Sedm manželů Evelyn Hugo

Sedm manželů Evelyn Hugo https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511719/bmid_sedm-manzelu-evelyn-hugo-pdX-511719.jpeg 4 1781 1781

Stárnoucí ikona Evelyn Hugo je konečně připravená povědět světu pravdu o svém životě. Když ale ke spolupráci na interview přizve zcela neznámou Monique Grantovou, překvapí tím naprosto všechny, a nejvíc samotnou Monique. Mladá novinářka pak v pracovně přepychového manhattanského bytu fascinované poslouchá Evelynin životní příběh, který začíná v padesátých letech příjezdem do Los Angeles a vrcholí koncem let osmdesátých rozhodnutím od filmu nadobro odejít. Během vyprávění o životě plném bezohledné ctižádosti a hereččiných sedmi manželstvích začíná postupně vycházet najevo, že životy obou žen jsou osudným způsobem propojeny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kontrast Vintage

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

Aiden888
23.02.2023 5 z 5

Napsat biografii fiktivní hollywoodské legendy? Geniální nápad, opravdu geniální. U téhle knížky si přijdou na své milovníci životopisů, starého dobrého (ale i pěkně prohnilého) Hollywoodu a taky komplikovaných románových příběhů. Už názvem mě kniha naladila k přečtení, anotace utvrdila v rozhodnutí si ji koupit a čtení samotné mě jenom přesvědčilo, že nedávné prohlášení, kterak se jedná ,,o jednu z nejlepších knih současnosti” není vůbec přehnané. Ano, místy jsem narazila na hluchá, zdlouhavá místa, ale celkovému dojmu ze čtení to neublížilo. Pořád jsem chtěla vědět, jak dopadne Evelynino další a další manželství, co to bude za muže a jak jejich vztah skončí. Konec nepřekvapí, ale rozhodně neurazí. Z tohohle příběhu by jednou mohl být krásný film, o němž sice chytrolíni na ČSFD budou psát, jak nepřišel s ničím novým, ale kouzlo prostě a jednoduše MÁ.

bárbra13
23.02.2023 5 z 5

Kniha mě opravdu vtáhla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je opravdu skvěle napsaná. Moc se mi líbí, jak se klade důraz na to, že nikdo z nás není jen dobrý nebo jen špatný. Člověk se často v životě nachází v situacích, kdy musí udělat rozhodnutí, která nebudou pro všechny přínosná. Tato kniha jich byla plná a byly skvěle vykreslené.
Na konci jsem si poplakala.

DreamerX9
22.02.2023 5 z 5

Ze začátku jsem byla ke knize trochu skeptická a absolutně jsem nečekala jak mě kniha vtáhla. Skvěle se to četlo a kniha pak prostě nešla odložit. Na autorce se mi líbí, že dokáže vytvořit fiktivní postavu s takovou uvěřitelností. Evelyn mi připadala trochu jako Marilyn Monroe. To jak se její příběh vyvinul bylo dechberoucí a kniha si rozhodně zaslouží vysoké hodnocení.

Neo1tex
20.02.2023 5 z 5

Výborný. Nic víc mě teď, minutu po dočtení, k té knize nenapadá. Prostě výborný čtení. Vynikající, strhující, zábavné, chytré, zajímavé... Obával jsem se, jestli jsem si nekoupil nějaký román pro ženy, ale tohle je čtení pro každého. Jsou mi úplně ukradené holywoodské celebrity, ale tahle kniha o nich vlastně skoro vůbec není.

Odsýpá to neskutečně rychle, za den a půl jsem to měl přečtené a nemohl jsem to dát z ruky.

Vrbická1999
20.02.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo je kniha, na kterou se nedá hned jen tak zapomenout. Skvěle napsaná, výborně vykreslené postavy, do kterých se zamilujete nebo je nenávidíte. Kniha plná emocí. Na konci jsem neudržela slzy. Určitě si ji v budoucnu přečtu znovu. Mohu jenom doporučit.

