Sedm manželů Evelyn Hugo

Sedm manželů Evelyn Hugo https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511719/bmid_sedm-manzelu-evelyn-hugo-pdX-511719.jpeg 4 1781 1781

Stárnoucí ikona Evelyn Hugo je konečně připravená povědět světu pravdu o svém životě. Když ale ke spolupráci na interview přizve zcela neznámou Monique Grantovou, překvapí tím naprosto všechny, a nejvíc samotnou Monique. Mladá novinářka pak v pracovně přepychového manhattanského bytu fascinované poslouchá Evelynin životní příběh, který začíná v padesátých letech příjezdem do Los Angeles a vrcholí koncem let osmdesátých rozhodnutím od filmu nadobro odejít. Během vyprávění o životě plném bezohledné ctižádosti a hereččiných sedmi manželstvích začíná postupně vycházet najevo, že životy obou žen jsou osudným způsobem propojeny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kontrast Vintage

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

Marekh
06.03.2023 4 z 5

Na tuto knihu jsem se nechal zlákat od různých knižních blogerů, a tak jsem si řekl, že půjdu do této knihy a uvidím, jak se mi bude líbit. Od autorky jsem již četl knihu DAISY JONES & THE SIX (5*), která se mi líbila.

Kniha má krátké kapitoly, bylo to svižné čtení. Líbily se mi také novinové články, které jsou začleněny do knihy.

Jedná se o fiktivní příběh hollywoodské herečky EVELYN HUGO, která hrála v amerických filmech v padesátých až osmdesátých letech. Sledujeme její životní příběh, který vypráví jedné novinářce. Ačkoliv se jedná o fiktivní příběh, mnoho situací se mohlo odehrávat v reálném životě a obzvláště, když se jedná o filmový průmysl. Evelyn se sedmkrát provdala na různé muže, ale kdo byl opravdovou láskou jejího života? To už se dočtete v této knize.

Kniha se mi celkově líbila, i když jsem si v počátku četby říkal, že jsem čekal od knihy více. Když děj románu postupně plynul, tak se mi kniha líbila čím dál tím více. V knize se nachází různé překvapivé okamžiky, intriky a tajemství.

V závěru knihy se nachází PODĚKOVÁNÍ.

Kniha má pěkný přebal.

Citáty:

Když dostanete příležitost změnit svůj život, buďte připravená udělat všechno, co je potřeba, aby se vám to podařilo. Svět vám věci nedá, musíte si je vzít.

Musíš si najít práci, při které ti srdce vyroste, ne takovou, v níž ti bude připadat malinkaté.

Lidi si myslí, že intimita je o sexu. Ale intimita je o pravdě.

Nikdo není jen oběť, nebo jenom vítěz. Všichni jsou někde mezi. Lidi, kteří ze sebe dělají jedno nebo druhé, nejenže si lžou do kapsy, ale taky jsou prvoplánoví, až to bolí.

veronika4937
06.03.2023 5 z 5

Nešlo si nevšimnout té obrovské vlny nadšení, která se po přečtení této pecky šíří. A já ten humbuk chápu. TJR dokázala Evelyn vykreslit tak, že máte pocit, že je to reálná osobnost. Měla jsem tendence googlit její filmy, fotky atd. :-). Místy jsem ji chápala, litovala, někdy mě štvala, prostě vzbuzovala ve mě emoce. Zároveň mě donutila přemýšlet. Třeba o tom, co vlastně o celebritách skutečně víme, a co je jen jejich kalkul, kterým na sebe strhávají pozornost. Někdy kolem pátého a šestého manžela jsem měla trochu krizi, protože už to začínalo být hodně podobné stále dokola, ale pak zas přišly momenty, které jsem nečekala. Samotné rozuzlení jsem neodhadla vůbec, i když variant jsem měla víc, než dost. Bylo to moje první setkání s autorkou a i když jsem to původně neměla v plánu, časem si určitě přečtu i její další knížky, protože její styl psaní mi neskutečně sedl.

Babouš
05.03.2023 4 z 5

Musím říct, že divoká a nespoutaná Daisy Jones & The Six (vlastně trochu protipól chladný a vykalkulovaný Evelyn Hugo) mě nadchla o trošičku víc, i tak ale rozhodně doporučuju. Moc dobře napsané. Taylor Jenkins Reid umí vytvořit fiktivní postavy, který na vás z papíru vyskočí jako skuteční lidi.

