce, že jse se dala do kreslení fan-artů.
Je prostě dokonalá.

Navíc závěr knihy zapříčinil, že jsem se nezamilovala jen do knihy, ale i do autorky, což se mi často nestává. Dokonce i poděkování (kvůli kterému jsem se hlavně zamilovala do autorky) je napsané skvělou, hravou formou.

Celkový dojem? Zamilovala jsem se.
Otázka pro vás: Co je černé, bílé a přece celé červené?

lechaba
25.04.2016 4 z 5

Mafie, otroctví, týrání lidí - zajímavý příběh, který se velmi dobře čte, jen některé pasáže jsou až příliš zdlouhavé a zbytečné..