Mona-Lisa
19.02.2023 3 z 5

“Po setkání s Evelyn vždycky tajně doufáte, že vás pustí ještě o kousek dál. A ona to nedovolí.”
Až mladičké reportérce, která o této hvězdě Hollywoodu píše knihu, na základě společných rozhovorů.
Tím se Evelyn postavila do zranitelné pozice a Monique dala obrovskou moc.
A jedním z motoru knihy je rozlousknout, proč si vybrala právě ji. Proč ji hodlá vytáhnout z šedě anonymity, udělat z ní její životopiskyni a dát ji vydělat miliony dolarů?
No a další magnet je tu svět filmových hvězd. Těch, které se narodily se stříbrnou lžičkou a těch jako Evelyn, které pro slávu dřely jako mezek.
Mé srdce skákalo radostí nad neprzněním starého filmového průmyslu. Sleduješ konec "klasického Hollywoodu" tzv. Zlatého věku, novou vlnu, jak se herci staví na vlastní nohy… no a tím to končí.
A to je opravdu jako pozadí, nečekej velké pitvání.
Hlavně je to o životě plném přetvářky v tomto pozlátkovém světě, když chcete přežít. Jak hvězdy nemůžou být s kým chtějí a čím chtějí.
Jak neexistuje svoboda, když vybočujete z normálu.
A především je to o femme fatale a její velké lásce, kterou musela tajit.
No a ten důvod, proč to tajila, tu kvůli spoileru nechci psát, jen to, že to šlo mimo mě. Když se zkrátka nemůžu ztotožnit s touhami hlavní postavy a do jisté míry se situace a repliky začnou hodně opakovat, je to blbě.
Evelyn je silně napsaný charakter, některé dialogy a myšlenky jsou na tesaní do kamene, ale to nemění nic na tom, že jde o kvalitnější román pro ženy.

KK22
19.02.2023 5 z 5

Úžasná kniha. Pro mě asi skutečně jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Od prvních stránek mě naprosto pohltila... I přesto, že má asi 450 stran, jsem to přečetla během pár dní. A upřímně... nemuset ráno vstávat do práce, starat se o dítě atd, asi bych ji přečetla na jeden zátah. Miluju takového příběhy. Je tam romantika, drama, spousta zvratů, ale rozhodně to není žádná povrchní slaďárna.
Pro mne to byla první kniha od této autorky, a teď mám pocit, že bych si chtěla přečíst všechny její knihy. Opravdu knížku mohu každému doporučit, i když samozřejmě zaujme spíše ženy

Mngwa
18.02.2023 5 z 5

Kniha s příběhem, který vás doslova uhrane a taky s jedním z nejsilnějších knižních konců, jaký jsem kdy četla. Chtěla jsem napsat něco hlubokomyslného, ale nějak to nejde, protože mě to čtení úplně semlelo. V dobrém smyslu slova, samozřejmě.
Knihu můžu doporučit úplně všem, včetně lidí, které prostředí filmových hvězd vůbec nezajímá. Protože i přesto, že mi toto téma není nijak extra blízké a vlastně mě to možná původně i trochu odrazovalo od čtení, jsem nakonec nebyla schopná knihu odložit dokud jsem ji nedočetla. Protože Holywood jsou jen kulisy pro skutečný příběh o jiných věcech, který vás donutí k přemýšlení a na konci vás ještě jako bonus naprosto sešrotuje.

milito999
18.02.2023 5 z 5

Potřebovala jsem knihu, od které se nemohu odtrhnout. Nove vydání, poprvé v českém překladu, mě nadchlo! Za první večer jsem přečetla 179 stránek a pokračuji dále.

Kniha se odehrává v totožném vesmíru co Daisy Jones. Fiktivní americká filmová hvězda typu Elizabeth Taylorové, chce poprvé v životě vyprávět svůj životní pribeh a vybere si k tomu překvapivě dost neznámou autorku.

Nečekané zvraty, zajímavé vztahy, ale i na Hollywood místy pevné vztahy. Baví mě postava Evelyn. Je to silná žena, která je bolestivé upřímná a místy i drsná, ale to ji naučil život. Její postava nám ukazuje, že někdy je dobře, prostě jen chytnout příležitost za pačesy a vstříc neznámé budoucnosti.
Udělat kroky, které nám ostatní neschvalují. Hlavní je věřit si a nebát se. A že má Evelyn sebevědomí až až.