Yanny
05.03.2023

Co je vlastně unikátního na knížkách Taylor Jenkins Reid? To, že je originální a má speciální styl a takový podpis, který byste podle mě poznali mezi jinými tituly.
Její knížky jsou neskutečně kouzelné, ale přesto na nich není nic až tak geniálního. Je to většinou klasický příběh o lidech a jejich osudech, o láskách o to víc je to takové skutečné a uveřitelné. Dojemné pohnuté osudy, ale také určité pozlátko. Tedy mluvím hlavně o těch 3 posledních. Miluju její smyšlené příběhy o fiktivních celebritách a každou z nich jsem žrala stejně. Neříkám, že pro mě byla Evelyn lepší než Daisy nebo Malibu, všechny se mi líbily stejně a miluju je.
Na této knížce je zvláštní to, jak je vlastně nakonec trochu jiná, než si myslíte. Je tam určité téma, které nečekáte a jakmile zjistíte, že se toho bude týkat, na knížku nakonec pohlížíte úplně jinak. Osobně jsem čekala jiný směr vyprávění, ale nemůžu říct, že jsem zklamaná. Dává to vše smysl. Nejdříve jsem si říkala, co za ženskou má za život 7 manželů ale tady to prostě sedí.
Miluju příběhy ze starého Hollywoodu, ale občas mi chybí, že se tam neobjevují skutečné celebrity.
Ale moc cením, že se autorce prolínají příběhy a objeví se zde i nějaká ta postava z předchozí knížky.
Moc se těším na film, který by snad měl být a také se těším na další knížky autorky. Přála bych si takových fake celebrit více.

monishek
05.03.2023 4 z 5

Je to první přečtená kniha od teto autorky a musim uznat, že postavu Evelyn vykreslila dokonale. Pořád mam pocit, ze existuje (existovala). Evelyn měla neuveritelny, bohatý život a zažila ztráty svych blízkých. Bohuzel to na me nepusobilo tak silně, abych brecela. Jen jsem byla překvapená a u jedne postavy mi to bylo lito, ale nic vic. Příběh se četl bez potíží, i když je stránkově delší. Rozdělení kapitol mi vyhovovalo. Kdyz jsem byla cca v půlce, tak jsem si rikala, ze manzelu uz mam pomalu dost a chtela jsem jen vedet důvod proc si vybrala Monique. Pak se to zlepšilo, i kdyz ten závěr asi nebyl úplně takovy boom, jak jsem cekala. Porad jsem doufala, ze si sednu na zadek a on byl uz konec..

Olča220
04.03.2023 3 z 5

Nějak nevím, jak do toho. Kniha byla hezká, čtivě napsaná, ale vzhledem k tomu, jaká reklama jí předcházela, jsem čekala mnohem víc.
Celou dobu jsem čekala na nějaký wow efekt, ale nikde nic.
Škoda, moc jsem se na knihu těšila, nakonec je z ní sice dobrá a čtivá oddychovka, na kterou ale asi za chvilku zapomenu.
Ale za přečtení určitě stojí.

TerryDee
03.03.2023 5 z 5

Tohle bylo něco neuvěřitelného. Sedm manželů Evelyn Hugo v sobě skýtá úžasně zpracovaný příběh. Líbilo se mi, že to bylo rozděleno na části, a to na ty, které vyprávěla Evelyn, a na ty, v kterých jsme sledovali život Monique a její úlohu v tomhle příběhu.

Evelyn byla osobnost sama o sobě. Život se s ní rozhodně nemazlil. Nicméně ona se tím nenechala zlomit a šla si nekompromisně a tvrdě za svým, ať to stalo cokoliv. Věřím, že tímto přístupem si nemusela získat tolik příznivců. Zkrátka Evelyn v jednu chvíli milujete a v druhé ji nenávidíte.

Co Vám budu vyprávět. Je to úžasné, šokující, smutné, ale zároveň i milé. Je to příběh o životě, o lásce, ale i o ztrátách a smrti. Řeší se tu řada důležitých tématem, a to i otázka LQBT.

Autoka to napsala tak, že jsem měla pocity, jako kdyby Evelyn doopravdu žila a já bych se měla podívala na její filmy. Rozhodně to stojí za přečtení.

