Sekera z bronzu, rouno ze zlata

Sekera z bronzu, rouno ze zlata https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13612/bmid_sekera-z-bronzu-rouno-ze-zlata-yas-13612.jpg 4 181 33

V povodí řeky Istros, která o mnoho století později dostane jméno Dunaj, panuje věk bronzu a zlata. A také jantaru, pro kupce od jižních moří vysoce ceněného zboží. Ale nejen pro ně. Do barbarských končin severně od Istru přijíždí trójský princ Podarkés, Je odhodlán získat zde poklad, kterým vykoupí rodné město z pařátů mykénského zabijáka Hérakla. Brzy se ukáže, že je to úkol nad síly jednoho muže. Naštěstí Podarkés získává spojence ve válečníkovi Astériovi s tajemnou, temnou minulostí, mladé věštkyni Sýkorce, schopné mluvit s bohy, a také v udatném knížeti Sokolovi. Zdá se tedy, že bitva o poklad nemůže skončit jinak než vítězstvím. Jenomže to Podarkés ještě netuší, že do Istru vplula na útěku před kolchidskou flotilou černá loď Argó s palubou plnou nejobávanějších řeckých hrdlořezů... Juraj Červenák se ve svém novém románu vypravil mohem dál do minulosti, než jak tomu bylo ve slovanských eposech Černokněžník, Bohatýr a Bivoj. I tato hrdinská fantasy však zůstává spjata s našimi dávnými předky a českému a slovenskému čtenáři důvěrně známými místy. Také u nás totiž v době bronzové žili vladaři, hrdinové a osudové ženy, nápadně se podobající těm, jejichž příběhy zaznamenal Homér.... celý text

Romány Literatura slovenská Fantasy
Vydáno: , Brokilon

Sekera z bronzu, rúno zo zlata , 2008

gan112
10.05.2016 4 z 5

Tak ak je toto najhoršia Červenákovka tak potom tie ostatné musia byť už naprostá bomba. Určite sa knihe dá vitknuť zopár vecí ale ako tu čítam tie komentáre a zistujem že bola časopisecky vidávaná tak je mi to všetko jasné. Najviac ma v prvej polovici naštvalo že viacej kapitol po sebe sa nemení dejová línia. A naviše ked už po troch kapitolách sa zase vrátite ku rovnakému prostrediu bez toho aby ste zistili čo sa deje na druhej protivníkovej strane trošku to zamrzí, a hlavne aj preto že sa tá daná kapitola začne dosť zoširoka – ale kedže to bolo písané pre časopis tak je to jasné, a nieje to očividná literárna chyba, aj ked vlastne je. Ale nechápem niektoré komenty ktoré tvrdia že je v príbehu veľa nevisvetleného, mne tempo knihy a vôbec všetko vyhovovalo až miestami na neprekreslenosť postáv ale hold je to na úkor dobrodružnosťi …

Fuksinka
05.09.2015 3 z 5

Tak uz mam přečtené všechny Ďurovy knihy. (Kromě Conana) Tahle je jediná, ke které se už nevratím. Sympatických postav je zde dost, ale na těch pár stránkách se snimi nestihneme moc seznamit. Proto je vam celkem jedno, co se s nimi stane. Zachraňují to souboje, magické rituály a Ďurův styl psaní. Jako oddechovka do vlaku dobrý. Já jsem ale zvyklá být z každé Červenákovky nadšená.

kleo9554
31.07.2015 4 z 5

Tak jako dobrý, no:-D Ale jiné jeho knihy jsou mnohem lepší:-)

Ranuncul
21.06.2015 3 z 5

Nebylo to špatné,ale zřejmě se k této knize vracet nebudu.Bylo to trošku něco jiného než na co je člověk od autora zvyklý.

Vaiolet
05.01.2015 5 z 5

Tohle jsem opravdu nečekala. Kniha je napínavá od začátku až do konce. Na své si přijde úplně každý. Bitvy, válečníci, magie, prostě všechno. Za sebe mohu říct, že Sekera z bronzu, rouno ze zlata je jednou z nejlepších knih svého žánru.