Karlík27
18.02.2023 5 z 5

Knihu jsem si koupila v knihkupectví a po cestě v autobuse jsem se do ní začetla tak že jsem málem přejela zastávku.
Příběh mě naprosto vtáhl a dočítala jsem ho pár hodin po půlnoci.
Tato kniha byla natolik dobrá, že jsem ji nemohla odložit a potřebovala jsem vědět co bude dál. Autorce se povedlo zhmotnit osobnost která vlastně neexistovala ale já měla pocit jako bych ji znala. Zanechala ve mě spoustu emocí a myšlenek a dokonce jsem si u ní pobrečela.

Misi78
15.02.2023

Přečteno za tři dny. Příběh mě naprosto vtáhl a já nebyla schopná přestat číst. Skvěle napsané, určitě si od autorky ještě něco přečtu.

Mojepočteníčko
03.02.2023 5 z 5

• Do třetice všeho dobrého. Aspoň tak se to, myslím, říká. První setkání s tvorbou autorky (titul: Možná v jiném životě) bylo rozpačité. Do Daisy Jones and The Six jsem se zamilovala. A do třetice si ke mně našla cestu právě Evelyn.

• Monique pracuje jako redaktorka uznávaného časopisu. Do rukou se jí dostane neopakovatelná příležitost, díky které by se mohla v osobní kariéře vyšvihnout podstatně výš. Jde o rozhovor s filmovou celebritou Evelyn Hugo, ikonou, která proslula nejen hereckými výkony, ale i uzavřením sedmi sňatků.
• Monique nechápe, proč si ze všech redaktorů vybrala právě ji. A zároveň absolutně netuší, že Evelyn NIKDY nedělá rozhodnutí JEN TAK

• Určitě to znáte – počet knih, které si toužíte přečíst, je nekonečný. A to nemluvím o momentu, kdy se musíte rozhodnout, kterou knihu budete číst dál. Jsem ráda, že jsem si v poslední chvíli vybrala právě Sedm manželů Evelyn Hugo.

• Tohle byl nádherný a taky hodně smutný čtení. Co všechno jenom člověk dokáže vydržet! Celou dobu jsem přemýšlela nad tím, co má Evelyn za lubem. Nevěděla jsem, jestli je při rozhovoru skutečná a upřímná, nebo opět vstoupila do jedné z hereckých rolí. Až do konce jsem absolutně netušila na čem jsem. A ani teď se neumím rozhodnout, jestli ji miluju, nebo nenávidím.

• Prostředí, postavy, čtivost, zvraty, čtenářský prožitek i emoce – tohle všechno za mě bylo naprosto perfektní. Příběh jsem si užila od první do poslední stránky. A na jeho konci mám, chtě nechtě, zlomený srdce .

knizni.taurus
02.02.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo je skvěle zpracovaný příběh. Hrozně mě bavilo to, jak byl příběh vyprávěn, že to bylo rozděleno na části, které vyprávěla Evelyn včetně novinových útržků, které se o ní psaly a na ty, kde se Monique snaží vyřešit svou úlohu a své touhy v životě a proč si proboha ji vybrala hollywoodská hvězda pro svůj rozhovor. Je to napsáno poutavě a je to tak zajímavý a ryzí příběh, že nebudete chtít přestat číst.
Evelyn představuje opravdu velkou osobnost. A nemyslím tím, jak úspěšná herečka to byla, ale to jak se dokázala vypořádat se svým osudem, jak si šla za tím co chce. Ano, ne všem bude Evelyn sympatická, ne vždy se rozhodla “správně”, ale vždy věděla proč co dělá a co tím chce dokázat. Ale v tomto příběhu nejde jen o Evelyn. Charakteristika vedlejších postav byla také výborná. Každý měl v příběhu svou roli, svůj životní příběh, který se na nějaký čas propletl s naší hlavní hvězdou.
Autorka umí postavy napsat tak, že si myslíte, že to není fikce. Že opravdu někde v padesátých letech žila tahle Evelyn (i já měla pocit, že musím najít filmy, ve kterých hrála). Ten příběh je podán tak, jako byste s Evelyn seděli vy a vyprávěla vám svůj příběh plný úspěchů, dobrých i špatných rozhodnutích, o svých životních kapitolách rozdělených na 7 manželů.
Je to příběh s přesahem. Je o ztrátách, o tom, co je v životě důležité, o tom, co jste ochotni udělat pro to, co chcete a pro toho, koho milujete. Řeší se tady spoustu důležitých témat, včetně LGBTQ problémů. A na konci mi to zlomilo srdce.
Knihu můžu shrnout do několika slov, které ten příběh vystihnou: šokující, srdceryvné, odvážné, milující i smutné.
Knihu jsem četla jako recenzní výtisk od KD :)