Sabča92
03.03.2023 5 z 5

Kniha, která obletěla několikrát knižním světem, kterou všichni považují za nejlepší knihu svých životů, Evelyn. Na český překlad této kultovní záležitosti jsme si sice chvíli museli počkat, ale to čekání rozhodně stálo za to. Jestli by některou knihu byl hřích připravit o svou původní obálku, byla by to rozhodně Evelyn. Skvělá, nadčasová obálka, kterou snad všichni milujeme. Evelyn je mou čtvrtou knihou od autorky, a ano, měla jsem od obrovská očekávání, ale tentokrát to nebylo vůbec na škodu. Evelyn je totiž ještě lepší než si jen dokážete představit. Evelyn není žádná naivka, je si dobře vědomá svých předností a nebojí se jich využít k získání vlastního prospěchu. Nicméně je to také žena, která má své sny a potřeby, žena, která prožije osudovou lásku, a po letech se rozhodne o svém životě veřejnosti povědět pravdu.
Taylor Jenkins Reid má mimořádný talent na psaní fiktivních postav, které vám doslova žijí před očima. Ač jsou její knihy zcela fikcí, vy máte neustále pocit, že osoby o kterých čtete žily. Nejsou to dokonalí lidé, dělají chyby, možná víc chyb, než by bylo třeba. A přesto si její postavy zamilujete.
Evelyn není dokonalá žena, je nádherná, přitažlivá a ambiciózní, což jí není k neprospěchu. Přesto je její život plný nečekaných a mnohdy nepříjemných zvratů.
Plně chápu celý ten hype kolem této knihy. Evelyn je rozhodně nejlepší knihou od autorky, a je to jedna z těch top knih, které jsem za svůj život přečetla.

jeny-v
03.03.2023 5 z 5

Kniha se patrně zařadí mezi TOP díla letošního roku. Pikantní námět, skvěle popsané manýry amerických filmových hvězd, plynule navazující vyprávění a intenzivní děj dodávají románu atraktivnosti. Přestože jsem si žádnou ústřední postavu neoblíbila, je jejich literární ztvárnění působivé. Šedá novinářská myška Monique ve spojení s hollywoodskou celebritou Evelyn Hugo sepisují období sedmi manželství - koho sakra milovala?!
"Evelyn mě k něčemu potřebuje. A potřebuje mě opravdu hodně. A mě se konečně začíná zmocňovat podezření, že bych se měla začít bát."

Veruru1981
01.03.2023 5 z 5

Druha kniha od Reidove, kterou jsem cetla, a opet nezklamala. Evelyn proste musite milovat, i kdyz je tak trochu moc. I kdyz jsem cca od tretuny tusila, kam se bude pribeh ubirat, musela jsem ho docist. Skvely zivot jedne hollywoodske divy, ktera cely zivot zila ve lzi.

Paja1709
01.03.2023 5 z 5

Uz dlouho se mi nestálo abych hltala stránku za stránkou. Toto byla prostě lahůdka. Vřele doporučuji. Skvělá kniha.

KHelca
28.02.2023 5 z 5

Do knihy jsem se pouštěla s velkým očekáváním. Bohužel v první polovině knihy nebyla očekávání moc naplněna. Zde musím opět srovnávat s Daisy Jones and The Six, která me pohltila od začátku. Naštěstí se,, Evelyn,, čte tak dobře, že prvni polovinu proletite a pak začnou nastavat zlomy a vy zjistíte, že je kniha vlastně neuvěřitelně skvělá a že nad spoustou věci budete ještě dlouho přemýšlet a že vlastně nemůžete dát jinak než 5*/5*.
P. S. Na druhou polovinu nachystejte hodně papírovych kapesníčku.

dasha0306
27.02.2023 5 z 5

Předčila už tak vysoké očekávání. Knihy většinou posílám dále, ale tuto si nechám a pořídím ještě v angličtině. Už po dočtení jsem litovala, že příběh končí. Po dlouhé době kniha, kterou bych za těch cca 5 hodin přečetla v kuse, ja jsem příběh hltala a zcela zapomněla, že čtu a nedívám se na realitu či film. Absolutně brilantně napsáno tak, že jsem se nenudila jedinou stránku, moje představivost na místa a lidi jela na plné obrátky a Evelyn Hugo ... je to trochu svině, ale protože chrání sebe a ty co miluje... O manžele to vlastně moc nejde, ale ty témata, které se v knize probírají, jsou silná. Dala bych i 6/5... Rozhodně nejlepší kniha za poslední rok, ale uvidíme, co přinese rok 2023.

