Sedmidenní víkend

Sedmidenní víkend https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184237/bmid_sedmidenni-vikend-pqA-184237.png 4 15 4

"Proč můžeme odepisovat na maily v sobotu, ale nedokážeme jít do kina třeba v pondělí dopoledne? Proč nemůžeme brát děti do práce, když si můžeme brát práci domů k dětem? Proč si myslíme, že protikladem práce je zábava, když je jím ve skutečnosti nečinnost?" ... jsou pouze tři z mnoha otázek, které si Ricardo Semler v Sedmidenním víkendu pokládá. Od vydání celosvětového bestselleru Podivín uběhlo zhruba deset let a Ricardo zasedá znovu ke klávesnici, aby se nyní zamyslel nad tím, jak moc se změnila práce v 21.století, co všechno je jinak a jakou roli v tom všem sehrálo jeho "podivínské Semco". Kniha tak nadchne především ty, kteří se chtějí přeuspořádat svůj pracovní život tak, aby dělali více toho, co mají opravdu rádi. Zároveň je však i hlubší exkurzí do posledních deseti let vývoje Semca.... celý text

Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: , PeopleComm

Seven Day Weekend

Sandalkar
08.05.2020 3 z 5

Exkurz do firmy, která nás svou firemní kulturou nadchne, ale když se opravdu upřímně zamyslíme, není pro každého. Obdivuji autorovu odvahu a víru, se kterou Semco (pře)budoval, i to, že zná spoustu svých zaměstnanců jménem i s osobním příběhem. Na druhou stranu bych určitě uvítala určité zhuštění a zkrácení textu. Ke konci už se to trochu opakovalo, už tam nebylo tolik svěžích impulzů a wow efektů jako zpočátku.

Tebby
18.09.2019 3 z 5

Původně mě kniha velmi nadchla. Pak se ale spousta myšlenek opakovala, což mě při čtení velmi obtěžovalo. Takze se čtení z pár dní protáhlo na pár týdnů. Některé myšlenky jsou velmi zajímavé. Ovšem myslím si že je kniha určená převážně pro manažery nebo pro někoho kdo už nějakou firmu vlastní nebo rozjíždí. 3*

vanchovi
30.06.2018 5 z 5

Po tejto knihe by som sa najradšej naučil po portugalsky a presťahoval do Brazílie, aby som mohol pracovať v Semcu :)

bejan
24.06.2017 5 z 5

Jeden z nejinspirativnějších úspěšných lidí.

Ricardo Semler
brazilská, 1959