Komaeda
25.01.2023 5 z 5

Wow.... Úžasně napsané

MaláKnihomolka
24.01.2023 5 z 5

Autorka si mě získala už svými knihami Malibu v plamenech a Daisy Jones, proto jsem si nemohla nechat ujít ani příběh Evelyn Hugo a tímto děkuju @knihydobrovsky za překvapení v podobě recenzního výtisku.

K téhle knize bych mohla napsat dlouhou recenzi, ale budu se snažit to zkrátit, protože o ní určitě ještě nejednou uslyšíte.
Trochu jsem se zpočátku bála toho množství manželů, protože sedm není zrovna málo. Ale Reid to pojala asi nejlépe jak mohla a já chápala proč si kterého z nich Evelyn vzala. Tehdejší doba nebyla příznivá pro lidi jako ona, musela udělat těžká rozhodnutí, jež častokrát někomu ublížila. Kam až byste kvůli slávě a penězům zašli vy?
Osobně se mi nejvíc líbil Harry Cameron, chováním mi k srdci přirostl asi nejvíc. Co se týče Evelyn, opět jsem měla chuť ji hledat na internetu. Asi bych i upozornila, že se tu vyskytuje LGBT téma a tak by s tím někteří možná mohli mít problém.
Jednoduše řečeno, dostala jsem realistický příběh, plný úspěchu i pádů, osobních problémů… a zda si k Evelyn najdete cestu, to je na vás, až si přečtete její životní příběh.
Ovšem ten konec? Já to tedy nečekala. I když napadnout mě to mohlo. Ale alespoň mi tím hezky zapadl poslední dílek puzzle do skládačky. Určitě se k této knize někdy vrátím i v originálu, který jsem si taky pořídila.

EvikU.
21.01.2023 5 z 5

Dočetla jsem včera. Stále přemýšlím, prožívám, doznívají pocity z knihy. Ta kniha si nebere žádné servítky. Příběh je velmi čtivý. Místy snad i trochu šokující. Ale čte se opravdu skvěle. Velmi uvěřitelný, citlivý, dokážu si představit, že to opravdu takhle v této branži je. Nejde jen o talent, ale o to, kdo má ostré lokty, nebojí se využít všech svých prostředků, ať už peníze nebo svou krásu ve svůj prospěch.

Evelyn Hugo jsem si oblíbila i Harryho Camerona. Na konci knihy jsem měla stejné pocity jako Monique, jestli ji chápu nebo nenávidím a přesto… kniha se mi prostě zaryla pod kůži. Ke konci knihy už to bylo velmi emotivní po všech stránkách.

Prostředí filmu a natáčení je super. Ale opravdu není pro každého musí tam být veliká touha být nejlepší, dostat Oskara a mnohdy za to obětují příliš mnoho. Jenže co je příliš mnoho? Chápala jsem každý její krok. Přesto bych se já asi někdy zachovala jinak.

Tématika LGBT byla hezky vykreslená. V té době by je to opravdově rozcupovalo. Kór když byli všem na očích. Hvězdy. Někdo, kdo by měl jít ostatním ve společnosti příkladem. Vymýšlení lží pro bulvár bylo asi to nejmenší zlo, které museli podstoupit, aby ochránili své nejbližší.