1972Sixo
12.11.2014 3 z 5

Trochu slabšia kniha, než som očakával. Hlavne mi tam chýbali charaktery hrdinov a všetko je tak zhustené že mi to chvíľou prišlo ako koncept s pár dobrými momentami a niektorými nedopísanými. Tak 6/10, ale tempo a nápad nie zlé.

Bacileus
06.07.2014 1 z 5

Já vlastně ani nevím, proč jsem knihu nedočetl. Celé mi to přišlo, jako béčko typu dvouhlavý žralok, nebo megakobra vs. superkrokodýl.

Eigis
03.07.2014 3 z 5

Celou knížku jsem četl s určitým odstupem a nedokázal jsem si vytvořit ten správný vztah k hlavním hrdinům ani se ponořit do příběhu. Na to jak je tento příběh krátký, je příliš přecpaný nápady a postavami. Děj je líčen spíše povrchně a v druhé polovině příběhu mi navíc chyběli ti správní zlí hoši, které by ke konci pobili. Sečteno podtrženo je pro mě tohle to nejslabší fantasy co Červenák napsal a to jsem od něj četl skoro všechno. PS. stejný příběh s Conanem v hlavní roli by mi kupodivu nevadil, především proto, že je pro něj typický a jeho postavu znám, takže ji nepotřebuji blíže poznávat.

Wahlker
25.05.2014 4 z 5

Táto kniha nezaostáva v kvalite za ostatnými Červenákovými knihami, ale ten koniec som čakala mierne iný ako nakoniec bol...

borknagar
10.06.2013 4 z 5

Jedna z těch slabších knih od Červenáka, ale to nic nemění na tom, že se četla zatraceně dobře. Ani chvilku jsem se nenudil. Mám rád takové jednohubky na čtení. Ideální kniha na cesty. Klidně bych bral i nějaké pokračování....... A pochválit musím i obal a ilustrace v knize. Hned mělo čtení lepší atmosféru. Dávám za čtyři, mám pro Juraje slabost :)

cori
22.12.2011 3 z 5

Prvních 16 kapitol je skvělých (honba za ukradeným pokladem, Hadozubové a boj s Černoplazem), ale pak na scénu vplují Argonauti (udělali si menší výlet na Slovensko) a celé se to nějak zvrhlo v parodii na řecké mýty. Fanoušci Černého Rogana budou zklamáni.

Kvothe
29.03.2011 2 z 5

Dvě hvězdičky dávám za obdivuhodné zprznění řeckých mýtů a bájí o zlatém rouno, Iasonovi a Argonautech, Orfeovi, Mínotaurovi atd...... Jinak - postavy nejsou uvěřitelné, příběh plytký, prostředí je dost zvláštní.....vlastně špatná kniha, která se dá přečíst a je to ve své podstatě i sranda :-))

Sirius
02.01.2011 3 z 5

Dneska v noci přišlo to, čeho jsem se obával od roku 2005/06 kdy jsem začal číst Ďurovy knihy. Stalo se vůbec poprvé, že mě nějaká kniha od tohoto slovenského barda zklamala. Postavy jsou málo vykreslené, vztah milenců málo propracovaný, vždyť ty už jsi Ďuro, stvořil daleko lepší milenecké páry. Záporáci jsou nudní, nezajímavý. Prostředí rovněž nezajímavé, děj rychle ubíhající, takže se rychle pročtete na poslední stránku a řeknete si: "A to má být všechno?" To má být ten příběh, na jehož knižní vydání jsem čekal tak dlouho, příběh, který jsem tiše záviděl čtenářům ze Slovenska? Bohužel ano. A bohužel je na tom to psaní pro časopis příliš vidět. Na jednu stranu je si autor zaslouží pochvalu, protože se mu ten příběh povedlo narvat do takhle malého prostorou. Na straně druhé se však nemůžu zbavit pocitu zklamání, protože ten příběh je průměrný. Při srovnání s ostatními knihami se tahle propadne do Tartataru a nikdo si na ní nevzpomene. Což je škoda, protože ten nápad byl zajímavý. Doufám, Ďuro, že tohle zklamání mi vynahradí o Vánocích Kornel. Takhle mi z toho bohužel vychází rovných 50% ________nemohl jse se zbavit dojmu, ale ta hadí bestie a způsob, jak jí obětovali mi strašně připomnělo Barbara Conana

Kniha Sekera z bronzu, rouno ze zlata je v