Mabie
27.02.2023 5 z 5

Zdálo by se, že tak zprofanované prostředí jako Hollywood musí přinést příběh jen v duchu J. Collins. Opak je pravdou, toto je nejen výborně napsaná kniha se skvěle vykreslenými postavami, ale i uhrančivý příběh jedné velké lásky. Lásky jiné, než ty hollywoodské bývají.
Hlavní hrdinka Evelyn je drsná a ctižádostivá žena. Většinu života se snaží získat slávu, prestiž a bohatství, ale s postupem let pochopí, že o co opravdu stojí, není o penězích a věhlasu. Rekapituluje svůj život a odkrývá tajemství svoje i cizí. A ačkoliv se jedná o fiktivní postavu, příběh vyznívá velmi reálně.
Mám relativně hodně načteno a většinou mě rozuzlení nepřekvapují, ale tady jsem závěrečnou pointu dopředu opravdu hodně dlouho neodhadla.
Bylo to překvapivě dobré a jak napsala MinervaB: “ Je to příběh s přesahem. Je o ztrátách, o tom, co je v životě důležité, o tom, co jste ochotni udělat pro to, co chcete a pro toho, koho milujete.”

Knihom_olka_
27.02.2023 5 z 5

Nevím, jestli jsem se kdy setkala s originálnější knížkou. Ten nápad a celkové zpracování bylo famózní.
Hrozně se mi líbil celý příběh. Trochu jsem se bála, jestli nebude zdlouhavé zpracování sedmi manželů, ale mé obavy byly zbytečné. Všechno bylo, jak mělo.
Nemůžu uvěřit, že se pro mě Evelyn a její život staly tak skutečnými. Evelyn je zkrátka skutečná a já si ji zamilovala tak jako celý Hollywood.

michaela.22
26.02.2023 5 z 5

Román o slávě, lásce, sexualitě a mnoha dalších tématech. Kniha se četla sama, od první stránky jsem potřebovala vědět, jak děj dopadne. Trochu mě zarazilo, jakým způsobem došlo ke spojení Evelyn a Monique, ale nemyslím si, že by to knize ubralo na kvalitě. Určitě se k této knize budu vracet a naprosto chápu její kladné hodnocení.

Pitbullka
25.02.2023 5 z 5

Skvělé čtení. Ta kniha z vás dostane všechny emoce, je to celé tak uvěřitelné. Bude se ve vás mísit opovržení se soucitem. Autorka opět ukázala, jak skvěle umí psát.

Magdalenkačte
24.02.2023 5 z 5

Existuje jen málo knih u kterých cítím emoční hurikán na těle. Moje duše si však tento hurikán bude hodně dlouho pamatovat!!
Evelyn Hugo je bývala hvězda Hollywoodu, která chce na sklonku života zamést před vlastním prahem a odkrýt tak svůj životní příběh. Vybere si na sepsání svého životopisu mladou novinářka Monique a vede s ni rozhovor. Svých sedm manželů představí tak, ze čtenář chvílemi zírá s otevřenou pusou.

Příběh o fiktivní postavě, kterou Taylor Jenkins Reid vykreslila tak skvěle, že ji prostě chcete poznat a zjistit jaký její život skutečně byl.

Kolem této knihy jsem toho četla hodně a pořad jsem si říkala: co na tom všichni mají????
Pochopila jsem to a moje pocity z knihy jsou velmi nadšené.
Možná jsem si na konci říkala, že Evelyn vlastně nenávidím, ale ono to ve skutečnosti nejde.
Ona si získala můj obdiv a respekt!

Barunkamcu
24.02.2023 5 z 5

Ze začátku jsem byla skeptická.
Nezajímám se moc o Hollywood ve 20. století.
Ale i přesto jsem tu knihu nemohla odložit.
Sedm manželů Evelyn Hugo je velmi silný příběh, a já při jeho čtění pocítila všechny emoce co existují. Je to ten typ knihy, ze které se vzpamatováváte hodně dlouho. Probírány jsou v ní témata jako domácí násilí, LGBTQ+, rakovina, kouření, atd.
Kniha je plná velkých zvratů. Musím ještě chvíli počkat, než si v hlavě urovnám, jaké jí dám hodnocení. Vím jen, že bude vysoké.

Šárušinka
23.02.2023 5 z 5

Jsou to asi dva roky, co jsem se dozvěděla od Eliss Books, že přečetla nejlepší knihu ever. Nalákala mě na ni, a já si říkala, že si ji taky musím přečíst. Jenže kniha byla pouze v angličtině a ve slovenštině, a já si na ni v cizím jazyce netroufla. Byla jsem trpělivá, hodně trpělivá, vyčkávala, a když se její podzimní prodej odložil na únor, už jsem začínala být zoufalá, že se snad té knihy nikdy nedočkám.

Ale nakonec jsem se přece jen dočkala a vychutnala si kvalitní příběh o hollywoodské hvězdě, který mě uchvátil. Co se skrývá za sedmi manželstvími Evelyn Hugo? Pravdu a důvody jejích rozhodnutí už konečně známe i my.