Kniha se mi dostala pod kůži, emočně zlikvidovala a kdo má rád čtivé knihy a nevadí mu LGBT tématika, vřele doporučuji.

katerina6705
17.01.2023 5 z 5

Popravdě musím říct, že jsem byla ze začátku skeptická k tomu, jestli se mi vůbec kniha bude líbit. Už během loňského roku, kdy měla původně vyjít jsem se o ni nijak extra nezajímala. A musím říct, že to byla moje obrovská chyba.

Knihu jsem začala číst a za 3…2…1 jsem do ní byla naprosto zamilovaná. Opravdu už hned při prvních stránkách. A moje nadšení se stále zvyšovalo (a to jsem si myslela, že už to ani nejde) v momentě, kdy jsem se v knize dostala k vyprávění Evelyn o jejím životě. Stále více mě tahle žena uchvacovala. Její život byl neskutečně pestrý a já hltala jednu stránku za druhou a s každým dalším Evelyniným manželem jsem byla naprosto fascinována. A když už si člověk myslí, že ho nic nepřekvapí, tak přijde velké odhalení, díky němuž dosedne ještě i ten poslední díl skládačky, na který vlastně čekáte od samého začátku.

Autorce se povedl napsat velice strhující, srdceryvný, poutavý a nevšední příběh hollywoodské hvězdy, která si svou cestu na vrchol musela vydobýt od samé nuly úplně sama a teď se nám se vším svěří. Příběh je napsán tak realisticky, že budete mít chuť otevřít Google a hledat si další informace a fotky o krásce jménem Evelyn Hugo.

Rodaw
16.01.2023 5 z 5

SEDM MANŽELŮ EVELYN HUGO
Hodnocení Knihánkova: 4,5 ⭐️

Tolik let jsem se na ni těšila, tolikrát se její vydání přesunulo - až konečně - díky reading copy - se mi o Vánocích 2022 dostala do rukou... A bylo to senzační! :-) Na knížku jsem se těšila opravdu maximálně moc a čtení jsem si maximálně užila, i když jsem nakonec vlastně dostala tak trošku něco jiného, než jsem původně očekávala...

Nebo spíš takto: spoustu z toho, co jsem čekala, přišlo: silný životní příběh, v průběhu mnoha let, smutné a srdcelámající scény, love story... jiné to bylo v tom, že jsem netušila, že půjde (krom jiného) o LGBT román. Tohle však bylo bonusem navíc a nakonec příjemným překvapením, můžu s čistým svědomím říci, že se jedná o nejlepší LGBT knihu, co jsem kdy četla... :-)

Kniha popisuje příběh Evelyn - napřed chudé a nešťastné dívky, která se ovšem (především díky své ctižádosti) vypracuje na celosvětově uznávanou a všemi milovanou známou herečku. Stane se tou nejjasnější hvězdou. V průběhu knihy sledujeme všechny její vzestupy (ale i pády), (ne)úspěchy pracovní i osobní. Těžko říct, zda budete Evelyn jako čtenáři vyloženě milovat - já si k ní musela najít cestu, no nakonec jsem tu cestu našla. Ovšem moje krevní skupina to není, na druhou stranu to byla jedna z mých nejmilejších postav z celé knihy - nad ní vítězí už jenom Harry (toho jsem měla ráda fakt moc).

Miluju knížky, které se odehrávají v průběhu více let. Sedm manželů Evelyn Hugo si drží super tempo, kniha Vás pohltí a těžko se od ní odchází - a když odejdete, myslíte na ni (což miluju a ne každá kniha to umí). Postavy jsou plastické, je to klasická dobrá T. J. Reid (já jsem od ní k dnešnímu datu přečetla Malibu v plamenech a Možná v jiném životě - přičemž Evelyn byla jednoznačně nejlepší, na druhém místě mám Malibu, na Daisy Jones se chystám a moc těším). Příběh Vás hodně zasáhne emočně - a to hned několikrát. Postavy zde chybují - chybovat je lidské - na mnoha rovinách a to knihu dělá ještě více realistickou.

Proč dávám "jen" 4,5 a ne rovnou 5? Věřte mi, že jsem nad tím hodně přemýšlela :). A kdybych se nerozhodla být tolik přísná, určitě bych s klidným svědomím dala rovnou 5 hvězd - knížka si to rozhodně zaslouží. Ale skrz mé přísné oko ;) - i když to bylo úžasné a nezapomenutelné, myslela jsem si, že mě to zasáhne ještě o chlup víc... Na konci se nachází za mě celkem zvrat - dá se říct, že se jedná o pointu - proč si Evelyn na tvorbu rozhovoru vybrala zrovna Monique - na rozuzlení jsem byla velice zvědavá a dopředu jsem ho neodhadla (ačkoli jsem nějaké tipy měla). Překvapilo mě to. Co se týká samotného konce, tak jsem pár věcí předvídala správně.

Knížku rozhodně doporučuji všem. Skvělé čtení z prostředí herecké smetánky, zajímavé, citlivé, překvapivé, výborně napsané a navíc donutí k zamyšlení se (nejen) nad mezilidskými vztahy. Super knížka! :)

Více v mém povídání na YouTube, kanál Knihánkov - video Přečteno 1/2023. :)

nada3314
16.01.2023 5 z 5

E X C E L E N T N í, úžasná kniha. Přesně pro tohle čtu a miluji knihy! Nevím, jestli ještě někdy přečtu něco lepšího, ale tohle bylo senzační! Takhle rozsekaná na kousky jsem po dočtení nebyla asi ještě u žádné knihy. Měla jsem strašně velké očekávání. Knihu mám doma už od Vánoc a pořád jsem měla strach, že by se mi nemusela líbit a přitom se na ni tak moc těším. Daisy Jones se mi totiž nelíbila. Ale toto, toto je úplně něco jiného! Opravdu dokonalost! Nejvíc čtenářský zážitek ever. Mám teď takovou větší knižní kocovinku :-)

Ellinek
14.01.2023 5 z 5

Po značné skepsi, kterou ve mně vyvolala Daisy Jones, jsem se pustila do Evelyn, protože české vydání má být tahákem jara, takže úkol zněl jasně. Vydavatelství si na tom chtělo dát záležet, což se z recenzního výtisku nedá úplně posoudit, ale vypíchla jsem si chyby a do oficiálního vydání nakouknu, jestli teda opravdu zamakali.

Ale to je trochu vedlejší. Kolem Evelyn se jednu dobu zvedl velký hype a po předcházející špatné zkušenosti jsem byla dost negativní, ale...ona si mě ta Evelyn vlastně nakonec získala. Je to skvěle vystavěný životopis jedné fiktivní hvězdy, která by ale klidně mohla být reálná. A navíc, co my o tom Hollywoodu, zvlášť tom starém, víme. Těch Evelyn může být nespočet. Ale jenom Evelyn Hugo je ta jedna jediná.

Velice oceňuji vyobrazení toho, že nic není jen černé nebo bílé. Všechno je kombinace obojího a zatímco jeden člověk na danou událost pohlíží se znechucením a nepochopením, proč to Evelyn udělala, ona by to udělala znovu, kdyby na to přišlo. Na jejím charakteru jsou krásně vyobrazeny všechny nuance lidské povahy, prostředí Hollywoodu ukazuje, v jak prospěchářském a konzumním světě vlastně žijeme, jak umí být člověk proradný, úlisný, odporný a zlý, ale také laskavý a dobrý. A že v každé životní etapě jsme někým jiným. Evelyn má tolik vrstev osobnosti, což mě paradoxně činí opravdu nadšenou, protože je to opravdu reálná postava. Takoví lidé skutečně jsou. Komplikovaní, někdy zlí, jindy upřímní, někdy se bojí, nedokážou se postavit za to, co skutečně chtějí, ale jindy jsou pro to ochotni obětovat to, co milují nejvíc.

Evelyn je pro mě opravdu velké překvapení a musím uznat, že tady to autorka zvládla skvěle. Na rozdíl od Daisy přesně vím, na koho příběh zacílit, komu ho doporučit a především ho můžu doporučit s klidným srdcem. Bravo!

PS: I přes veškeré hnusy, ze kterých může být někomu možná i špatně, jsem si Evelyn oblíbila. A vlastně jí fandím. Rozhodně si ji zařazuji do žebříčku oblíbených literárních postav!